Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Włochy To jeden z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie! Turyści przybywają do Italii cały rok.  Zobacz, co ich tu przyciąga!

Włoskie morze i plaże

Włochy oblewane są wodami Morza Śródziemnego w postaci Morza Tyrreńskiego, Jońskiego, Adriatyckiego i Liguryjskiego. Przepiękne, szerokie i piaszczyste plaże Adriatyku to genialne miejsce na wakacje z dziećmi. Zaś zapierające dech w piersiach widoki, gdzie morze styka się ze skalistym wybrzeżem znajdziecie w Cinque Terre i na Wybrzeżu Amalfi.

Góry we Włoszech

Włochy kojarzą się głównie z wypoczynkiem na plaży i ciepłym morzem, a tymczasem blisko 80% powierzchni kraju to góry i wyżyny! Na północy kraju możecie podziwiać ośnieżone szczyty Alp, zaś przez cały kraj, od północy po południe ciągną się Apeniny. Najwyższy szczyt Włoch to Monte Bianco di Courmayeur (4748 m npm).

Włoskie wyspy

Wzdłuż wybrzeża sporo jest wysp i wysepek, które są świetnymi miejscówkami na wakacje! Do największych włoskich wysp należy Sycylia, Sardynia i Elba.

Włoskie jeziora

Północne Włochy wraz z ogromną ilością przepięknych jezior to świetna alternatywa do wakacji nad morzem. Urocze miasteczka, idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, szlaki piesze i rowerowe oraz fantastyczne widoki to gwarancja udanego urlopu. Do najpopularniejszych włoskich jezior zalicza się jezioro GardaComo i Maggiore.

Wulkany we Włoszech

Na terytorium Włoch znajduje się kilka czynnych wulkanów. Te najbardziej znane to Etna i Wezuwiusz, który zaliczany jest do grupy pięciu najniebezpieczniejszych wulkanów świata.  Oba wulkany udostępnione są dla zwiedzających.

Miasta we Włoszech

Najwięcej na świecie dzieł umieszczonych na Liście światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się we Włoszech. Spacerując po miastach co krok natkniecie się na światowej klasy zabytek. Zwiedzanie Włoch to spora dawka historii, kultury i architektury. Do największych zabytków należy rzymskie Coloseum wraz z Forum Romanum, Fontanna di Trevi w RzymieBazylika św. Marka w Wenecji,  Krzywa Wieża w Pizie, katedra w Mediolanie, Sienie i we Florencji, a także Bazylika św. Piotra w Watykanie.

Na terenie Włoch są dwie enklawy czyli państwa zewsząd otoczone Italią. To San Marino i Watykan – najmniejsze państwo świata.

Do największych imprez światowego formatu zalicza się karnawał w WenecjiPalio w Sienie czy Fashion Week w Mediolanie.

Campingi we Włoszech

Włosi to wielcy fani kempingowania! W kraju jest zatrzęsienie ośrodków kempingowych, począwszy od spokojnych, uroczych pól namiotowych na toskańskich wzgórzach, poprzez świetne ośrodki zlokalizowane na obrzeżach największych miast, a skończywszy na ogromnych parkach wakacyjnych zlokalizowanych wzdłuż wybrzeża. 

Szczyt sezonu przypada w sierpniu, kiedy cały kraj ma wakacje. Zamykane są szkoły, zakłady pracy czy wielkie fabryki. Stąd też w tym czasie włoskie autostrady są najbardziej zatłoczone, a kempingi należy rezerwować ze sporym wyprzedzeniem.