Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Bibione we Włoszech

Bibione to typowa wakacyjna miejscowość mieszcząca się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Jeśli chcecie poleniuchować, cieszyć się z morza, wieczorami pójść na spacer po deptaku czy poszaleć w lunaparku to miejsce dla Ciebie.

Bibione - plaża

W tym regionie plaże są duże, zadbane, zagospodarowane i piaszczyste. Nam przypadł do gustu miękki piasek  W wodzie jest dużo muszli, które z chęcią zbierają starsi i młodsi. Sporo plaż jest hotelowych i dostępnych tylko dla gości. Najlepiej skorzystać z publicznej plaży. Bardzo często plaże publiczne mają serwisy plażowe – za leżaki i parasole trzeba zapłacić i to dość sporo. W sezonie za dwa leżaki i parasol kasują około 25 euro. Na takiej plaży z serwisem nie możecie rozłożyć się na własnym kocu. Musicie poszukać plaży publicznej nie zagospodarowanej, gdzie spokojnie możecie wyłożyć swoje plażowe klamoty.  Na jednej z bibiońskich plaż znajduje się latarnia morska. Jeśli dzień nie jest zbyt upalny można wybrać się tam na spacer. Prowadzi do niej bowiem ścieżka rowerowa i rekreacyjna.

Deptak dla spacerowiczów

Wszelkie miejsca gdzie można wydać chociaż trochę euro znajduje się przy głównym deptaku. Znajdziecie tu restauracje, lodziarnie, kafejki, sklepy z pamiątkami, ciuchami, butami, biżuterią, sklepy spożywczy czy wypożyczalnie rowerów i skuterów.

Czterokołowy rower polecamy! Sami się jednym wybraliśmy na wycieczkę. Trochę skrzypiał, ale było warto  Uważajcie tylko pod górkę, bo my narobiliśmy sobie wstydu, kiedy nie dawaliśmy radę podjechać pod wzniesienie.

Bibione atrakcje czyli Lunapark i szalona zabawa

Jeśli chodzi o atrakcje to największą frajdę, oprócz morza, sprawi z pewnością lunapark, położony przy centrum Bibione. Przy wesołym miasteczku znajduje się duży parking, gdzie można zostawić samochód. Wejście do Lunaparku jest bezpłatne. Możecie wtedy podejrzeć jak inni się dobrze bawią. Za każdą atrakcję trzeba zapłacić osobno, w kasie danej atrakcji, co tanie nie jest. Średnio bilet na kolejkę czy karuzelę kosztuje około 5 – 8 euro. Wesołe miasteczko nie jest jednak wielkich rozmiarów i jest ciut leciwe. Wieczorem sprawie jednak fajne wrażenie, kiedy wszystko się świeci. Jeśli natomiast wolicie naprawdę poszaleć to warto pomyśleć o wycieczce do Gardalandu. Więcej o tym parku pisaliśmy TUTAJ.

Parco Naturale Val Grande

Kiedy będziecie mieli już dosyć tłumów i plażowania to warto pamiętać, że w północnej części Bibione znajduje się laguna, gdzie woda nie jest już tak bardzo słona. Występują tam rzadko spotykane gatunki ryb, więc to mekka wędkarzy. W porcie rybackim można umówić się na wycieczkę łodzią po lagunie z przewodnikiem. 

Bibione czy warto?

Jeśli szukacie miejsca do poleniuchowania, nacieszenia się morzem, plażą i włoskim słońcem, to Bibione będzie ok 🙂 Jeśli lubicie atrakcje, zabytki i zwiedzanie, to możecie się tu wynudzić. Warto wybrać się wtedy na wycieczkę np. do Wenecji. Zobacz praktyczne wskazówki jak poruszać się po Wenecji, gdzie zaparkować, jakie zabytki koniecznie zwiedzić i jak to wszystko zrobić bez marudzenia.

Noclegi w Bibione

My wpadamy do Bibione w czasie kempingowych wakacji na Lido di Jesolo.

Jeśli wolicie noclegi w hotelu to zerknijcie na promocyjne oferty na Booking.com 🙂

Booking.com

2 replies on “Bibione”

Nie słyszałam nigdy o tej miejscowości. Czy w okolicy są jakieś fajne kempingi gdzie dziecko i pies może się wyszaleć? 😀 Czy jest się skazanym na klitki w hotelach?

Comments are closed.