Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Pomysły na zwiedzanie 

Nie ma co ukrywać – rodzinne zwiedzanie bywa wyzwaniem. Ale zamiast nudnych wycieczek, w czasie których dzieci marudzą, można przeżyć fantastyczną rodzinną przygodę, którą przez lata będziecie wspominać z uśmiechem. Wystarczy ją zamienić w Tajną Misję! Wiemy co mówimy – za nami już ponad 100 takich akcji.

Poniżej znajdziecie nasze pomysły jak zamienić nudne zwiedzanie w fajną przygodę, a marudzenie przekuć w ciekawość.

Nim z nich skorzystacie przeczytajcie co to jest Tajna Misja i Punkty Akcji 🙂

Co to są Punkty Akcji?

Punkty Akcji to ważne zabytki, rzeźby, pomniki, fontanny, budynki i wszystkie te miejsca, które warto w czasie wycieczki zobaczyć. Punkt Akcji w uszach dzieci brzmi dużo ciekawiej niż gotycki ratusz, fontanna Prozerpiny czy pomnik Piłsudskiego. Poza tym jako Superposzukiwacze Przygód mający do wykonania Tajną Misję muszą posługiwać się słownictwem znanym tylko tajnym agentom.

W Punkcie Akcji czeka garść informacji o danym miejscu oraz zadanie do wykonania. Idealnie gdy wskazówkę trzeba wypatrzyć na okolicznych budynkach czy też „rozszyfrować” z napisu na pomniku. Np. na szczycie pobliskich budynków odnajdźcie figurę sprawiedliwości i wypatrzcie co trzyma w ręce, z liter, które odczytacie na pomniku ułóżcie nazwę polskiego miasta słynącego z pierników czy też rozszyfrujcie wiadomość od Neptuna.

Najważniejsze, aby w każdym Punkcie Akcji zdobywać wskazówki, które pomagają w osiągnięciu celu – ułożeniu zaklęcia, odszyfrowaniu miejsca, zdobyciu kawałka mapy itp.

Co to jest Tajna Misja?

Tajna Misja to zamiana nudnego zwiedzania w super przygodę z fabułą, którą sami dla swoich dzieci wymyślicie. Zabawy mogą być przeróżne! W jednym mieście możecie tą samą trasę zwiedzać na różne sposoby. Wszystko zależy od tego co sprawi Waszym dzieciom największą frajdę lub czego chcecie ich nauczyć podczas takiego zwiedzania. Do Tajnej Misji wykorzystujecie trasę zwiedzania, którą wcześniej ułożycie i ciekawostki o zwiedzanych miejscach, które wyszperaliście w internecie. Przy wybranych miejscach, które chcecie dzieciom pokazać, przygotowujecie zadania, które nawiązują do fabuły Waszej zabawy i przemycają wiedzę o mieście, historii czy legendach.

Pomysły na Tajne Misje!

Poniżej przetestowane przez nas pomysły na zwiedzanie polskich i europejskich miast. Najlepsze w nich jest to, że można je wykorzystać w różnych miastach 🙂

Pomysły na zwiedzanie polskich miast

Pomysły na zwiedzanie europejskich miast

Niezbędnik poszukiwacza przygód
super przewodnik dla dzieci