Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Tajna Misja w Gdyni i pomysł na rodzinne zwiedzanie miasta

Dziś podrzucamy Wam pomysł na fajne zwiedzanie Gdyni z dziećmi. Gdynia, obok Gdańska i Sopotu zwykle wypada dość blado. My postanowiliśmy ją odczarować i wyczarować tu kolejną Tajną Misję i rodzinną superprzygodę 🙂

List w butelce

My do Gdyni wybraliśmy się pewnego czerwcowego weekendu. Spacerując po plaży, podrzuciliśmy butelkę z listem, tak, aby Michaś ją bez problemu odnalazł. Wiecie jakie było zdziwienie gdy go odkrył?

Okazało się, że list napisała Zosia, dziewczynka mieszkająca w Gdyni. Opisała w nim niesamowitą historię. Przez przypadek, w czasie robienia porządków na strychu odkryła pamiętnik swojej prababci. Wypadła z niego kartka z napisem “Mapa Skarbów”. Nim zdążyła ją podnieść, drzwi otworzyły się z hukiem i wpadł przez nie zły pirat Czarnobrody. Czarnobrody dawno temu usłyszał o tajemniczej mapie i polował na nią od wielu lat. W czasie szarpaniny mapa się zniszczyła – starł się tusz i zniknęły nazwy miejscowości. W liście Zosia prosiła o pomoc w uzupełnieniu mapy. Jej prababcia ukryła bowiem w mieście wskazówki mówiące o tym jakie miejscowości się na niej znajdują.

Podstępny pirat

Dostaliśmy też ostrzeżenie, że Czarnobrody to trudny przeciwnik i będzie nam utrudniał zadanie. Do listu dołączona była mapa do uzupełnienia oraz trasa zwiedzania z Punktami Akcji, gdzie zdobywaliśmy wskazówki, odszyfrowywaliśmy szyfry i dostawaliśmy informacje o miejscach gdzie ukryty był skarb prababci Zosi. Dzięki zabawie w Superposzukiwaczy Przygód dowiedzieliśmy się sporo o Gdyni, wjechaliśmy na Kamienną Górę, poznaliśmy historię Teatru Muzycznego i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, dowiedzieliśmy się ciekawostek o fontannie na Skwerze Kościuszki, burzliwej historii ORP Błyskawicy i niesamowitej przeszłości Daru Młodzieży. Odwiedziliśmy morskie stworzenia w Awarium, które miały dla nas kolejne wskazówki. Oczywiście pirat utrudniał nam zadania jak mógł, nasyłając na nas swoich skrzydlatych przyjaciół i montując szpiegowskie kamery. Ale na nic mu to było!

Rodzinna przygoda w Gdyni

Udało nam się odtworzyć całą mapę babcinych skarbów! I przeżyliśmy kapitalną przygodę w Gdyni Spróbujcie takiego zwiedzania ze swoimi dziećmi! To frajda dla całej rodziny, dużo wiadomości o zwiedzanych miejscach i bezcenne wspomnienia ze wspólnych zabaw 🙂

Jeśli nabraliście ochoty na podobną wyprawę to możecie wziąć i wydrukować gotowca – “Niezbędnik Poszukiwacza Przygód. Gdynia. Mapa Skarbów” to gotowiec na rodzinną przygodę w Gdyni  Macie tu trasę zwiedzania, Tajną Misję, Punkty Akcji w których należy wykonać zadania i ciekawostki o zwiedzanych miejscach. Niezbędnik znajdziecie w Banku Niezbędników – miejscu, w którym kryją się gotowce na rodzinne przygody w polskich i zagranicznych miastach.

zarezerwuj nocleg w gdyni przez naszą stronę na booking.com, a dostaniesz od nas Niezbędnik Poszukiwacza Przygód!

  1. Zarezerwuj nocleg na Booking.com korzystając z naszej strony.
  2. Wyślij nam na adres kontakt@globtroterek.com numer Twojej rezerwacji.
  3. Otrzymasz dostęp do Banku Niezbędników, w którym znajdziesz Niezbędnik Poszukiwacza Przygód „Mapa Skarbów" – przewodnik dla całej rodziny w formie gry miejskiej w czasie której poznacie zabytki miasta i ciekawostki o Gdyni!  Link wyślemy na kilka dni przed Twoim wyjazdem.
Booking.com

Niezbędnik poszukiwacza przygód
super przewodnik dla dzieci