Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Walka z Czarnoksiężnikiem - pomysł na zwiedzanie Gdańska z dziećmi

Wycieczkę do Gdańska mieliśmy w planach już od dawna. Długi Targ pełen perełek architektonicznych, bramy wodne, piękne detale na zbrojowni, legendy i ciekawe historie. Tylko jak to pokazać dzieciom, by nie zanudzić ich po pierwszych 100 metrach? Zamieńcie nudne zwiedzanie w rodzinną super przygodę! Zobaczcie jak to zrobić!

Pomysł na zwiedzanie Gdańska z dziećmi

Jadąc na majówkę do Trójmiasta wręczyliśmy Michałowi wydrukowany mail od króla Piksela z Cyfrowego Królestwa, który poprosił go o pomoc w uratowaniu swojego kraju! Cyfrowe Królestwo znajduje się bardzo daleko od Polski, za górami, lasami, morzami, pustyniami, serwerowniami, kilometrami światłowodów i tonami twardych dysków. W Cyfrowym Królestwie wszystko sterowane jest przez komputery i roboty. Po mieście jeżdżą samochody sterowane komputerowo, w szpitalach pracują roboty, elektroniczni policjanci pilnują porządku i bezpieczeństwa. Wszyscy są szczęśliwi, bo mogą dużo czasu spędzać ze swoimi rodzinami, czytać książki czy bawić się wspólnie, bo wszystkie prace wykonują za nich roboty.

Ale ostatnio stała się straszna rzecz! Potężny Czarnoksiężnik Gigabajt wpuścił do systemu Cyfrowego Królestwa groźnego wirusa. Jak się rozprzestrzeni to spowoduje, że roboty obrócą się przeciwko mieszkańcom i dołączą do armii złego magika. Jedyną szansą na pozbycie się wirusa jest wpisanie do centralnego komputera tajemniczego hasła. Cyfrowi rycerze zlokalizowali, że hasło można znaleźć w Gdańsku, ulubionym mieście Gigabajta.

Król Piksel poprosił nas o pomoc, ostrzegając, że Gigabajt łatwo się nie podda i będzie zastawiał na nas pułapki. Ale co tam! Nie straszny nam czarnoksiężnik  Postanowiliśmy mu pomóc. Zamieniliśmy się w Superposzukiwaczy Przygód i ruszyliśmy na Tajną Misję do centrum Gdańska.

Zabytki w Gdańsku na trasie Tajnej Misji

Zgodnie z załączoną mapą musieliśmy dotrzeć do największych zabytków zlokalizowanych w okolicy Długiego Targu i nad Motławą. Poznaliśmy historię Bramy Wyżynnej, Katowni, Wielkiej Zbrojowni, Zielonej Bramy i Złotej Bramy. Szukaliśmy wskazówek ukrytych na cudnych kamieniczkach wzdłuż Długiego Targu, poznaliśmy stare miary przy ratuszu, odczytywaliśmy zaszyfrowane hasła na zegarze astronomicznym w Kościele Mariackim.

Dowiedzieliśmy się kim byli członkowie Bractwa św. Jerzego, poznaliśmy Jana Uphagena, Neptuna, Panienkę z okienka i Gabriela Farneheita. W każdym miejscu prowadziliśmy Tajne Notatki, które pozwoliły nam później odszyfrować hasło niwelujące wirusa Gigabajta!

A ten zły Czarnoksiężnik nie dawał za wygraną, nasyłając na nas swoich tajnych agentów, czasami pod przeróżnymi postaciami 😉

Niezbędnik Poszukiwacza Przygód - Gdańsk

Dzięki takiemu sposobowi na zwiedzanie, które zamieniło zwykły spacer w Tajną Misję pewną wyzwań, przeżyliśmy kapitalną przygodę, poznaliśmy historię i zabytki Gdańska i spędziliśmy wspólnie cudny czas 🙂 Kolekcjonowanie wspomnień, wspólnych przygód, odkrywanie historii miasta to świetna opcja dla rodziców, którzy lubią sprawiać frajdę swoim dzieciom.

A jeśli macie ochotę na walkę z Gigabajtem i chcecie pomóc Pikselowi uratować Cyfrowe Królestwo to macie gotowca! Na podstawie naszej przygody powstał bowiem Niezbędnik Poszukiwacza Przygód. Gdańsk. Walka z Czarnoksiężnikiem. To przewodnik dla dzieci i gotowiec dla rodziców. Macie tam całą trasę, ciekawostki o zabytkach, szyfry do złamania, wskazówki do odnalezienia i Tajne Notatki, które pozwolą Wam złamać kod Gigabajta.

Niezbędnik poszukiwacza przygód
super przewodnik dla dzieci

2 odpowiedzi na “Gdańsk z dziećmi – pomysł na zwiedzanie miasta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *