Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Pożeracze Pierników i pomysł na zwiedzanie Torunia z dziećmi

Toruń to miasto z piękną starówką, piernikami, Mikołajem Kopernikiem i wieloma legendami. Świetnie nadaje się na jednodniową wycieczkę! Podpowiemy Wam jak fajnie zwiedzać je z dziećmi.

Tajna Misja w Toruniu

Pewnego razu znaleźliśmy w skrzynce list od Anioła z toruńskiego herbu. Napisał w nim, że do miasta przybyli paskudni Pożeracze Pierników, którzy postanowili przejąć miasto, pierniki, zabytki i pomniki, a także wykurzyć Anioła z herbu. Jedyny sposób na to, by przekonać się kto powinien być symbolem miasta to wiersz, którego wersy układają znane postacie z historii miasta. Anioł poprosił nas o pomoc w odwiedzeniu najważniejszych toruńskich miejsc i zabytków. Tam mieliśmy uzyskać wskazówki, które pozwoliłby stworzyć wiersz o herbie. 

Paskudne Pożeracze Pierników 🙂

Zaplanowaliśmy więc wizytę w Toruniu w najbliższy weekend i ruszyliśmy na Tajną Misję. Dzięki naszemu zadaniu poznaliśmy historię Krzywej Wieży, Flisaka i kota, który bronił miasta oraz bram miejskich. Zaprzyjaźniliśmy się z Mikołajem Kopernikiem, pieskiem Filusiem i Smokiem Toruńskim. Nim skosztowaliśmy słynnych na cały świat toruńskich wypieków poznaliśmy historię powstania pierników i najpopularniejszych „katarzynek”. Szukaliśmy wskazówek na kamienicach, zegarze flisaczym w Katedrze dwóch Janów, w Alei Gmerków, Ratuszu Staromiejskim czy Dworze Artusa.

I choć Pożeracze Pierników chcieli utrudnić nam zadanie i zeżreć Tajne Notatki, w których notowaliśmy poszczególne wersy wiersza, to na szczęście udało nam się doprowadzić Tajną Misję do końca, a na herbie Torunia wciąż widnieje Anioł!

Bank Niezbędników - gotowce na rodzinne przygody

Jeśli macie ochotę na odkrywanie miasta w sposób, który sprawi frajdę Waszym dzieciom, a Wy zostaniecie w ich oczach Superbohaterami, to zerknijcie na nasz Bank Niezbędników – zestaw gotowców na rodzinne przygody 🙂 

Na podstawie naszej przygody powstał Niezbędnik Poszukiwacza Przygód – Toruń – Pożeracze Pierników. Niezbędnik dostępny jest w wersji pdf do pobrania z Banku Niezbędników. Bank Niezbędników to kilkanaście gotowców na rodzinne przygody w polskich i europejskich miastach do pobrania i samodzielnego wydruku. Roczny dostęp do Banku Niezbędników kosztuje tylko 39 zł. To zaledwie niecałe 3 zł za każdy Niezbędnik. Bierzecie, drukujecie, zabieracie rodzinkę i długopis i macie gotowy przepis na rodzinną przygodę 🙂

zarezerwuj nocleg w toruniu przez naszą stronę na booking.com, a dostaniesz od nas Niezbędnik Poszukiwacza Przygód!

  1. Zarezerwuj nocleg na Booking.com korzystając z naszej strony.
  2. Wyślij nam na adres kontakt@globtroterek.com numer Twojej rezerwacji.
  3. Otrzymasz dostęp do Banku Niezbędników, w którym znajdziesz Niezbędnik Poszukiwacza Przygód „Pożeracze Pierników" – przewodnik dla całej rodziny w formie gry miejskiej w czasie której poznacie zabytki miasta i ciekawostki o Toruniu!  Link wyślemy na kilka dni przed Twoim wyjazdem.
Booking.com

Niezbędnik poszukiwacza przygód
super przewodnik dla dzieci