Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Smerfowe zabawy w Delft

Dziś pomysł na zwiedzanie z maluchami, który wykorzystuje ulubione postacie z gry. To pomysł na luźny, zabawny spacer, który możecie wykorzystać jako spacer po swojej okolicy.

Zwiedzanie ze smerfami

Bardzo lubimy małe, niebieskie stworki. Lubimy też nawet Gargamela. Dlatego pewnego pięknego, majowego dnia postanowiliśmy poczuć się jak smerfy. Na miejsce naszej gry miejskiej wybraliśmy piękne Delft. Wcześniej przygotowałam mapę centrum miasta z zaznaczonymi punktami, w których losowaliśmy kolejne smerfowe zadania. Wciągnęliśmy na głowę wielkie, białe czapy i ruszyliśmy w trasę. 

Holenderski Delft

Holenderskie Delft słynie głównie z pięknej porcelany, na którą można się natknąć na każdym rogu. Sercem miasta jest ogromny rynek, otoczony dookoła pięknymi kamieniczkami. Nad rynkiem góruje Niuewe Kerk wraz z 115 metrową wieżą. Pomimo tego, że kościół robi imponujące wrażenie, nam zdecydowanie bardziej spodobał się Oude Kerk.

Delft, jak inne holenderskie miasteczka, poprzecinane jest kanałami. Warto pospacerować wzdłuż wody i poszukać pięknych kadrów do rodzinnych zdjęć.

Smerfowe zadania

Zabawa, w którą możecie grać wszędzie i zawsze. Zadania przygotowane są dla kilkulatków i nie są związane z danym miejscem, dlatego możecie bawić się w smerfy, gdzie Wam się zamarzy 😉

Po drodze była sztafeta Łasucha, kawały Zgrywusa, zagadki Pracusia czy poważne zadanie Smerfetki, polegające na rozmowie o różnicach pomiędzy chłopcami a dziewczynkami. Kilka zadań podrzucamy poniżej.