Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Prezent dla Bachusa - pomysł na zwiedzanie Zielonej Góry

Zielona Góra świetnie nadaje się na weekendowy wypad z rodzinką. Uroczy rynek, jeden z najdłuższych deptaków w Polsce, Palmiarnia i oczywiście cudne Bachusiki powodują, że to idealne miejsce na spacer z dziećmi. My nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie mieli w Zielonej Górze Tajnej Misji do wykonania 🙂 Zobaczcie nasz pomysł na zwiedzanie miasta z dziećmi.

Prezent dla Bachusa – Tajna Misja w Zielonej Górze

Pewnego dnia otrzymaliśmy maila od … bogów z mitologii greckiej! Przeczytaliśmy w nim, że na co dzień mieszkają na Olimpie, wysokiej górze w Grecji. Ale raz do roku wpadają z wizytą do swojego kumpla Bachusa. Bachus to starożytny bóg dzikiej natury, winnej latorośli i wina. Przeniósł się z Olimpu do Zielonej Góry, gdzie jest najlepszy region winiarski w Polsce. Mieszka tutaj sobie z przyjaciółmi – blisko pięćdziesięcioma małymi Bachusikami. 

W tym roku bogowie z Olimpu chcą przygotować dla Bachusa niespodziankę. Podobno skrycie o czymś marzy, ale chyba wstydzi się powiedzieć co to takiego jest. Bachusiki dały im znać, że podczas ostatniego Święta Wina, które odbywa się w Zielonej Górze, Bachus przez przypadek trochę się „wygadał”. Tyle, że Bachusiki i inne ważne pomniki usłyszały tylko poszczególne litery, bo w czasie święta zawsze głośno gra muzyka i ludzie tłumnie przybywają, więc jest spore zamieszanie. Powiedziały, że zdradzą bogom te litery, ale oni od kilku dni błąkają się po Zielonej Górze i nie bardzo potrafią to wszystko ogarnąć. Chyba siedzenie przez ponad 2000 lat na jednej górze nie wyszło im na dobre  

Poprosili nas o pomoc. Naszym zadaniem było odnaleźć Bachusiki i inne ważne miejsca w Zielonej Górze, zdobyć potrzebne litery i pomóc starożytnym bogom poskładać wszystko w całość.

Atrakcje Zielonej Góry

Tak więc ruszyliśmy do Zielonej Góry na naszą Tajną Misję, uzbrojeni w mapę i długopis 🙂 Spacerowaliśmy po mieście poznając jego zabytki i najważniejsze miejsca, odkrywając historię i ciekawostki o zwiedzanych obiektach.

Ale oczywiście najważniejsze były Bachusiki, które zauroczyły nas swoją miłością do wina  Bachusików jest w Zielonej Górze około 50, a sporo z nich przycupnęło na trasie naszej Tajnej Misji.

Starożytni bogowie w Zielonej Górze

Naszymi “przewodnikami” po Zielonej Górze był nie kto inny jak starożytni bogowie z Olimpu. Gdy docieraliśmy do Punktu Akcji zaznaczonego na naszej mapie, otwieraliśmy kopertę, w której “czekał” na nas gość ze starożytności. I tak poznaliśmy dwunastu starożytnych bogów, m.in. Atenę, Posejdona, Zeusa, Hefajstosa czy Artemidę. W danym miejscu odczytywaliśmy informacje zarówno o naszym przewodniku jak i o miejscu, w którym się znaleźliśmy. Potem szukaliśmy zaszyfrowanych wskazówek, które pozwoliły nam odkryć o czym skrycie marzy Bachus 🙂

Gorąco polecamy Wam taki sposób odkrywania miasta! Nie dość, że razem z dziećmi będziecie mieć świetną zabawę i niezapomnianą przygodę, to jeszcze sporo wiedzy o zwiedzanych zabytkach zostanie w młodych główkach!  

A jeśli chcecie przeżyć taką przygodę jak my to macie gotowca! W naszym Banku Niezbędników – gotowców na rodzinne przygody znajdziecie m.in. pozycję “Niezbędnik Poszukiwacza Przygód. Zielona Góra. Prezent dla Bachusa”. Niezbędnik dostępny jest w wersji pdf do pobrania i samodzielnego wydruku. Roczny dostęp do Banku Niezbędników kosztuje tylko 39 zł. To zaledwie niecałe 3 zł za każdy Niezbędnik. Bierzecie, drukujecie, zabieracie rodzinkę i długopis i macie gotowy przepis na rodzinną przygodę. W kolejnych miesiącach pojawią się kolejne Niezbędniki, do których będziecie mieć dostęp w ramach wykupionego dostępu. 

Niezbędnik poszukiwacza przygód
super przewodnik dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *