Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Pomysł na rodzinną Tajną Misję w Poznaniu

Dziś w naszym cyklu Fajne Zwiedzanie podpowiemy Wam jak można zamienić nudne zwiedzanie Poznania w rodzinną superprzygodę, którą długo będziecie wspominać.

Przepis na Rogale Świętomarcińskie – pomysł na zwiedzanie Poznania

Rogale Świętomarcińskie to tradycyjny przysmak stolicy Wielkopolski, szczególnie popularny w dniu św. Marcina, który przypada na 11 listopada. Rogale mogą sprzedawać wyłącznie certyfikowane cukiernie, które przyrządzają ciasto i nadzienie zgodnie ze staropolską recepturą. I to właśnie przepis na Rogale Świętomarcińskie stał się tematem naszej kolejnej Tajnej Misji.

List od Pyrka i Tyrka

W dniu przyjazdu do Poznania dostaliśmy list od Pyrka i Tyrkapoznańskich koziołków, w którym wyczytaliśmy, że w Poznaniu źle się dzieje. Lucyfer, zły bohater poznańskich legend i władca piekielnych czeluści postanowił ukraść magiczny przepis na Rogale Świętomarcińskie, które na co dzień pilnowane są przez parę sympatycznych jednorożców. W czasie szarpaniny o zwoje, na których zapisana jest magiczna receptura, wiele wyrazów odpadło z papieru i rozsypało się po całym rynku. Poznańskie koziołki prosiły nas o pomoc, by ruszyć zgodnie z mapą i spróbować odnaleźć brakujące fragmenty przepisu.

Tajna Misja w Poznaniu

Wskazówki otrzymywaliśmy od wieloletnich mieszkańców Poznania m.in. od Prozerpiny, Apolla, Marsa czy Neptuna – rzeźb zdobiących fontanny na poznańskim rynku.

Gwarą poznańską przemówiła do nas Studzienka Bamberki, sporo zadań miał też dla nas duch poznańskich kamienic czy Czarna Dama z legendy o organach w Farze Poznańskiej. Wskazówki znajdowały się na Ratuszu, domkach budniczych, odwachu czy Wadze Miejskiej. Musieliśmy przyglądać się zdobieniom kamienic, poznać legendy o poznańskich koziołkach czy królu kruków, łamać szyfry i rozwiązywać zagadki.

Super przygoda w Poznaniu

Spacer po Rynku w Poznaniu i okolicach zajął nam ponad godzinę. To była świetna zabawa, dokładnie poznaliśmy ciekawostki o poznańskim rynku, jego zabytkach i legendach, które zapamiętamy na długo dzięki Tajnej Misji i czekających na nas wyzwaniach. Jeśli macie ochotę sprawić swoim dzieciom frajdę, przeżyć z nimi świetną przygodę, dowiedzieć się sporo o mieście i pokazać, że zwiedzanie miast to super zabawa to polecamy Wam taki sposób na spacery. 

A jak chcecie gotowca to z radością donosimy, że na podstawie naszej przygody powstał Niezbędnik Poszukiwacza Przygód – Poznań – Przepis na rogale. Niezbędnik dostępny jest w wersji pdf do pobrania z Banku Niezbędników. Bank Niezbędników to kilkanaście gotowców na rodzinne przygody w polskich i europejskich miastach do pobrania i samodzielnego wydruku. Roczny dostęp do Banku Niezbędników kosztuje tylko 39 zł. To zaledwie niecałe 3 zł za każdy Niezbędnik. Bierzecie, drukujecie, zabieracie rodzinkę i długopis i macie gotowy przepis na rodzinną przygodę. 

Niezbędnik poszukiwacza przygód
super przewodnik dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *