Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Pomysł na zwiedzanie Warszawy z dzieckiem

Stolica Polski pełna jest zabytków, uroczych miejsc, legend, ale przede wszystkim historii. Ze względu na to ostatnie Warszawa z dzieckiem bywa wyzwaniem. Zagmatwane losy miasta, zniszczenia wojenne i kontekst polityczny może znudzić nawet najbardziej zaprawionego małego turystę. Dlatego dziś pokażemy Wam zupełnie inny sposób zwiedzania, który zamienia nudny spacer w rodzinną super przygodę.

Warszawa z dzieckiem – pomysł na zwiedzanie stolicy

Do Warszawy wyruszyliśmy i my. Ale wcześniej w naszej skrzynce wylądował list od syren mieszkających w Warszawie. Syrenek w stolicy jest bowiem sporo – jest pomnik Syreny przy Wiśle, na Rynku, na wiadukcie im. Markiewicza, na Hali Mirowskiej czy remizie na ulicy Inżynierskiej. Są też na małych rzeźbach, monetach czy pamiątkach. Ale najważniejsza jest ta z herbu Warszawy. Tam jest syrenka na czerwonym tle, która wznosi szablę w prawej ręce, a w lewej trzyma tarczę.

Syreny napisały do nas, że stała się rzecz straszna! W Warszawie pojawił się Tryton, chłopak-syrena z mitologi greckiej. Trytony to złośliwe istoty – zatapiają statki, straszą żeglarzy i wywołują sztormy. Tryton zakochał się w naszej herbowej Syrence i poprosił ją o rękę. A gdy Syrena się nie zgodziła, to się wkurzył i ją porwał!!! Pewnej nocy Syrenka zniknęła z Warszawy i z herbu!

Gdy Tryton porwał Syrenę, udał się z nią w stronę Wisły. Musieli chyba bardzo szybko się przemieszczać, bo Syrena zgubiła koronę, miecz i tarczę. Niestety wszystkie te przedmioty bardzo się zniszczyły i gdy Syrenka powróci, to nie będzie mogła już ich używać 🙁

Gdy tak gnali przez miasto to Syrena przez całą drogę wykrzykiwała po drodze różne cyfry. Słyszeli je warszawscy przyjaciele Syreny. Niestety pozostałe Syrenki nie mają pojęcia co oznaczają!

Gdzie jest Syrenka? – zwiedzanie Warszawy z dzieckiem

Postanowiliśmy pomóc Syrenom. Naszym zadaniem było zdobyć wszystkie cyfry, które wykrzykiwała ich siostra. Wierzyliśmy, że podpowiedzą nam one miejsce gdzie jej szukać. Syreny podesłały nam mapę, na której zaznaczone były miejsca w których spotkamy ich przyjaciół.

I tak uzbrojeni w mapę ruszyliśmy na Tajną Misję  Poznaliśmy największe zabytki miasta, historyczne postacie i legendy. Do dziś wiemy dlaczego powstał Grób Nieznanego Żołnierza, kim był Józef Poniatowski, poznaliśmy Adama Mickiewicza i księżną Annę. Zaprzyjaźniliśmy się z Zygmuntem III Wazą, poznaliśmy tajemnicę dzwonu i Zamku Królewskiego, szukaliśmy gąsienicy czołgu wmurowanej w ścianę kościoła, odwiedziliśmy Bazyliszka, Złotą Kaczkę i oczywiście Syrenę na Rynku.

W każdym miejscu otrzymywaliśmy wskazówki i tajemnicze cyfry, które Syrena wykrzykiwała w noc porwania. Ale łatwo nie było! Tryton bowiem przysiągł, że nie pozwoli odebrać sobie ukochanej i nasyłał na nas swoich przyjaciół z mitologi grackiej. Cerber czaił się w kanałach i chciał nas w nich uwięzić, po Rynku goniły nas gorgony – złe siostry, które potrafią zamienić człowieka w kamień. Jednak daliśmy radę! Gdy uzyskaliśmy wszystkie cyfry, okazało się, że wskazują miejsce, gdzie Tryton ukrył swoją przyszłą żonę. Siostry Syreny zorganizowały akcję ratunkową i uwolniły ją. Syrenka powróciła na herb miasta 🙂

Niezbędnik Poszukiwacza Przygód - gotowiec na rodzinną przygodę w Warszawie

Gorąco polecamy Wam ten sposób zwiedzania! Warszawa z dzieckiem stanowi wyzwanie, ale dzięki zabawie dzieci sporo dowiedzą się o mieście, jego zabytkach, historii i ciekawostkach, to przede wszystkim przeżyją z Wami super przygodę! No bo które dziecko nie chciałby się zamienić z rodzicami w rodzinkę Superposzukiwaczy Przygód, wyruszyć na Tajną Misję, stawić czoło Trytonowi i uratować Syrenkę? Aby przygotować taką przygodę musieliśmy przewertować przewodniki, ułożyć trasę zwiedzania, wyszukać ciekawostek o zwiedzanych miejscach i wymyślić zadania. 

A jeśli nie macie czasu na samodzielne przygotowanie trasy, ciekawostek i zadań Tajnej Misji do wykonania w Warszawie, to możecie wziąć gotowca  Na podstawie naszej przygody powstał bowiem Niezbędnik Poszukiwacza Przygód. Warszawa. Gdzie jest Syrenka? To przewodnik dla dzieci i gotowiec dla rodziców! Macie tam gotową trasę zwiedzania, wszystkie informacje o zwiedzanych miejscach napisany w ciekawy i zabawny sposób, a przede wszystkim zadania do wykonania, które pozwolą Wam uzyskać wykrzywiane przez Syrenę cyfry 🙂

zarezerwuj nocleg w warszawie przez naszą stronę na booking.com, a dostaniesz od nas Niezbędnik Poszukiwacza Przygód!

  1. Zarezerwuj nocleg na Booking.com korzystając z naszej strony.
  2. Wyślij nam na adres kontakt@globtroterek.com numer Twojej rezerwacji.
  3. Otrzymasz dostęp do Banku Niezbędników, w którym znajdziesz Niezbędnik Poszukiwacza Przygód „Gdzie jest Syrenka?" – przewodnik dla całej rodziny w formie gry miejskiej w czasie której poznacie zabytki miasta i ciekawostki o Warszawie!  Link wyślemy na kilka dni przed Twoim wyjazdem.
Booking.com

Niezbędnik poszukiwacza przygód
super przewodnik dla dzieci