Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Caneva – wodny park rozrywki nad Gardą

Caneva to największy wodny park rozrywki nad Gardą, pełen zjeżdżalni, basenów i atrakcji wodnych. Dziś pokażemy co tu ciekawego jest 🙂

Caneva nad jeziorem Garda

Caneva znajduje się w Lazise, około 5 km od centrum Peschiera del Garda. Położony tuż przy brzegu jeziora oferuje całą gamę wodnych rozrywek zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Park otwarty jest od połowy maja do połowy września. W przypadku zmiany pogody i wystąpienia opadów deszczu park jest zamykany, ale zakupione bilety pozwalają na korzystanie ze znajdującego się obok Movielandu. Przed wejściem do parku znajduje się ogromny parking, który jest bardzo dobrze oznakowany i nie ma problemu by dojechać tu z innych miejscowości nad Gardą. Parking kosztuje 6 € za cały dzień. Do Canevy kursują również bezpłatne autobusy z Peschiera del Garda, które zatrzymują się przy największych kempingach w okolicy.

Atrakcje w aquaparku Caneva

Na terenie parku znajdują się 3 baseny, w tym jedna ogromna laguna. Sporo tu wszelakich zjeżdżalni – są zarówno ślizgawki pojedyncze, potrójne, czarne dziury jak i nawet taka pięciotorowa. Do najbardziej przerażającej należy Stukas Boom – wysoka zjeżdżalnia – kapsuła, w której śmiałek zamykany jest na czas startu, a podłoga się pod nim zapada. Inna wyzwalająca spory wzrost adrenaliny to Twin Peaks – zjeżdżalnia dla dwóch osób, na podwójnym pontonie.

Są też dwie rzeki – jedna leniwa, a druga szalona. Na obu pływa się na pontonach. Dla nas hitem okazały się zjazdy na matach, a szczególnie atrakcja o nazwie SuperSplash nawiązująca do pierwszego lotu samolotem w 1903 roku. Kilkusekundowy zjazd kończy się wyskokiem ze zjeżdżalni i lądowaniem w basenie.

Na terenie aquaparku są też miejsca, gdzie możecie się zrelaksować w jacuzzi, a dzieci znajdą tu też spray parki. Na terenie całej Canevy znajdują się bezpłatne leżaki, choć zwykle zajęte są wszystkie od rana.

Caneva - mapa parku

Poniżej mapa, gdzie umieszczone są wszystkie wodne atrakcje:

Caneva i Movieland

Caneva połączona jest z tematycznym parkiem rozrywki Movieland. Dostępne są bilety łączone do obu parków i my właśnie z takiego skorzystaliśmy. W ciągu jednego dnia mogliśmy korzystać z obu parków, przekraczając bramki dowolną ilość razy. Należy tylko pamiętać, żeby za pierwszym razem pokazać bilet i zdobyć pieczątkę na rękę, która później pozwala przechodzić z jednego parku do drugiego. Należy pamiętać o tym, że na atrakcje w Movielandzie nie zostaniecie wpuszczeni w strojach kąpielowych. Trzeba mieć zawsze koszulkę i suche spodnie czy spódnicę.

Caneva - ceny biletów

Wejście do Canevy dla osoby powyżej 140 cm kosztuje 28 euro, a za osoby o wzroście od 100 do 140 cm należy zapłacić 22 euro. Dzieci poniżej 100 cm wchodzą za darmo. Kupując bilet on-line oszczędzacie 2 euro. Jednodniowy bilet łączony do Caneva i Movielandu kosztuje odpowiednio 35 i 29 euro. Jest też opcja dwudniowego biletu, który upoważnia do spędzenia jednego dnia w jednym parku, a drugiego w drugim. Taki bilet kosztuje 38 i 32 euro.

Caneva - informacje praktyczne

W Caneva bardzo restrykcyjnie przestrzegane są wymogi dotyczące wzrostu i wieku dzieci, pozwalające na korzystanie z danych zjeżdżalni, dlatego zawsze warto się upewnić czy Wasze dziecko spełnia podane warunki.

Na teren parku możecie wnosić własne jedzenie i napoje lub skorzystać z restauracji i budek z jedzeniem.

Park nie jest duży, nam spokojnie wystarczyło pół dnia by skorzystać ze wszystkich atrakcji. Co ważne, byliśmy tu w środku sezonu, a kolejki nie były strasznie długie.

Ważne rzeczy tj. dokumenty, pieniądze czy klucze do samochodu możecie zostawić w sejfach znajdujących się przy wejściu do parku. W sejfach sami ustalacie kod otwarcia. Co ważne – musicie mieć 5 euro w monetach, by z niego skorzystać.

W przeciwieństwie do Movielandu, do Canevy nie wolno wprowadzać psów.

Noclegi nad Gardą

Wokół jeziora Garda jest zatrzęsienie kapitalnych kempingów – San Francesco, Europa Silvella, Fornella czy Weekend Glamping Resort.

Jeśli wolicie noclegi w hotelu to zerknijcie na promocyjne oferty na Booking.com 🙂

Booking.com