Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Włochy > Jezioro Garda

Jezioro Garda - idealne miejsce na wakacje!

Jezioro Garda to największe włoskie jezioro. Położone jest w północnych Włoszech, na granicy trzech włoskich prowincji Trydent, Werona i Brescia. Północna część jeziora otoczona jest szczytami górskiego pasma Prealpi Gardesane, w tym majestatycznie wznoszącego się masywu Monte Baldo, na szczyt którego można dostać się kolejką Funivie del Baldo, kursującą z Malcesine.

Wokół jeziora Garda znajduje się wiele miasteczek, w tym Garda, od którego pochodzi nazwa jeziora. Perełki stanowi klimatyczna Riva del Garda z piękną starówką, Sirmione z zamkiem na wodzie, Salo z uroczą promenadą i prawdopodobnie najpiękniejsze Limone Sul Garda, wciśnięte w skały na zachodnim brzegu jeziora.

Jezioro rozciąga się na długości 55km i charakteryzuje się zróżnicowanym klimatem. Północna część jeziora jest zdecydowanie bardziej wietrzna z chłodniejszą wodą niż na południu. Wieje tam bowiem wiatr Ora, z regularnością godną szwajcarskiego zegarka. Przyciąga to amatorów windsurfingu oraz paralotniarzy, którzy skaczą z masywu Monte Baldo

Całe jezioro skąpane jest we włoskim słońcu. Wokół Gardy znajduje się wiele urokliwych plaż, które zachęcają do wypoczynku i kąpieli w najczystszym włoskim jeziorze.

Bliskość masywów górskich to niewątpliwa atrakcja dla amatorów pieszych jak i rowerowych górskich wędrówek. Południowa część to raj dla rodzin z dziećmi – ciepła woda, rodzinne kempingi oraz wiele atrakcji jak chociażby park rozrywki Gardaland czy Movieland gwarantują udany wypoczynek.

Jezioro Garda to perełka włoskich jezior. Bajecznie położone, oferujące szereg atrakcji dla każdego, zarówno dla typowego turysty jak i wszelkich amatorów różnych sportów. Obowiązkowe punkty to rejs po jeziorze, dzięki któremu mamy możliwość zwiedzić praktycznie całe jezioro, wjazd kolejką albo wejście na Monte Baldo, to świetna okazja do zobaczenia jeziora z zupełnie innej perspektywy. Dla lubiących wyprawy samochodowe polecamy objechanie jeziora dookoła – wystarczy na to jeden dzień, a trasę możemy zaplanować według własnych preferencji.

Szczegółowy opis miejscowości i atrakcji Lago di Garda znajdziecie w naszych artykułach. Zachęcamy do lektury!