Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Movieland – park rozrywki nad Gardą

Zawsze gdy spędzamy wakacje nad Gardą, wybieramy się do parku rozrywki. Do tej pory był to największy w całych Włoszech Gardaland. Jednak w jego cieniu kryje się inny park rozrywki – Movieland, o którym Wam dzisiaj napiszemy.

Movieland nad jeziorem Garda

Movieland znajduje się na obrzeżach miejscowości Lazise, około 5 kilometrów od centrum Peschiera del Garda. To park tematyczny nawiązujący do znanych filmów i atmosfery Hollywood. Park otwarty jest od kwietnia do końca września. W październiku czynny jest tylko w weekendy. Odbywa się też tu impreza w halloween. Przed wejściem do parku znajduje się ogromny parking, który jest bardzo dobrze oznakowany i nie ma problemu by dojechać tu z innych miejscowości nad Gardą. Parking kosztuje 6 € za cały dzień. Do Movielandu kursują również bezpłatne autobusy z Peschiera del Garda, które zatrzymują się przy największych kempingach w okolicy.

Atrakcje Movielandu

Pomimo tego, że odwiedziliśmy już bardzo dużo parków rozrywki w Europie, to nie spotkaliśmy nigdzie takich atrakcji jak w Movielandzie. Do takich nietypowych rozrywek zaliczyliśmy między innymi MAGMĘ 2.1 – wyjątkową jazdę na pokładzie wielkiej, wojskowej ciężarówki, która zawiozła nas do elektrowni geotermicznej. Po drodze pokonywaliśmy rzekę, napotkaliśmy na trzęsienia ziemi, wybuchy i słupy ognia. Inną kapitalną atrakcją były szaleństwa na dużej motorówce. Czuliśmy się jak kaskaderzy na planie filmowym. Pędząca maszyna wykonywała bowiem szybkie skręty i podjazdy na specjalnie przygotowanym jeziorze. Do łodzi wsiadało 15 osób, a każdy obowiązkowo miał na sobie kamizelkę ratunkową.

Dużo w Movielandzie jest atrakcji z dinozaurami – są rollercostery, wielkie huśtawki, wodny splash Troncosaurus i kolejny hit tego miejsca – Pangea. Pierwsza na świecie atrakcja w której samemu prowadzi się jeepa poprzez teren pełen prehistorycznych stworów. To coś dla fanów Jurassic Parku!

Sporo emocji wyzwala jazda rollercasterem Diabolik Invertigo. Jak sama nazwa wskazuje jest diabelski. Nie dość, że pędzi jak szalony, ma sporo pętli to jeszcze jeździ do tyłu. Ciekawym urządzeniem jest też Hollywood Action Tower – 50 metrowa wieża wykorzystująca swobodny spadek do podniesienia adrenaliny gościom parku. Najbardziej przerażającą atrakcją jest Horror House, po którym nawet najlepszy filmowy horror staje się komedią romantyczną. W Movieland nie mogło zabraknąć kina 3D i pokazów rodem ze stolicy światowego kina. Można obejrzeć castingi do filmów z lat 80, pokazy kaskaderskie, plany filmowe czy występy taneczne.

Co jakiś czas w parku pojawiają się postacie filmowe znane z największych hollywoodzkich dzieł. Michał skorzystał z okazji i strzelił sobie fotkę z ekipą Star Warsów. Jest też trochę atrakcji dla maluchów np. karuzele, Route 66, gdzie samochody przemierzają kultową, amerykańską drogę czy też małe motorówki pływające po specjalnych basenach.

Movieland mapa

Movieland i aquapark Caneva

Movieland połączony jest z wodnym parkiem rozrywki Caneva. Dostępne są bilety łączone do obu parków i my właśnie z takiego skorzystaliśmy. W ciągu jednego dnia mogliśmy korzystać z obu parków, przekraczając bramki dowolną ilość razy. Należy tylko pamiętać, żeby za pierwszym razem pokazać bilet i zdobyć pieczątkę na rękę, która później pozwala przechodzić z jednego parku do drugiego. Należy pamiętać o tym, że na atrakcje w Movielandzie nie zostaniecie wpuszczeni w strojach kąpielowych. Trzeba mieć zawsze koszulkę i suche spodnie czy spódnicę.

Movieland - ceny biletów

Wejście do Movielandu dla osoby powyżej 140 cm kosztuje 28 euro, a za osoby o wzroście od 100 do 140 cm należy zapłacić 22 euro. Dzieci poniżej 100 cm wchodzą za darmo. Kupując bilet on-line oszczędzacie 2 euro. Jednodniowy bilet łączony do Caneva i Movielandu kosztuje odpowiednio 35 i 29 euro. Jest też opcja dwudniowego biletu, który upoważnia do spędzenia jednego dnia w jednym parku, a drugiego w drugim. Taki bilet kosztuje 38 i 32 euro.

Movieland informacje praktyczne

Jak w każdym parku rozrywki, tak i w Movielandzie bardzo restrykcyjnie przestrzegane są wymogi dotyczące wzrostu i wieku dzieci, pozwalające na korzystanie z danych atrakcji. Na teren parku możecie wnosić własne jedzenie i napoje lub skorzystać z restauracji i budek z jedzeniem.

Park nie jest duży, nam spokojnie wystarczyło pół dnia by skorzystać ze wszystkich atrakcji. Co ważne, byliśmy tu w środku sezonu, a kolejki nie były strasznie długie.

Mamy też ważną wiadomość dla właścicieli psów. Na teren parku możecie wejść z czworonożnym przyjacielem, który musi być trzymany na smyczy, a w przypadku większych psów mieć również kaganiec. Oczywiście psy nie wchodzą na urządzenia i do restauracji, a ich właściciele są zobowiązani do sprzątania po nich.

Noclegi nad Gardą

Wokół jeziora Garda jest zatrzęsienie kapitalnych kempingów – San Francesco, Europa Silvella, Fornella czy Weekend Glamping Resort.

Jeśli wolicie noclegi w hotelu to zerknijcie na promocyjne oferty na Booking.com 🙂

Booking.com