Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Włochy > Jezioro Caldonazzo

Jezioro Caldonazzo - co warto zobaczyć?

Jezioro Caldonazzo to urocze jezioro na północy Włoch, około 15 km od Trydentu. Otoczone Dolomitami gwarantuje piękne widoki. To fajna miejscówka na wakacje! Zobaczcie.

Jezioro Caldonazzo informacje praktyczne

Jezioro nie jest duże, ma około 5 km długości, więc z jednego krańca dojrzycie drugi brzeg. Otoczone jest górami, na zboczach których wyrosły niewielkie miasteczka, z ładnymi domkami i charakterystycznymi, strzelistymi kościelnymi wieżami.  Największą miejscowością nad jeziorem jest Caldonazzo, miasteczko do którego nazwę wzięło jezioro. Miejscowość znajduje się na południowym krańcu jeziora. Na północy zaś do jeziora przylega miejscowość San Cristoforo.

Jezioro Caldonazzo to miejsce idealne do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, kajakarstwo czy żeglarstwo. Okolica zaś jest wymarzona do górskich wędrówek czy turystyki rowerowej.

Plaże nad jeziorem Caldonazzo

Wokół jeziora znajduje się kilka fajnych plaż. Do naszych ulubionych należy Bau Beach w San Cristoforo. Jako goście kempingu San Cristoforo mieliśmy na nią bezpłatny wstęp. Nie jest to natomiast wyłącznie kempingowa plaża. Po dokonaniu opłaty może z niej korzystać każdy. Przy plaży znajduje się spory parking, a wejście prowadzi przez restaurację. Na plaży znajduje się sporo toalet i przebieralni. Największym plusem plaży jest spora trampolina, z której można bezpiecznie skakać do jeziora oraz dość duża zjeżdżalnia do wody. Plaża jest kamienisto – trawiasta. Wejście do wody również jest kamieniste, więc przydadzą się buty do wody.

Przy plaży można wypożyczyć rowerek wodny i popływać po jeziorze. To świetny pomysł, by spędzić wspólnie czas z rodziną. Z pewnością będziecie chcieli dopłynąć do wielkiego, drewnianego, niebieskiego wieloryba. My tak zrobiliśmy i popłynęliśmy do stwora, oddalonego dość znacznie od plaży. Przyznamy, że konstrukcja jest dość dziwna, ale należy do największych atrakcji jeziora. Podpływają do niej osoby na rowerkach, materacach, a nawet śmiałkowie, którzy wybrali się wpław. Więc jest dość mocno oblegana i fotografowana.

Poza płatną plażą, tuż obok jest też kilka publicznych miejsc do kąpieli. Są to małe, trawiaste plaże.  Są też wydzielone plaże dla psów, więc jak macie kudłatego przyjaciela, to możecie go ze sobą zabrać. Inną plażą na którą trafiliśmy była miejscówka przy klubie jachtowym, na wschodnim brzegu jeziora. Była to plaża publiczna, bezpłatna i strzeżona. Przy plaży znajdował się publiczny, płatny parking na kilkanaście aut. Na plaży rządziły zaś sporych rozmiarów gęsi. Nie dość, że głośno gęgały to zostawiały po sobie dość spore kupy  Zdecydowanie przyjemniejszymi mieszkańcami były urocze, małe kaczuszki, które skradły gęsiom całe show. Warto wiedzieć, że w tym miejscu jezioro bardzo szybko robi się głębokie, dlatego uważajcie na dzieci. 

Atrakcje w okolicy Caldonazzo

Będąc na wakacjach nad Caldonazzo koniecznie wybierzcie się na wycieczkę do Trydentu. Stolica regionu ma przepiękną starówkę.

Mniejszym bratem Caldonazzo jest leżące po drugiej stronie wzgórza Lago di Levico. Na popołudniowy spacer wybierzcie się też do Levico Terme. Udanych wakacji!

Noclegi nad Caldonazzo

My korzystamy z uroków Calodnazzo w czasie pobytu na campingach w okolicy np. San Cristoforo czy Due Laghi.

Jeśli wolicie noclegi w hotelu to zerknijcie na promocyjne oferty na Booking.com 🙂

Booking.com