Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Co warto zobaczyć w Chioggii?

Chioggia nie bez powodu nazywana jest małą Wenecją. Podobnie, jak jej większa i sławna siostra, miasto jest wyspą połączoną z lądem, poprzecinaną wąskimi uliczkami, gwarnymi placykami i kanałami. Zobacz co warto zobaczyć w Chioggii.

Co warto wiedzieć o Chioggi?

Chioggię od Wenecji różni znacznie mniejsza liczba turystów odwiedzających miasto oraz fakt, że Chioggia tętni prawdziwym życiem. Na sznurach suszy się pranie, w barach przesiadują lokalni bywalcy, a wzdłuż kanałów bawią się najmłodsi mieszkańcy Chioggi.

Do centrum Chioggi możecie się dostać jednym z trzech mostów. Przy każdym są parkingi. Nie ma sensu próbować dostać się do ścisłego centrum, bo więcej czasu zajmie Wam znalezienie miejsca, gdzie możecie zaparkować niż dojście do głównych atrakcji z parkingów. Chioggia jest tak mała, że wszędzie jest blisko  My polecamy parking miejski przy Via Isola Saloni. 

Co zobaczyć w Chioggii?

Chioggia idealnie nadaje się na popołudniowy spacer z dziećmi. Proponowana przez nas trasa zajmie Wam około 2 – 3 godzin, wliczając w to pobyt w lodziarni 😉 

Porto Garibaldi i katedra w Chioggii

Spacer zaczynamy od historycznej bramy miejskiej Porta Garibaldi. Brama stoi przy kanale Perrotolo, wzdłuż którego ciągną się rzeźby. Tuż za Porta Garibaldi znajduje się katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwana po włosku Duomo. Z prawej strony katedry znajdziecie 64 metrową dzwonnicę zwaną Campanile.

Corso del Popolo

Ulica przy której stoi katedra to Corso del Popolo. To główna ulica miasteczka, przy której znajdują się kamienice, sklepy, restauracje, bary i urzędy. Corso del Popolo prowadzi wprost do laguny. Przy Corso del Popolo znajdują się też inne ważne kościoły tj. Bazylika Świętego Jakuba Apostoła, gdzie wg legendy przechowywany jest pień drzewa na którym siedziała  Maryja trzymająca ciało Jezusa zdjętego z krzyża czy kościół św. Andrzeja  z XVIII wieku, którego wieża kryje w sobie jeden z najstarszych zegarów na świecie. 

Idąc Corso Del Popolo dojdziecie do uroczego placu z kolumną z lwem na szczycie. Skrzydlaty lew to symbol św. Marka, patrona Wenecji. Tuż za placem znajduje się przystań promowa skąd odpływają promy do Wenecji.

Kanał Vena i mosty w Chioggii

Przy placu przepływa kanał Vena. To jeden z trzech kanałów w mieście i zdecydowanie najbardziej malowniczy. Poprzecinany jest aż 9 mostami, z czego największy  Ponte Vigo znajduje się właśnie przy placu.  Spacer wzdłuż kanału Vena to obowiązkowy punkt wycieczki. Po drodze przy Calle Doria miniecie targ rybny. Zwykle otwarty jest w godzinach przedpołudniowych, ale nawet jeśli będzie zamknięty to poznacie to miejsce po charakterystycznym rybim zapachu  😉 Gdy dojdziecie do ostatniego mostu nad kanałem –  Ponte Cuccagna – znajdziecie się tuż przy Porta Garibaldi.

A gdy będziecie w Chioggii to koniecznie udajcie się do Wenecji i dajcie się jej w sobie rozkochać 🙂 Zobaczcie nasz pomysł na zwiedzanie Wenecji z dziećmi:

Noclegi w Chioggi

My wpadamy do Chioggi zawsze przy okazji pobytów na campingu Rosapineta czy Florenz.

Jeśli wolicie noclegi w hotelu to zerknijcie na promocyjne oferty na Booking.com 🙂

Booking.com