Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Polska > Wrocław > Fontanna Multimedialna

Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

We Wrocławiu jest takie miejsce, które przyciąga dużo turystów, ale również i samych wrocławian. Miejsce magiczne, bo gdy robi się ciemno, od wody bije kolorowe światło. Mowa oczywiście o Wrocławskiej Fontannie Multimedialnej, która znajduje się  tuż przy Hali Stulecia – wizytówki Wrocławia. Kto jeszcze nie był musi koniecznie zobaczyć to niezwykłe miejsce letnią nocą. 

Historia fontanny we Wrocławiu

Fontanna multimedialna została oficjalnie otwarta 4 czerwca 2009 roku. W jej miejscu dawniej znajdował się staw w kształcie półkola. Dzięki temu miejsce to stało się bardziej atrakcyjne pod kątem turystycznym, ale również dla samych mieszkańców Wrocławia. Fontanna Multimedialna jest największą taka fontanną w Polsce oraz w tej części Europy.  Ma około 1 ha, 300 wodnych dysz, a na jej dnie zostało umieszczonych 800 specjalnych reflektorów świetlnych. Fontanna w dodatku posiada 3 dysze ogniowe. Dzięki temu wodne pokazy są naprawdę spektakularne, bo woda wylatuje w powietrze nawet na 40 metrów w górę. 

Pokazy Fontanny Multimedialnej Wrocław

Pokazy fontanny odbywają się zarówno w dzień, jak i wieczorami. Te ostatnie są zdecydowanie bardziej spektakularne i zapadające w pamięć. W ciągu dnia można również oglądać pokazy, te jednak są bez specjalnych efektów świetlnych, które można oglądać dopiero po zachodzie słońca.  Pokazy dzienne rozpoczynają się od godziny 10:00, następnie co godzinę aż do 17:00. Natomiast pokazy wieczorne można oglądać w godzinach 19:00-21:40. Wszystkie pokazy są przy specjalnie dopasowanej muzyce, można tu usłyszeć różne gatunki od popu, przez muzykę współczesną, klasyczną, aż po ambient. Zaplanowane są również pokazy specjalne, związane z konkretną tematyką, np.  z bajką Piękna i Bestia. Dzięki połączeniu wody, światła i muzyki można przeżyć niezwykłe chwile. Pokazy odbywają się jednak w konkretnym terminie, zazwyczaj od maja do października, a pokazy specjalne tylko w wyznaczone dni w tych miesiącach. 

Wstęp na pokazy fontanny

Na pewno każdy się ucieszy z tej wiadomości, ponieważ wstęp na pokazy Fontanny multimedialnej we Wrocławiu są za darmo.  Pamiętajcie tylko, że dzięki temu, na pokazach (zwłaszcza wieczornych) jest dużo osób i aby zająć odpowiednie miejsce, polecamy przyjść trochę wcześniej. Na pokazach nie ma miejsc siedzących, toteż jeśli przyjdziecie szybciej będziecie mogli zająć wolne ławki, które są przy pergoli, a z których widać dobrze pokaz. 

Lokalizacja i dojazd do Fontanny Multimedialnej

Fontanna Multimedialna znajduje się na ulicy Wystawowej 1 we Wrocławiu, pomiędzy Halą Stulecia a Pergolą. Aby dojechać do Fontanny należy wysiąść na przystanku „Hala Stulecia”, na który można dojechać tramwajem linii 1,2,4,10,16  oraz autobusem linii 145, 146, 253, 255 i 715.

Wrocławska Fontanna Multimedialna jest jedną z ciekawszych fontann, jakie można zobaczyć w Polsce. Na pewno Wam się spodoba. Świetliste pokazy z muzyką to jedna z fajniejszych atrakcji na letnie wieczory we Wrocławiu, idealna dla rodzin z dziećmi, ale również zakochanych par czy grupy znajomych. Do tego znajduje się tuż obok Ogrodu Japońskiego, jednego z najpiękniejszych zakątków Wrocławia.

Pomysł na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi

Jeśli planujecie rodzinną wycieczkę do Wrocławia to koniecznie zerknijcie na nasz pomysł zwiedzania miasta. My zamieniliśmy się w Superposzukiwaczy Przygód i wzięliśmy udział w Tajnej Misji! Zaprzyjaźniliśmy się z rodzinką wrocławskich krasnali, złamaliśmy szyfry, odkryliśmy tajemnice, wykonaliśmy zadania i pomogliśmy zorganizować urodzinową imprezkę dla Papy Krasnala. I choć krasnal Wredziocha chciał zrobić wszystko, żeby przyjęcie się nie odbyło, udało się przeprowadzić Tajną Misję do końca! Zobaczcie koniecznie:

zarezerwuj nocleg we wrocławiu przez naszą stronę na booking.com, a dostaniesz od nas Niezbędnik Poszukiwacza Przygód!

  1. Zarezerwuj nocleg na Booking.com korzystając z naszej strony.
  2. Wyślij nam na adres kontakt@globtroterek.com numer Twojej rezerwacji.
  3. Otrzymasz dostęp do Banku Niezbędników, w którym znajdziesz Niezbędnik Poszukiwacza Przygód „Impreza u Krasnali" – przewodnik dla całej rodziny w formie gry miejskiej w czasie której poznacie zabytki miasta, ciekawostki o Wrocławiu i oczywiście krasnale!  Otrzymacie również dostęp do Niezbędnika Poszukiwacza Przygód Wrocław – Ostrów Tumski „Zaklęcie Latarnika". Link wyślemy na kilka dni przed Twoim wyjazdem.
Booking.com