Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Polska > Wrocław > Park Staromiejski

Park Staromiejski we Wrocławiu

Jest taki zakątek w centrum Wrocławia, gdzie wśród zieleni i przy dźwiękach francuskiej karuzeli czas płynie znacznie wolniej  To świetne miejsce na rodzinne spacery i spotkania ze znajomymi. Zobacz Park Staromiejski i przekonaj się, że to magiczne miejsce.

Park Staromiejski we Wrocławiu - jak dojechać?

Park Staromiejski położony jest pomiędzy Promenadą Staromiejską a ul. Teatralną. Przylega do budynku Wrocławskiego Teatru Lalek, kilka kroków od ul. Świdnickiej – jednego z największych deptaków w mieście. Auto możecie zaparkować w kilku miejscach:

  • płatne miejsca postojowe znajdziecie wzdłuż ul. Teatralnej i ul. Podwale. Jednak miejsc nie ma dużo i czasem potrzeba dużo szczęścia, żeby gdzieś się wcisnąć; koszt postoju na takim parkingu to (ceny z 2018 roku)  – pierwsza godzina to 3 zł, druga 3,15, trzecia 3,30, każda kolejna 3 zł. Miejsca płatne są od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18. W weekendy bezpłatnie.
  • duży parking znajduje się w Centrum Handlowym Renoma (wjazd od ul. Czystej) – pierwsza godzina bezpłatnie, druga i trzecia – 3 zł, kolejne – 4 zł
  • pod Narodowym Forum Muzyki, wjazd od ul. Zamkowej lub Krupniczej – 4 zł za godzinę, 1 zł za każde rozpoczęte 15 minut

Atrakcje Parku Staromiejskiego

Park otoczony jest pięknym, kutym ogrodzeniem. Park jest zamykany na noc. Wejście do ogrodu możliwe jest w godzinach 7-22. Do tego obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt oraz jazdy rowerem po parkowych alejkach. Dzięki tym zakazom dzieci mogą bezpiecznie biegać po całym parku. W ciepłe dni możecie położyć się na trawie i patrzyć w niebo, bez obaw że wstaniecie z kupą we włosach 😉

W parku postawiono francuską karuzelę. Ale jak się jej przypatrzycie bardzo uważnie to zobaczycie, że jest bardziej wrocławska niż francuska. A to dlatego, że namalowane na niej obrazki przedstawiają wrocławskie symbole – Most Grunwaldzki, Halę Stulecia czy Uniwersytet

Obok karuzeli znajduje się kapitalny plac zabaw, wyłożony bezpieczną, gumową powierzchnią. Nie można po niej chodzić w szpilkach. Plac zabaw wygląda jak przeniesiony z bajki. Jest tu domek ze zjeżdżalnią, huśtawka, karuzela, piaskownica i kręciołki. W parku, przy karuzeli można też zakupić watę cukrową czy popcorn.

Przy scenie letniej Teatru Lalek jest bardzo ładna fontanna. Na środku znajduje się rzeźba chłopca z łabędziem. W parku jest też przystanek Bajkobusu. To mobilna scena Teatru Lalek. Bajkobus  w miesiącach letnich zatrzymuje się na specjalnych przystankach w mieście i odbywają się wtedy przedstawienia na świeżym powietrzu.

W parku znajdziecie też niewielką ptaszarnię, w której można podziwiać urocze gatunki np. gołębi ozdobnych.

Krasnale w Parku Staromiejskim

Wokół parku zamieszkało kilka krasnali. Przed wejściem do Teatru Lalek jest fontanna z krasnoludkami wodnymi. Znajdziecie tu Ogrodnika, Aktora, Parasolnika, Wierzbownika, Zbierającego Wodę, Puszczającego Stateczki i Karmiącego Ptaki. Od strony Promenady Staromiejskiej spotkacie krasnala pstrykającego selfie, a blisko wejścia do parku, od strony ul. Piotra Skargi – Oddludka.

Pomysł na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi

Jeśli planujecie rodzinną wycieczkę do Wrocławia to koniecznie zerknijcie na nasz pomysł zwiedzania miasta. My zamieniliśmy się w Superposzukiwaczy Przygód i wzięliśmy udział w Tajnej Misji! Zaprzyjaźniliśmy się z rodzinką wrocławskich krasnali, złamaliśmy szyfry, odkryliśmy tajemnice, wykonaliśmy zadania i pomogliśmy zorganizować urodzinową imprezkę dla Papy Krasnala. I choć krasnal Wredziocha chciał zrobić wszystko, żeby przyjęcie się nie odbyło, udało się przeprowadzić Tajną Misję do końca! Zobaczcie koniecznie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *