Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Polska > Wrocław > Rower Miejski

Rower miejski we Wrocławiu

Rower miejski we Wrocławiu to fajny pomysł na zwiedzanie miasta dla rodzin z nastoletnimi dziećmi. Dzisiaj podrzucamy Wam informacje praktyczne odnośnie wrocławskiego roweru miejskiego. Miasto  posiada rozbudowaną sieć stacji, na których można wypożyczyć rower miejski. Korzystają z tego zarówno studenci jak i emeryci. To nic trudnego! W artykule możecie przeczytać jak się do tego zabrać i jak użytkować rower miejski. Zapraszamy!

Rower miejski Wrocław. Krok 1. Rejestracja.

Na stronie WRM czyli Wrocławski Rower Miejski, musicie kliknąć w menu Rejestracja. Po czy rozwija Wam się formularz, który trzeba wypełnić. Będziecie poproszeni o podanie swojego numeru telefonu, imienia, nazwiska, adresu, maila oraz partnera – czyli swoją partnerską firmę (jest to nieobowiązkowe). Później trzeba zaakceptować regulamin. Na sam koniec trzeba wybrać formę płatności i wpłacić na swoje konto 10 zł. Gotowe. Formę płatności możecie w każdej chwili zmienić logując się na swoim koncie na stronie WRM. Polecamy ściągnąć sobie na telefon aplikację mobilną roweru miejskiego we Wrocławiu. Czasami jest pomocna 😉

Wrocławski Rower Miejski. Krok 2. Stacja rowerowa i wolny rower.

We Wrocławiu jest ponad 80 rowerowych stacji, a do użytku oddano 820 rowerów. Rower jest przeznaczony tylko dla jednego użytkownika, nie można do niego przyczepiać fotelików dla dzieci oraz przewozić na nim inne osoby. Posiada przednią lampkę, która po pedałowaniu się zapala automatycznie. Najwięcej stacji znajduje się oczywiście w centrum, ale zlokalizowano je również w okolicach parków czy w dzielnicach na obrzeżach miasta. Tutaj zdecydowanie przyda Wam się aplikacja mobilna lub sprawdzenie gdzie znajduje się najbliższa stacja na stronie internetowej Roweru Miejskiego. Rowery można wypożyczać od marca do listopada.

jak wypożyczyć rower miejski we wrocławiu 

Krok 3. Wypożyczenie roweru.

Jak to zrobić? Na każdej stacji znajduje się terminal, do którego trzeba podejść i postępować tak jak podpowiada nam wyświetlacz 😉 Po kliknięciu odpowiednich guzików, rower zostanie automatycznie zwolniony z elektrozamka. Jeśli jest zabezpieczony obejmą, musicie ją rozpiąć za pomocą 4 cyfrowego kodu. Kod zostanie wyświetlony na wyświetlaczu w terminalu oraz w aplikacji mobilnej w telefonie. Rower możecie wypożyczyć również przez aplikację na telefonie albo zadzwonić na infolinię. Jednocześnie możecie wypożyczyć na swoje konto maksymalnie 4 rowery. Natomiast jeśli oddaliście rower i chcecie go jeszcze raz wypożyczyć,  musicie poczekać 3 minuty. Gdybyście mieli jakieś problemy z wypożyczeniem, ale również  z oddaniem roweru miejskiego trzeba zadzwonić właśnie na infolinię pod numer:  71 715 27 72  albo 71 738 11 11.

rowery we wrocławiu

Rower miejski we Wrocławiu. Krok 4. Śmigaj gdzie chcesz 😀

Teraz ścieżki rowerowe i zakamarki Wrocławia są Wasze 🙂 Pamiętajcie tylko, ze za każdym razem, kiedy pozostawiacie rower macie obowiązek go przypiąć obejmą z kodem, który otrzymaliście wraz z wypożyczonym rowerem. To bardzo ważne! Bo w przypadku kradzieży roweru będziecie obciążeni kosztami w wysokości 2000 PLN. Do tego śmigajcie gdzie chcecie, mając w głowie cennik za wypożyczenie roweru, o którym piszemy poniżej 😉

rowery miejskie wrocław

Rower we Wrocławiu – ceny i opłaty dodatkowe.

Przy rejestracji przez internet wpłacacie 10 zł – jest to opłata inicjacyjna. Jeśli wypożyczacie rower i skorzystanie z niego w czasie do 20 minut to nic nie zapłacicie za wynajem. Gdy będziecie jeździć na rowerze od 20 minut do godziny to zapłacicie 2 złote. Każda następna rozpoczęta godzina równa się 4 PLN. Tanio, nie? Więcej zapłacicie za parking samochodowy czy bilet autobusowy 😀 Pamiętajcie tylko, że maksymalny czas wypożyczenia roweru to 12 godzin. Jeśli przekroczycie ten czas zostanie Wam naliczona kara w wysokości 200 zł.

rower miejski wrocław

Problemy z rowerem miejskim – jak postępować?

Z każdym problemem – począwszy od procesu wypożyczenia, przez uszkodzenia, niesprawne pojazdy aż po kradzież musicie od razu zadzwonić na infolinię, która działa całodobowo przez cały tydzień. 

Krok 5 – oddaj rower.

Rower oddaje się na dwa sposoby, w zależności jakie zamknięcie jest dostępne na danej stacji. Najłatwiej i najszybciej jest z elektrozamkiem. Trzeba do niego podejść z rowerem, a on sam się zamknie i da sygnał dźwiękowy, że rower został prawidłowo zwrócony. Inaczej jest, kiedy elektrozamki są wszystkie zajęte. W takim przypadku musicie przypiąć rower zamkiem szyfrowym (do którego przy odbiorze roweru dostaliście specjalny kod) do innego roweru lub stojaka i przetasować cyfry. Jeśli nie masz kodu do obejmi to sprawdź go w aplikacji lub zadzwoń na infolinię. Następnie podejdź do terminala i przyciśnij „Zwrot”. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na terminalu. I to koniec.

 rower miejski we wrocławiu opinie

Opinie o rowerach miejskich we Wrocławiu

My często korzystamy z rowerów we Wrocławiu. Dotychczas (odpukać) nie mieliśmy z nimi żadnych problemów. Zarówno z samym procesem wypożyczenia i oddania roweru na stacji, jak i z samym użytkowaniem. Co prawda staramy się nie zostawiać rowerów bez opieki. Gdy musimy na dłużej spuścić je z oczu, wtedy staramy się je odstawić na stacji i potem wypożyczyć ponownie. Czekamy na chwilę, kiedy we Wrocławiu pojawią się tandemy, które widzieliśmy w innych miastach.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam nieco temat  i od teraz bez obaw będziecie korzystać z rowerów. Po to przecież są 🙂 Rower miejski we Wrocławiu poleca się na przejażdżki 🙂 A my Wam mówimy, że to super opcja na zwiedzanie miasta 😀 Szczególnie Rynku i okolic. Zobaczcie, co ciekawego czeka na Was na wrocławskim Rynku.

Rynek we Wrocławiu – zabytki, ciekawostki, najlepsze restauracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *