Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Francja > Kanion Verdon

Kanion Verdon we Francji

Kanion Verdon to jedno z najpiękniejszych miejsc we Francji. Niepozorna rzeka Verdon, spływająca z Alp, wyżłobiła w wapiennych skałach przełom, który przyciąga miłośników przyrody, fotografów, fanów górskich wędrówek i wspinaczki skałkowej. My podziwialiśmy kanion ze szczytów okolicznych gór i z poziomu rowerka wodnego, a na koniec wskoczyliśmy do chłodnej wody 🙂

Co warto wiedzieć o Kanionie Verdon?

Kanion oddalony jest od Lazurowego Wybrzeża o ok. 80 km. Na objazd kanionu ruszyliśmy z miejscowości Comps-sur-Artuby, następnie drogą D-71 zaczęliśmy wjeżdżać na okoliczne góry. Warto mieć zatankowany samochód, gdyż o stacje benzynowe ciężko po drodze. Przyda się zapas wody i odważny kierowca, który nie przestraszy się górskiej drogi. Sama droga jest dość kręta, ale bardzo dobrze utrzymana. Co jakiś czas znajdują się punkty widokowe i zatoczki, gdzie można zaparkować. Z niektórych punktów rozciągają się piękne widoki. Inne są niestety zarośnięte i nic nie widać.

Kanion Verdon rowerem wodnym

Gdy już nacieszyliśmy oczy widokami z góry, przyszedł czas na bliższe spotkanie z rzeką. Z trasy widokowej zjechaliśmy drogą D957 do jeziora Lac de Sainte Crox. Przed wjazdem na most nad rzeką, znajdują się wypożyczalnie rowerków i kajaków. Polecamy wypożyczenie roweru wodnego! Piękne widoki gwarantowane. W kanionie znajduje się wiele miejsc, gdzie można wskoczyć do chłodnej wody. Jak dobrze bodziecie wypatrywać to znajdziecie i liny na których można się bujać nad wodą. To świetne dwie godziny zabawy i dobrze wydane 35 euro za wypożyczenie sprzętu. Polecamy pobyt tutaj popołudniu, gdyż w godzinach przedpołudniowych panuje spory ruch i lawirowanie między innymi rowerami i kajakami może być uciążliwe. Na wycieczkę warto zaplanować cały dzień.

2 odpowiedzi na “Kanion Verdon we Francji”

To prawda! Zupełnie inny świat, a wystarczy wyjechać 100 km od wybrzeża 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.