Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Cannes

Francuskie Cannes słynie z dwóch rzeczy – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który ściąga tabuny gwiazd i gwiazdeczek oraz tego, że jak magnes przyciąga na wypoczynek miliony milionerów.  Szczerze? Nie mamy pojęcia co ich tu sprowadza. Dla nas Cannes to jedno z najbrzydszych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu. Ma tylko jednego wielkiego plusa… za promenadę La Croisette, idealną dla rolkarzy i fanów hulajnogi 🙂

Cannes Francja

Śmigając po miasteczku mogliśmy przyjrzeć się bliżej temu, co tu się wyrabia 😉 Na pierwszy rzut oka widać wszechobecny lans i blichtr. Restauracje przepełnione są elegancko ubranymi mężczyznami, których towarzyszki ubrane są jak z żurnala. Stoły uginają się od schłodzonego szampana i kawioru.  Chyba nigdzie indziej nie widzieliśmy tyle pieniędzy unoszących się na wodzie  – jachty, łodzie i motorówki są bezsprzecznie zachwycające i świadczą o zasobności portfela ich właścicieli. Tylko co ich tu sprowadza? Nie ma tu pięknych widoków, nie ma zabytków, nawet plaża jest „taka sobie". Żaden powód, poza tym, że jest sztucznie wylansowana moda na Cannes, nie przychodzi nam do głowy.

Cannes Francja

Cannes atrakcje

Bo przecież chyba nie przylatują czy przypływają tu po to żeby poszaleć na hulajnogach 😉 A to jest akurat największa zaleta Cannes – przepiękna, ciągnąca się kilka kilometrów, szeroka, nadmorska promenada! Wzdłuż deptaku rosną palmy, a w ich cieniu skrywają się budki z pysznymi (i najdroższymi – sic!) lodami. Gdzieniegdzie znaleźć można plac zabaw czy karuzelę. My, właśnie dzięki naszym jednośladom, z uśmiechem wspominamy Cannes i popołudniowo-wieczorną przejażdżkę na hulajnogach.

Hulajnoga w Cannes
Cannes zwiedzanie

Czy warto jechać do Cannes?

Zatem jeśli wybieracie się na Lazurowe Wybrzeże i dysponujecie dużą ilością wolnego czasu to jedno popołudnie w Cannes może być miejscem, gdzie odetchniecie od pięknych widoków 😉 Jeśli jeździcie na rolkach, wrotkach czy hulajnogach to nie zapomnijcie ich ze sobą zabrać. Natomiast jeśli podczas swojego pobytu chcecie zobaczyć tylko miejsca warte zobaczenia, to Cannes spokojnie możecie sobie odpuścić. Dużo ciekawiej będzie np. w kanionie Verdon czy w Monako.