Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Bayonne we Francji. Co warto zobaczyć?

Bayonne to jedna z uroczych miejscowości południowo – zachodniej Francji, którą udało nam się zwiedzić w czasie majówki. Jest to miejsce, które na pewno zapadnie Wam w pamięć z kilku powodów. Przeczytajcie więc dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Bayonne.

Co zobaczyć w Bayonne?

W Bayonne będziecie mogli zobaczyć arenę byków. Chociaż takie areny są zazwyczaj kojarzone z Hiszpanią, a zwłaszcza z Pampeluną, to nawet do francuskiej Bayonne zawitał zwyczaj walki z bykami. Podczas naszej wizyty, arena była zamknięta, więc nie udało nam się zajrzeć do środka, jednak z zewnątrz można ją było obejść dookoła i podziwiać namalowanych na niej sławnych torreadorów. Przy arenie jest też plac zabaw dla dzieci, gdzie można pohuśtać się na drewnianym byku.

Arena znajduje się kawałek od ścisłego centrum, jednak spokojnie dojdziecie do niej spacerkiem. Położona jest w cichej dzielnicy, pełnej wąskich uliczek i pięknych domów. To na co zwróciliśmy uwagę to fakt, że każda willa ma napisaną swoją nazwę.

Spacer po centrum miasta to przede wszystkim podziwianie kolorowych domków. Zdecydowanie to nasz hit numer jeden tego miejsca. Domy są bardzo stare, z drewnianymi, kolorowymi częściami. Ach jak było tam uroczo! Warto zajść na ulicę La rue Port Neuf, która była kiedyś kanałem Port-Neuf. Znajdziecie tu jedne z najpiękniejszych budynków w mieście. Aby jak najwięcej zobaczyć polecamy Wam pobłądzić trochę brukowanymi uliczkami. Za każdym zakrętem czekać będą na Was nowe cuda.

Wejdźcie również na jeden z mostów nad rzeką Nive, która przecina miasto. Widok na kolorowe domki odbijające się w rzece to idealny kadr na rodzinną fotografię.

Cathédrale Sainte-Marie w Bayonne

Nad centrum miasta górą 85 metrowe wieże katedry Cathédrale Sainte-Marie. Gotycki kościół wznosi się na miejscu romańskiej katedry, która została zniszczona przez pożar w 1258 r. Kościół ukończono w XIV wieku, a jego wnętrze zdobią piękne obrazy i witraże.

Natomiast przy moście Quai Amiral Lespens znajdziecie typową, zabytkową karuzelę z której słynie Francja. Ta w Bayonne pochodzi z 1900 roku, a pokręcić się tu można na różnych zwierzętach – bykach, koniach, kogucie czy świni. To frajda nie tylko dla najmłodszych turystów 🙂

Na koniec musimy Wam powiedzieć, że Bayonne słynie z czekolady. Toteż znajdziecie między uliczkami dużo sklepów, gdzie będziecie mogli skosztować jak smakuje gorąca czekolada z tego miasta. W Bayonne pierwsze manufaktury czekolady powstały w XVII wieku! Dopiero kilkadziesiąt lat później czekolada została zainaugurowana do francuskim dworze.

Bayonne to piękne miasto, idealne na popołudniowy spacer. Zobaczcie jak tu ładnie 🙂

Noclegi w Bayonne

Do Bayonne wybraliśmy się przy okazji pobytu na kempingu Ondres Plage na francuskim, zachodnim wybrzeżu.

Jeśli wolicie noclegi w hotelu to zerknijcie na promocyjne oferty na Booking.com 🙂

Booking.com