Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Annecy we Francji

Annecy to francuska miejscowość leżąca przy jeziorze o tej samej nazwie. To świetne miejsce na letni wypoczynek  Dlaczego warto wybrać się na wakacje nad jezioro Annecy?  Co można tam zwiedzić i jak wypocząć? Zobaczcie!

Jezioro Annecy we Francji

Jezioro Annecy położone jest w Alpach, w zachodniej Francji. Jest drugim co do wielkości francuskim jeziorem, o powierzchni blisko 30 km2. Wprowadzone tu restrykcyjne zasady ochrony środowiska przyczyniły się do tego, że jest to jedno z najczystszych europejskich jezior.

Otoczone Alpami Annecy tworzy uroczy krajobraz, który najlepiej podziwiać z pokładu kursujących po jeziorze promów. Warto wybrać się w rejs po jeziorze i zobaczyć je w całej okazałości. Innym sposobem na poznanie tego miejsca jest objazd go samochodem lub rowerem. Miejsce to bowiem słynie ze świetnych ścieżek rowerowych, którymi możecie poruszać się dookoła jeziora.

To też genialne miejsce do uprawiania sportów wodnych tj. żeglarstwo, kitesurfing czy nurkowanie. Dla spragnionych ekstremalnych wrażeń czekają skoki na paralotni. Poza sporą dawką adrenaliny, gwarantowane są piękne widoki. Jezioro Annecy od 10 lat znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Co zwiedzić w miasteczku Annecy?

Miasteczko Annecy położone jest na północnym brzegu jeziora i jest największą miejscowością leżącą nad nim. Sporo tu budynków i zabytków wartych Waszej uwagi.

Palais de l’Ile w Annecy

Palais de l’Ile to cudowny budynek, który stoi na rzece. To symbol miasta i najczęściej spotykany widok na pocztówkach.  Każdy zwraca na niego uwagę, bo ma ciekawy kształt i położenie. Wybudowany z kamienia, w kolorze beżowo-szarym, kryje w sobie ciekawe komnaty i bogate wnętrze. Ma zawiłą historię. Pełnił przeróżne funkcję, od więzienia, przez sąd, po dom dla osób starszych oraz szkołę dla rzeźbiarzy i stolarzy. Planowano go nawet zburzyć, ale na szczęście tak się nie stało. Pałacyk jest udostępniony dla zwiedzających i otwarty jest przez cały rok. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 3.80 €, a dla dziecka 2 €.

Zamek w Annecy czyli Chateau d’Annecy

Innym ciekawym zabytkiem jest zamek w Annency czyli po francusku Chateau d’Annecy.  To imponujące zamczysko, które można zwiedzać i w którym mieści się muzeum związane z zamkiem oraz czasowe wystawy. Z zewnątrz prezentuje się bardzo okazale. Przez pewien czas zamek służył jako koszary. Natomiast w XIII i XIV wieku była to rezydencja hrabiego z Genewy. Zamek można odwiedzać. Cena biletu to 5.50 € dorośli i 3 € dzieci.

Inne atrakcje w Annecy

W Annecy znajdziecie też Muzeum Filmu. To miejsce ze sporą ilością eksponatów związanych z filmami i ich produkcją. Dzieci nie powinny się tu nudzić. Ratusz w Annecy to piękny i majestatyczny budynek. Zobaczyć go możecie z zewnątrz, a gdy przejdziecie za tył budynku dotrzecie do parku z widokiem na jezioro. Zielony zakątek mieście w sobie np. tablicę upamiętniającą Napoleona. Przy parku, który nosi również nazwę Ogrody Europy, znajdziecie Le Pont des Amours –  most miłości.

Kościołów w Annecy jest dużo. Najbardziej odwiedzane przez turystów są trzy, które mieszczą się w obrębie centrum i starówki.  Kościół Notre Dame de Liesse to piękny budynek, ze spiczastą wieżą. W środku można podziwiać wspaniałe sklepienie, ale ołtarz należy do tych skromniejszych. W środku zachwycająca jest za to  Cathedrale Saint Pierre d’Annecy. Posiada piękne organy z XIX w. Ostatni kościół  to Eglise Saint Maurice czyli kościół św. Maurycego. Jest wykonany w stylu gotyckim. Warto zobaczyć malowidła z XVI wieku. Kościół stoi nieco na uboczu. 

Annecy to francuska Wenecja

Określenie francuska Wenecja idealnie pasuje do Annecy, ponieważ znajdziecie tu liczne mostki poprzerzucane nad kanałami najkrótszej rzeki Francji czyli Thiou. Rzeka ma tylko 3,5 km długości! Romantyczne brukowane uliczki, wąskie przejścia, ukwiecone domy z kamienia na tle szczytów Alp sprawiają, że spacer po Annecy to czysta przyjemność  Dzieci mogą tu pośmigać na hulajnogach.

Noclegi w Annency

My zwiedzaliśmy okolice Annency w czasie wycieczek z jednego z kempingów położonego we Francji. Jeśli wolicie hotele to zerknijcie na promocyjne oferty na Booking.com 🙂

Booking.com