Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Hiszpania > Tossa de Mar

Tossa de Mar - urocze, hiszpańskie miasteczko

Costa Brava to w tłumaczeniu na język polski oznacza „dzikie wybrzeże”. Co roku przyciąga tysiące wczasowiczów spragnionych słońca, egzotycznej roślinności, pięknych widoków i lazurowej wody. Jeśli spędzacie urlop na Costa Brava, to koniecznie wybierzcie się na jednodniową wycieczkę do Tossa de Mar, perełki tego regionu.

Tossa de Mar

Najbardziej rozpoznawalny widok na katalońskich pocztówkach pochodzi właśnie z Tossy. To zdjęcie uroczego zameczku górującego nad plażą.  La Villa Vela to średniowieczne centrum Tossy, otoczone murem, kryjące w sobie piękne uliczki, gwarne placyki i charakterystyczne domki z kamienia.  Koniecznie musicie iść na krótki spacer po XIII wiecznym murze, pełnym wież strażniczych i punktów widokowych. Na końcu muru znajdziecie latarnię morską El Far de Tossa.

W drodze powrotnej zejdźcie uliczkami do starego miasta. Pełno tu restauracji, z których unoszą się smakowite zapachy hiszpańskich specjałów, sklepów z pamiątkami i barów. Polecamy spróbować Simitomby – dania rybnego, będącego przysmakiem tutejszych rybaków.

Plaże w Tossa de Mar

Platja Gran ciągnie się od stóp zamku. Jest długa, szeroka i w kształcie muszli. To tutaj dopływają wycieczkowe statki, przywożące spragnionych pięknych widoków turystów. W wyznaczonych miejscach można zażywać kąpieli. Plaża idealnie nadaje się dla dzieci – jest piaszczysta i ma łagodne zejście do wody. Poza główną plażą, jest tu też kilka innych, ukrytych zatoczek pomiędzy skałami tj. Playa d’es Codolar czy Playa Menuda. Dlatego planując wycieczkę do Tossy koniecznie zabierzcie ze sobą kąpielówki, ręczniki i krem do opalania. Po zwiedzaniu, szczególnie w upalne dni, będziecie marzyc o kąpieli w morzu. Szczególnie, gdy uda Wam się odkryć jedną z plaż położonych wśród klifów.

Dojazd i parking w Tossa de Mar

Z okolicznych miejscowości tj. Blanes, Lloret de Mar czy Palamos do Tossy prowadzi lokalna droga GI-682. Parkingi znajdziecie na Avinguda de sa Palma 18 (Plaja Grand Empark) lub Passeig del Mar 15-17  (Parking Tossa). Z każdej większej miejscowości na wybrzeżu możecie wykupić rejs do Tossy. Zwykle statki wycieczkowe  przypływają do Tossy w godzinach przedpołudniowych, a wracają po swoich pasażerów pod wieczór.

Zobaczcie jak tu jest pięknie 🙂

3 odpowiedzi na “Tossa de Mar – urocze, hiszpańskie miasteczko”

Fajne miejsce jeszcze tam nie byliśmy! I to danie które polecacie koniecznie musimy spróbować, bo uwielbiamy rybki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *