Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Hiszpania > Barcelona > Punkty widokowe

Najlepsze punkty widokowe w Barcelonie

Barcelona to jedno z naszych ulubionych miast. Dziś podpowiemy Wam skąd możecie popatrzyć na miasto z lotu ptaka. Oto nasze ulubione punkty widokowe w Barcelonie.

Punkty widokowe w Barcelonie - dach Katedry św. Eulalii

Katedra to jeden z najważniejszych zabytków w mieście, a zwiedzanie go wcale nie jest nudne. Nie dość, że w krużganku, w małym stawie pływa 13 śnieżnobiałych gęsi, których liczba nie jest przypadkowa – symbolizuje liczbę lat, które przeżyła św. Eulalia, to jeszcze można legalnie wleźć na dach  Stąd właśnie roztacza się panorama na miasto i morze. Zwiedzanie katedry wraz z wejściem na dach kosztuje 7 euro.

Więcej o katedrze, historii i elementach, na które warto zwrócić uwagę przeczytacie tutaj:

Park Guell i widok na miasto

Park Guell to niesamowite miejsce w tym wielkim mieście zaprojektowane przez geniusza architektury – Antonio Gaudiego. Powstał na zamówienie Eusebiego Guella, który zachwycony londyńskimi miastami-ogrodami postanowił wybudować osiedle z dala od centrum miasta. Docelowo w parku miało powstać 60 domów, jednak pomysł nie został zrealizowany, a w parku wybudowano tylko dwa budynki. Wejście na teren parku jest bezpłatne, jednak do jego największych atrakcji tj. pomnik Salamandry, Sali Hipostila, na najdłuższą ławeczkę na świecie czy do pawilonów obowiązują bilety. To właśnie ze słynnej, najdłuższej na świecie ławki rozciąga się fantastyczny widok na miasto. Zdecydowanie polecamy zakupić bilety przez internet, gdyż możecie się odbić od kasy z informacją, że biletów brak. Koszt – 7,50 osoba dorosła, 5,25 euro dzieci  wieku 7-12 lat. Do 6 lat wejście gratis. Bilety możecie zakupić TUTAJ.

Przy parku Guell znajduje się też górka nazywana El Calvario – górą trzech krzyży. Stąd też możecie podziwiać panoramę na miasto. 

Spojrzenie na miasto z Sagrady Familii

Zostajemy jeszcze przy dziełach Gaudiego. Kolejny punkt widokowy w Barcelonie to Sagrada Familia. Antonio Gaudi rozpoczął swoją pracę na budowie kościoła w 1883 roku. Miał plany, by kościół stał się najbardziej niezwykłą budowlą na świecie. Architekt spędził resztę swojego życia na realizacji tego marzenia, a budowa stała się jego obsesją. Prace nad budową świątyni trwają do dziś, a wielu architektów przedstawiało plany ostatecznego wyglądu świątyni. Obecnie wizyta w kościele jest wizytą na placu budowy, mimo tego gorąco zachęcamy do zwiedzenia wnętrza budowli i wejścia na wieże kościoła skąd możecie podziwiać miasto. Tylko że bilety, pomimo, że kosztują aż 29 euro, sprzedają się jak świeże bułeczki, dlatego warto kupić je wcześniej przez internet – link TUTAJ. 

Nim wdrapiecie się na wieżę Sagrady Familii to koniecznie przeczytajcie na co zwrócić uwagę będąc w środku, by nic Wam nie umknęło 😉 

Plac Espanya i Wzgórze Montjuic

Plac Espanya to jeden z głównych placów w mieście. W stronę górującego nad nim wzgórza Montjuic biegnie trasa spacerowa prowadząca pomiędzy kaskadą fontann. Na szczycie znajduje się MNAC czyli Museu Nacional d’Art de Catalunya. U stóp tego przepięknego, monumentalnego budynku jest taras widokowy, skąd widać całe miasto jak na dłoni.

Wzgórze Tibidabo

To wzgórze z którego zdecydowanie roztacza się jeden z najlepszych widoków na panoramę Barcelony. Nie mówiąc o tym, że znajduje się tu uroczy, stary lunapark. Widok na miasto możecie podziwiać min. z tarasy kościoła Tample de Sagrat Cor. Samo wejście do kościoła jest bezpłatne, natomiast bilet na taras to koszt 3,5 euro. Co ciekawe, ze znajdującej się obok wieży telekomunikacyjnej też możecie podziwiać widoki. To chyba najwyżej położone miejsce, z którego możecie podziwiać Barcelonę.  

Teraz to już tylko zostaje wybrać się do Barcelony i podziwiać wspaniałe widoki na miasto. Punkty widokowe w Barcelonie są w różnych częściach miasta. Tych miejsc jest naprawdę dużo. A jeśli wybieracie się do Barcelony z dziećmi to zobaczcie nasz pomysł na zwiedzanie miasta bez marudzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *