Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Camping Alexa w Chłapowie

ADRES:

Chłapowo, ul. Żeromskiego 44

84-120 Władysławowo

POLSKA

KONTAKT:

Telefon: +48 606 39 74 35

e-mail: camping@alexa.gda.pl

Gdy zapytaliśmy naszych Czytelników na grupie Campingi w Europie na Facebooku o to jaki kemping powinniśmy nad morzem odwiedzić, to w komentarzach camping Alexa pojawiał się najczęściej. Tak więc nie pozostało nam nic innego jak zapakować się do kampera i ruszyć do Chłapowa.

Dojazd i położenie campingu Alexa

Alexa znajduje się w Chłapowie, blisko Władysławowa. Kemping położony jest na klifie, dzięki czemu z wielu parceli roztacza się fantastyczny widok na morze. Teren jest płaski i bardzo dobrze utrzymany. Najwięcej cienia znajdziecie w lasku, gdzie możecie rozbić namiot. Przy wjeździe na kemping znajduje się nowoczesna recepcja, gdzie dokonujecie wszelkich formalności związanych z Waszym pobytem.

Kemping Alexa to jeden z nielicznych polskich kempingów nad morzem otwartych cały rok, więc możecie zaplanować pobyt tutaj w dowolnej porze roku.

Parcele na campingu Alexa

Na kempingu są trzy rodzaje stanowisk – PARCELA, PARCELA PLUS i PARCELA NADMORSKA.

Zwykła parcela ma od 60 do 80 m2 i przyłącze do prądu. Parcela PLUS dodatkowo przyłącze do wody i odpływu, zaś NADMORSKA, jak sama nazwa wskazuje to miejsca w pierwszej linii brzegowej z genialnym widokiem na Bałtyk. Te ostatnie są również największe ze wszystkich dostępnych na Alexie – mają do 100 m2.

Na kempingu jest również dostępny jeden domek – postawiony testowo w tym roku. Mamy nadzieję, że spodoba się gościom i właścicielom i wkrótce na Alexie będzie dostępnych więcej mobile homów 🙂

Plaża na kempingu Alexa

Alexa posiada prywatne zejście na plażę. Schodzi się tu po schodach, więc raczej darujcie sobie wózki, by nie musieć ich dźwigać. Plaża w tym miejscu jest szeroka i idealnie nadaje się zarówno na błogi wypoczynek jak i romantyczne spacery przy zachodzie słońca. Warto wiedzieć, że jak zerwiecie się wcześnie rano to macie szansę w tym miejscu zakupić świeże ryby od rybaków powracających z łowów. Na kempingu wydzielone jest miejsce, gdzie możecie ryby oporządzić.

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Atrakcje na kempingu Alexa

Na Alexie nie ma nudy! Jest tu świetny, duży plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, kosz do koszykówki, siłownia na świeżym powietrzu i kapitalny mini golf! Do tego dwie nowoczesne świetlice, klub dla dzieci i animacje w sezonie. Jest tu też fajny punkt widokowy z ławeczkami, gdzie można obserwować zarówno wschód jak i zachód słońca.

Przyznamy, że nie spodziewaliśmy się, że na Alexie jest tak fajnie  Z całą pewnością to kemping na europejskim poziomie.

Koniecznie obejrzyj nasz film z Alexy 🙂

Udogodnienia na kempingu

Na kempingu działa sklep oraz restauracja Miedzianka, więc głodni chodzić nie będziecie  A jak odnajdujecie radość z gotowania samemu, to do Waszej dyspozycji jest kuchnia z lodówkami i jadalnia. Prysznice i toalety są czyste, nowoczesne i na najwyższym poziomie. Jest też łazienka rodzinna, gdzie możecie w większej przestrzeni „ogarnąć” swoje pociechy. Dla gości udostępnione są też pralki i suszarki. Na kempingu jest tez punkt serwisu kamperów.

Co ważne na Alexę możecie przyjechać z psem, a dla czworonogów przygotowany jest dog park, gdzie mogą radośnie pohasać.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Jeśli lubicie rowerowe wakacje, to ścieżek rowerowych w okolicy jest sporo! Świetnym pomysłem jest wycieczka rowerowa na Hel – wzdłuż całego półwyspu poprowadzono trasę dla rowerów, która jest łagodna i nawet najmłodsi świetnie sobie na niej radzą. Wybierzcie się na spacer wzdłuż plaży do Władysławowa czy zapakujcie w auto pojedźcie do Trójmiasta! Podrzucamy Wam nasze pomysły na Tajne Misje w Gdańsku i Gdyni. Dzięki nim zamienicie nudne zwiedzanie w super rodzinną przygodę 🙂 

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Rodzinne wakacje na kempingui podróże po Europie Strona główna > Podróże > Polska > Gdynia > Experyment Centrum Nauki Experyment…

Więcej
Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni

Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni

Rodzinne wakacje na kempingui podróże po Europie Strona główna > Podróże > Polska > Gdynia > Skwer Kościuszki Skwer Kościuszki…

Więcej
Akwarium w Gdyni

Akwarium w Gdyni

Rodzinne wakacje na kempingui podróże po Europie Strona główna > Podróże > Polska > Gdynia > Akwarium Akwarium w Gdyni…

Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *