Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Camping Angeiras w Portugalii

ADRES:

R. de Angeiras 821,

4455-039 Lavra

PORTUGALIA

KONTAKT:

Telefon: +351 229 270 571

e-mail: infoangeiras@orbitur.pt

Camping Angeiras położony jest zaledwie 17 kilometrów od Porto, w uroczej wiosce rybackiej Lavra. Camping otwarty jest cały rok, dlatego to świetna miejscówka na city – trip i wypoczynek nad oceanem o każdej porze roku. Poza Porto warto wybrać się na wycieczkę do Bragi czy Espinho.

Dojazd i położenie campingu Angeiras

Wiele osób rezygnuje z podróży do Portugalii ze względu na odległość do pokonania. My co prawda dotarliśmy tu autem, ale faktycznie kilometrów do pokonania jest sporo 😉 Tymczasem samoloty tanich linii lotniczych kursują z Polski do największych portugalskich lotnisk. Nie inaczej jest z Porto. Dlatego my polecamy Wam wyprawę na kemping samolotem. W Porto warto wypożyczyć samochód, by dotrzeć na kemping i mieć pojazd na wycieczki po okolicy 🙂

Domki i parcele na campingu Angeiras

Pomimo tego, że kemping nie należy do ogromnych – ma bowiem 7 ha, znajduje się tu aż 18 różnych modeli domków i bungalowów. Są domki z jedną, dwiema lub trzema sypialniami, które odpowiednio mieszczą 2,4,6 a nawet 7 osób. Cześć domków ma tylko sypialnie – bez kuchni i łazienki, zaś na ich wyposażeniu jest lodówka. Inne mają zarówno pokoje do spania, jak i jadalnię, kuchnię, łazienkę i toaletę. Znaczna większość domków ma ogrzewanie, co jest ważne, szczególnie przy pobycie poza sezonem. Jeden model przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Są tu również do wynajęcia wydzielone parcele z przyłączem do prądu oraz pole namiotowe, gdzie każdy stawia namiot tam gdzie akurat jest miejsce.

Plaża na campingu Angeiras

Na ogromną, piaszczystą plażę macie do pokonania 300 metrów. To miejsce świetne na wypoczynek, zabawę w wodzie i długie spacery. Zdecydowanie największy plus campingu Angeiras. Szczególnie polecamy zajrzeć w okolice portu dla lokalnych rybaków. Po połowach można zakupić u nich świeże ryby i owoce morza.

Atrakcje na campingu

Do dyspozycji gości jest niewielki basen z brodzikiem. Dla dzieci przygotowany jest mini klub, w którym odbywają się animacje, zajęcia sportowe, muzyczne i plastyczne. Na terenie kempingu jest pole do mini-golfa, pokój gier i plac zabaw.

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Bary, sklepy, restauracje na campingu

Na terenie kempingu działa market, gdzie zakupicie podstawowe produkty spożywcze. A jak nie chce się Wam gotować to możecie zjeść w kempingowej restauracji. Z bezpłatnego WiFi  skorzystacie przy recepcji, jest tu również samoobsługowa pralnia. Na camping Angeiras możecie przyjechać z psem, ale musicie go cały czas trzymać na smyczy.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Będąc na campingu Angeiras nie możecie nie pojechać do Porto! To miasto magiczne, pełne tętniących życiem winiarni, uroczych zaułków i niesamowitej atmosfery skupionej wokół rzeki Duero. Warto też wybrać się na niesamowite plaże blisko Porto. My polecamy Wam również zapuścić się dalej na południe i wpaść z wizytą do Aveiro i Costa Novy.

4 odpowiedzi na “Angeiras”

Podaba mi się ten kemping. Jakie temperatury są w nocy w sezonie? Zastanawiamy się czy wsiąść namiot czy lepiej wynająć domek.

My w sezonie byliśmy pod namiotem. Było dość chłodno jak na lipiec, ale z dzieckiem bez problemu przeżyliśmy 😉 W domku byłoby cieplej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *