Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Legendia w Chorzowie – opinie, zdjęcia, film

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie w ostatnich latach przeżyło prawdziwą metamorfozę! Sporo tu nowych atrakcji, a historyczne urządzenia przeszły gruntowną renowację. Zyskało również nową nazwę. Od teraz jest znane jako Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko.

Legendia – nowy wygląd Śląskiego Wesołego Miasteczka

Legendia ma 60 lat! To najstarszy lunapark w Polsce. Budowa wesołego miasteczka rozpoczęła się w 1956 roku, a pierwsi fani mocnych wrażeń przejechali się na karuzelach w 1959 roku. Z całej Polski do Chorzowa ściągali fani zabawy i kręciołów. Park cały czas się rozwijał, pojawiały się nowe urządzenia, jak np. wielki diabelski młyn (1978) , który do dziś jest jednym z symboli parku. Niestety potem Ślaskie Wesołe Miasteczko zaczęło popadać w ruinę. Sporo zaczęło się zmieniać od 2015 roku, kiedy miejscem zaczęła zarządzać spółka Tatry Mountains Resort. Lunapark przeszedł gruntowny remont i stał się fantastycznym miejscem, pełnym zieleni, pięknych kwiatów, a przede wszystkim zabawy dla całej rodziny. Od tego czasu nosi nazwę Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko. To co bardzo nam się podoba, to nawiązanie do polskich legend – spotkaliśmy tu Lecha, legendarnego założyciela Polski, ducha kopalni Skarbnika i przerażającego Bazyliszka.

Legendia atrakcje

To co warto podkreślić na samym początku, to fakt, że w Legendii mogą pobawić się zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest kilka atrakcji, które gwarantują ekstremalne szaleństwo  Sporo jest rodzinnych karuzeli, kręciołów i atrakcji, na których możecie pobawić się całą rodzinką. Musicie tylko wiedzieć, że sporo atrakcji ma restrykcje dotyczące minimalnego wzrostu dziecka, które z danej atrakcji może korzystać. Oto kilka urządzeń, które szczególnie Wam polecamy!

Duże samoloty czyli Dream Flight Airlines

Kultowa, najstarsza karuzela, która jest tu od powstania lunaparku! Czyli ma już 60 lat. To ogromne, 10 osobowe samoloty umieszczone na wysokiej wieży. Lot samolotem trwa aż 12 minut, a maksymalna prędkość to 55 km/h. Bujanie w obłokach i kolorowe samoloty rozkochały nas w sobie na zabój 🙂

Lech Coaster – największy rollercoaster w Legendii

Dumą Legendii jest Lech Coaster, nawiązujący do legendy o założycielu Polski. Kolejka pędzi blisko 100 km/h po prawie kilometrowym torze. To 104 sekundy kapitalnej przejażdżki

Diabelski młyn Legendia Flower

Wspomniany już wcześniej diabelski młyn to genialny punkt widokowy! Wagoniki w najwyższym punkcie znajdują się 40 metrów nad ziemią. Widać stąd Legendię i miasto jak na dłoni.

Bazyliszek – Interactive Dark Ride

To zdecydowanie najlepsze laserki na jakich byliśmy, a sporo ich już przetestowaliśmy m.in. w Europa Parku, Legolandzie czy Gardalandzie. Całość nawiązuje do legendy o Bazyliszku, który zamieniał ludzi w kamień. Cała rodzinka zasiada w wagoniku, a w dłoń bierze laserowe pistolety, którymi strzela do potwora.

Diamond River czyli mokry splash

Spływ rzeką i efektowny splash łodzią z 8 i 12 metrów spowodują, że z tej atrakcji nie wyjdziecie suchą stopą. To idealna rozrywka szczególnie w upalne dni  Jeśli jest chłodno, ubierzcie się w przeciwdeszczowe kurtki i spodnie lub zabierzcie ze sobą ubranie na zmianę. Cały spływ łodzią trwa 10 minut, a aranżacja atrakcji nawiązuje do Skarbnika, dobrego ducha kopalni.

Karuzele, huśtawki i inne kręcioły

W Legendii sporo jest urządzeń, jakich nie spotkacie w innych lunaparkach. O totalny zawrót głowy przysparza np. Circus Hoppala – ogromne ramię, które unosi śmiałków 40 metrów nad ziemią, robiąc z nich kręcące się w każdą stronę piszczące istoty  Jest Phoenix – karuzela do góry nogami czy Sky Flyer, na widok którego niektórzy dostają zawrotów głowy od samego patrzenia!

Legendia – cennik

Najkorzystniej kupić bilet wstępu on-line, gdyż wtedy oszczędza się na jednorazowym wejściu 20 zł. Bilety dzielą się na wejściówki w wysokim sezonie (21.06 – 31.08) i w niskim (kwiecień-czerwiec, wrzesień-październik).

W sezonie wysokim dorośli i dzieci od 12 lat płacą w kasie 129 zł, zaś przy zakupie on-line 109 zł. Dzieci od 3 do 11 lat oraz seniorzy powyżej 60 lat – odpowiednio w kasie 109 zł, a przy zakupie przez internet 89 zł. W sezonie niskim jest o 10 zł taniej.

Bilet rodzinny 2 dorosłych + 1 dziecko do lat 11 to koszt 258 zł (przez internet 218 zł). Każde kolejne dziecko (max. trójka) to 49 zł.

Maluchy do 2 lat mają bilet za złotówkę.

Dodatkowo możecie zakupić Fast Passy – to karnety pozwalające wchodzić na niektóre atrakcje bez czekania w kolejce.

Jeśli mieszkacie na Śląsku lub planujecie często bywać w Chorzowie, to warto wyrobić bilet sezonowy, który zwróci Wam się już w czasie trzeciej wizyty.

W cenie biletu wstępu korzystacie ze atrakcji i urządzeń w parku bez dodatkowych opłat. Jedyne miejsca, gdzie należy zapłacić to loterie i gry na automatach. Pływanie łódką po jeziorze jest bezpłatne przez pierwsze pół godziny, przekroczenie czasu to koszt 25 zł.

Bary, restauracje i sklepy z pamiątkami

Na terenie Legendii jest sporo miejsc, gdzie możecie zjeść obiad lub coś słodkiego. Są restauracje, bary z przekąskami, burgerami, goframi czy lodami. Możecie również usiąść na ławkach i zjeść własny prowiant, bo nie ma zakazu wnoszenia jedzenia na teren lunaparku. W Legendii jest też kilka sklepów z pamiątkami, upominkami i gadżetami z logo parku. Jeśli często bywacie w Legendii to warto kupić za 5 zł paszport Obywatela Legendii, który służy do zbierania pieczątek i naklejek. Poza kolekcjonowaniem wspomnień, zdobyte odznaki można zamienić na Korony Legendii lub wymienić na deser lodowy.

Legendia – opinie

W Legendii spędziliśmy cudowny, zakręcony dzień. Przyznamy szczerze, że nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego parku rozrywki. Chyba wciąż w głowie mieliśmy wizję starego Śląskiego Wesołego Miasteczka. Bardzo się cieszymy, że tak nas Legendia pozytywnie zaskoczyła. Jedyną rzeczą do której możemy się przyczepić, to fakt że sporo urządzeń ma angielskie nazwy. Skoro jesteśmy w najstarszym polskim lunaparku, który nawiązuje do historii i legend, to uważamy, że dużo lepiej brzmiałby nazwy w rodzimym języku.

A tu filmowy skrót 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *