Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie
Strona główna > Campingi > Czechy > Na Spici
Camping Na Spici – położenie i dojazd
Kemping Na Spici był pierwszym na trasie naszej tegorocznej, dwutygodniowej majówki. Camping Na Spici w malowniczej wsi Radosov, położony jest zaledwie 15 km od Karlowych Warów nad brzegiem rzeki Ohre. Rzeka ma swoje źródła w Bawarii i stanowi jeden z dopływów Łaby. To popularna miejscówka wśród turystów i kajakarzy.
Dzięki temu na wyciągnięcie ręki macie miejsce do zwodowania kajaków czy zanurzenia wędki. Jeśli potrzebujecie firmy oferującej wypożyczenie sprzętu wodnego czy organizującej spływy kajakowe – zapytajcie w recepcji.
Domki i parcele na campingu Na Spici
Znaczna część kempingu to teren z miejscami kempingowymi pod kampery, przyczepy i namioty. Jest to teren nieparcelowany, więc po przyjeździe stajecie tam gdzie jest miejsce i Wam pasuje 🙂 Przyłącza do prądu są dwubolcowe i znajdują się w wielu miejscach na kempingu.
W ofercie ośrodka Na Spici są też drewniane domki oraz kilka pokoi w murowanym budynku, w którym znajduje się recepcja i restauracja.
Do dyspozycji gości jest kilka sanitariatów, z czego najsympatyczniejszy to ten w murowanym budynku. Inne ulokowane są kontenerach.
Warto wiedzieć, że aby skorzystać z prysznica należy wykupić żeton w recepcji, który potem wrzuca się pod prysznicem celem uruchomienia ciepłej i zimnej wody.
Atrakcje i infrastruktura kempingu Na Spici
Na kempingu jest fajny plac zabaw dla dzieci, zadaszone miejsce na ognisko, a przede wszystkich miejsce wodowania kajaków. Sprzęt czy zorganizowany spływ możecie zmówić w recepcji. Możecie tu zagrać w ping ponga, badmintona i siatkówkę.
Na kempingu działa popularna w okolicy restauracja serwująca dania kuchni czeskiej. W chłodne dni można się tu ogrzać przy kominku.
Obejrzyj nasz film z campingu Na Spici
Co warto zobaczyć w okolicy?
Malownicze okolice campingu Na Spici zachęcają do spacerów po okolicy. W pobliżu kempingu znajduje się zabytek Radosovsky most, unikalny zadaszony drewniany most na rzece Ohři, którego budowę zapoczątkowano w 1364 roku dekretem cesarza Karola IV.
Na szczycie Hradiste znajdują się pozostałości po prehistorycznym grodzie i wczesnośredniowiecznej osadzie. Sporo osób wędruje również na szczyt góry Bucina, gdzie znajduje się wieża widokowa. Wśród rzeki Ohre prowadzi z miejscowości Radosov ścieżka rowerowa do Karlowych Warów.
Koniecznie wybierzcie się do jednego z najpopularniejszego czeskiego uzdrowiska – Karlovych Varów. Na popołudniowy spacer polecamy Wam miasteczko Cheb i Loket z pięknym zamkiem.