Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Camping Na Spici koło Karlowych Warów

ADRES:

Radošov 87, Kyselka,

CZECHY

KONTAKT:

Telefon: +420 353 941 152

e-mail: info@naspici.net

Camping Na Spici – położenie i dojazd

Kemping Na Spici był pierwszym na trasie naszej tegorocznej, dwutygodniowej majówki. Camping Na Spici w malowniczej wsi Radosov, położony jest zaledwie 15 km od Karlowych Warów nad brzegiem rzeki Ohre. Rzeka ma swoje źródła w Bawarii i stanowi jeden z dopływów Łaby. To popularna miejscówka wśród turystów i kajakarzy. 

Dzięki temu na wyciągnięcie ręki macie miejsce do zwodowania kajaków czy zanurzenia wędki. Jeśli potrzebujecie firmy oferującej wypożyczenie sprzętu wodnego czy organizującej spływy kajakowe – zapytajcie w recepcji.

Domki i parcele na campingu Na Spici

Znaczna część kempingu to teren z miejscami kempingowymi pod kampery, przyczepy i namioty. Jest to teren nieparcelowany, więc po przyjeździe stajecie tam gdzie jest miejsce i Wam pasuje 🙂  Przyłącza do prądu są dwubolcowe i znajdują się w wielu miejscach na kempingu.

W ofercie ośrodka Na Spici są też drewniane domki oraz kilka pokoi w murowanym budynku, w którym znajduje się recepcja i restauracja.

Do dyspozycji gości jest kilka sanitariatów, z czego najsympatyczniejszy to ten w murowanym budynku. Inne ulokowane są kontenerach.

Warto wiedzieć, że aby skorzystać z prysznica należy wykupić żeton w recepcji, który potem wrzuca się pod prysznicem celem uruchomienia ciepłej i zimnej wody. 

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Atrakcje i infrastruktura kempingu Na Spici

Na kempingu jest fajny plac zabaw dla dzieci, zadaszone miejsce na ognisko, a przede wszystkich miejsce wodowania kajaków. Sprzęt czy zorganizowany spływ możecie zmówić w recepcji. Możecie tu zagrać w ping ponga, badmintona i siatkówkę. 

Na kempingu działa popularna w okolicy restauracja serwująca dania kuchni czeskiej. W chłodne dni można się tu ogrzać przy kominku.

Obejrzyj nasz film z campingu Na Spici

Co warto zobaczyć w okolicy?

Malownicze okolice campingu Na Spici zachęcają do spacerów po okolicy. W pobliżu kempingu znajduje się zabytek Radosovsky most, unikalny zadaszony drewniany most na rzece Ohři, którego budowę zapoczątkowano w 1364 roku dekretem cesarza Karola IV. 

Na szczycie Hradiste znajdują się pozostałości po prehistorycznym grodzie i wczesnośredniowiecznej osadzie. Sporo osób wędruje również na szczyt góry Bucina, gdzie znajduje się wieża widokowa. Wśród rzeki Ohre prowadzi z miejscowości Radosov ścieżka rowerowa do Karlowych Warów.

Koniecznie wybierzcie się do jednego z najpopularniejszego czeskiego uzdrowiska – Karlovych Varów. Na popołudniowy spacer polecamy Wam miasteczko Cheb i Loket z pięknym zamkiem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *