Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Campingi > Czechy > La Provence

Camping La Provence koło Mariańskich Łaźni

ADRES:

 Plzeňská 1,

353 01 Velká Hleďsebe, 

CZECHY

KONTAKT:

Telefon:+420 602 165 279

e-mail: info@camping-laprovence.cz

Camping La Provance – położenie i dojazd

Camping La Provence, położony w urokliwym zakątku Czech, zaledwie kilka kilometrów od Mariańskich Łaźni. Jest idealnym miejscem na rodzinny wypad, gdzie można cieszyć się pięknem natury, lasem i ciszą. My wybraliśmy się w te okolice w czasie majówki.

Przyjazny personel campingowy zawsze jest gotów pomóc i udzielić informacji na temat kempingu i okolicy. Niezależnie od tego, czy potrzebujecie porady na temat pobliskich atrakcji turystycznych, czy chcecie dowiedzieć się szlakach rowerowych, recepcja jest miejscem, gdzie można uzyskać wszelkie potrzebne informacje. Tu też dokonujecie zameldowania i wszelkich formalności.

Domki, pensjonat i parcele na campingu La Provence

Kemping La Provence jest niewielkim, sympatycznym kempingiem, na którym zmieściło się 14 drewnianych domków – każdy z nich ma 4 oddzielne, dwuosobowe pokoje. Należy mieć ze sobą własną pościel lub wypożyczyć kempingową. Mieszkając w domkach korzysta się ze wspólnych łazienek i sanitariatów.

Na kempingu jest też pensjonat z pięcioma dwuosobowymi pokojami z łazienkami.

Camping ma przygotowane 16 miejsc pod kampery i przyczepy, z przyłączem do prądu. Są też miejsca pod namioty wśród drzew.

Dla gości kempingu przygotowano kuchnię z kuchenkami, lodówkami i całym wyposażeniem kuchennym (garnki, talerze, sztućce) oraz ogólnodostępną jadalnię.

Sanitariaty kempingowe są czyste, a prysznice są z ciepłą wodą i nie trzeba kupować żetonów 😉  

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Atrakcje i infrastruktura kempingu La Provence

Na kempingu jest niewielki plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko. Działa tu restauracja – bez problemu zamówicie tu obiad czy kolację. Jeśli potrzebujecie zrobić zakupy, to kilka kilometrów od kempingu, na obrzeżach Mariańskich Łaźni znajduje się kilka supermarketów. Na terenie kempingu jest bezpłatne wifi.

W pobliżu kempingu są dwa niewielkie stawy, wokół których śmigaliśmy sobie na rowerach.

Obejrzyj nasz film z campingu La Provence

Co warto zobaczyć w okolicy?

Camping La Provence jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania uroków okolicy. Zaledwie 5 km od kempingu znajdują się Mariańskie Łaźnie – miasto słynące z pięknych parków i leczniczych źródeł. Z kempingu możecie wybrać się tu na rowerach! My skusiliśmy się także na wizytę w stolicy piwa czyli Pilźnie, choć z kempingu do Pilzna jest ponad 70 kilometrów, to warto zaplanować taki wypad 🙂 

Koniecznie wybierzcie się do jednego z najpopularniejszego czeskiego uzdrowiska – Karlovych Varów. Na popołudniowy spacer polecamy Wam miasteczko Cheb i Loket z pięknym zamkiem. 

Nasza opinia o campingu La Provence

Camping La Provence jest idealnym miejscem  gdzie można cieszyć się pięknem natury, relaksem i ciszą. To zdecydowanie nie jest kemping dla tych osób, które lubią jak na kempingu „coś się dzieje" 😉  Duży plus za świetną obsługę kempingu i czystość sanitariatów. Jeśli macie możliwość to zabierzcie ze sobą rowery – zwiedzanie Mariańskich Łaźni na jednośladach to świetna przygoda 🙂 

Czeskie kempingi testowaliśmy we współpracy z Visit Czechia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *