Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Czechy > Zoopark Zelcin

Zoopark Zelcin - wesoła kraina zwierząt i edukacji ekologicznej

Zooparki są miejscami, w których ludzie mają okazję zbliżyć się do dzikiej przyrody i odkryć fascynujący świat różnorodnych gatunków zwierząt. Jednym z takich miejsc jest Zoopark Zelcin, który nie tylko stanowi doskonałą atrakcję dla całych rodzin, ale również pełni rolę edukacyjną, promując świadomość ekologiczną i ochronę przyrody. Do Zooparku Zelcin udaliśmy się na rowerach w czasie naszej czeskiej majówki. Za bazę wypadową służył nam Autocamp Melnik, położony kilka kilometrów od zooparku.

Zwierzęta w Zooparku Zelcin

Dużym atutem Zooparku Zelcin są ogromne kontaktowe wybiegi, po których poruszacie się wśród kóz, owiec, lam czy kucyków. Co fajne – można zakupić specjalną paszę i karmić zwierzęta z ręki. Co ważne – zwierzęta są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, oswojone i chętne głasków.

Na zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem można również wejść na wybiegi zwierząt tj. konie, krowy, kangury czy emu. Co więcej, można zabrać na spacer kozę lub mini świnkę. 

W Zooparku dzieci mogą pojeździć konno. Dumą tego miejsca jest hodowla koni fiordzkich, charakteryzujących się płowym kolorem, bujna grzywą i srebrzystym ogonem. 

Atrakcje w Zooparku Zelcin

Poza przebywaniem wśród zwierząt, dzieci mają tu sporo atrakcji. Są trampoliny – wielkie kolorowe balony do skakania i fajny plac zabaw. Przy wejściu do zoo działa restauracja. W letnie miesiące jest możliwość wynajęcia kajaków czy SUPa i wyruszenie w rejs korytem Wełtawy w stronę Melnika.

Edukacyjne misje Zooparku

Zoopark Zelcin to nie tylko miejsce rekreacji, ale także ośrodek edukacyjny. Współpracując z lokalnymi szkołami i instytucjami edukacyjnymi, zoopark organizuje liczne warsztaty, prezentacje i wykłady na temat przyrody, ochrony środowiska i dzikich zwierząt.

Kamperem lub z przyczepą do Zooparku Zelcin

Polecamy Wam gorąco pobyt na Autocamp Melnik, wspomnianym już w naszym artykule, który jest świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Możecie tu zamieszkać w domkach lub przyjechać z własnym namiotem, kamperem lub przyczepą. Również na terenie Zooparku Zelcin można postawić kampera czy przyczepę na niewielkim kempingu przy wybiegu dla lam. Jak nie macie caravaningowego sprzętu to możecie skorzystać z gotowych namiotów tipi.

Wolicie nocleg w hotelu? Zerknijcie na promocje na Booking.com 🙂 

Booking.com