Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Zabawy na halloween

Jak zorganizować zabawy na Halloween?

Halloween już za kilka dni. Dlatego wszystkim, którzy chcieliby się pobawić z dziećmi, a nie mają pomysłu podrzucamy nasz pomysł na halloweenową grę miejską. Możecie się w nią bawić w każdym miejscu. Wystarczy kilka chwil, by przygotować niezbędne materiały. Zobaczcie jak przygotować zabawy na Halloween.

Zabawy na halloween – gra miejska.

Urok Halloween polega na tym, że zabawa odbywa się poza domem. W USA czy UK dzieciaki biegają od domu do domu robiąc psikusy lub zbierając cukierki. W Polsce nie jest to popularne. Wielu sąsiadów z niechęcią patrzy na małych przebierańców. Dlatego zachęcamy Was do wyjścia z domu i zorganizowania dzieciom Halloween na terenie Waszego miasta, wsi czy osiedla. Zaproście do zabawy znajomych i przyjaciół. Im więcej osób tym weselej. Pamiętajcie o tym, by dzieci miały upiorne stroje i wiaderko na cukierki. Najlepiej, gdy gry odbywają się wieczorem, bo wtedy jest bardziej przerażający klimat 😉 Nie zapomnijcie zabrać tylko latarek czy czołówek. A teraz kilka pomysłów na halloweenowe zabawy.

Halloweenowe podchody

Najprostsza i najmniej czasochłonna opcja. Potrzebujecie paczkę kredy i trochę cukierków. Jedna dorosła osoba rusza kilka minut przed grupą pościgową, składającą się z dzieci i innych dorosłych. Wystarczy iść przed siebie i zaznaczać odpowiednie symbole na drodze. Żeby nie było nudno korzystajcie z różnych znaków tj. idź w prawo, w lewo, zaczekaj 1 minutę, zrób zadanie, poszukaj cukierka itp. Symbole używane w podchodach znajdziecie TUTAJ, w naszym artykule o zwiedzaniu w formie podchodów. Aby mieć pewność, że cukierek czy zadanie nie zostaną zabrane przez przypadkowych przechodniów, umówcie się, że zawiniecie je w chusteczkę higieniczną i wrzucicie do woreczka, tak, żeby przypominało to zwykłego śmiecia. Sprawdziliśmy tą metodę kilkukrotnie podczas naszych zabaw i sprawdza się świetnie 🙂 Możecie sprawić dzieciakom niespodziankę i na końcu trasy czekać na nich w halloweenowym przebraniu. 

zabawy na halloween

Szukanie potworów

To opcja dla kilku rodzin, które chcą się wspólnie bawić. Potrzebujecie do niej około 5 dorosłych osób, które przebiorą się w upiorne stroje i będą czekać na dzieci w ustalonych wcześniej miejscach. Aby dotrzeć do potworów dzieci będą musiały je zlokalizować np. na przygotowanej wcześniej mapie lub odszyfrować zakodowane adresy. Po odnalezieniu takiego potwora, będzie czekało na nich zadanie np. latanie na miotle, szukanie składników na eliksiry czy odgrywanie scenek z duchami. Za wykonane zadanie dzieci dostają oczywiście cukierki. 

halloween wrocław

Do przygotowania mapy możecie użyć screena z google maps, na którym zaznaczycie obszary, gdzie szukać potworów. Składnikami na eliksiry mogą być kamyki, patyki, liście czy np. rozrzucone konfetti z dyniami czy pająkami. Przed zabawą podrzućcie dzieciom wiadomość od Potworów 🙂 My właśnie szykujemy halloweenową grę miejską dla jednej z wrocławskich szkół. Wrocławskie Straszydła umieściły dzieciakom w szafkach specjalne zaproszenia 🙂

halloween zabawa

Halloweenowe zwiedzanie miasta

To już opcja wymagająca poświęcenia chwili czasu. Jeśli planujecie wybrać się na wycieczkę w czasie Halloween lub macie ochotę na poznanie swojej okolicy w upiornym wydaniu to jest to pomysł dla Was. Na początek musicie wyznaczyć trasę, którą chcecie przejść i obiekty które chcecie zobaczyć. Poszperajcie w internecie i poszukajcie historii o duchach czy zjawiskach nadprzyrodzonych, które wiążą się z miejscem, które planujecie odwiedzić. Poszukajcie zdjęć budynków czy fontann, które będziecie mijać na swojej trasie – a nuż będą na nich czaszki, diabły albo kościotrupy 😉 Nie tak trudno je znaleźć na fasadach domów czy rzeźbach.  A wtedy jedno z zadań dotyczyło będzie odnalezienia owej czaszki czy diabła.

halloween

Wykorzystajcie napisy umieszczone na pomnikach, niech wskazane przez Was litery tworzą np. hasło lub wskazówkę. Możecie wykorzystać zadania typowo związane z Halloween, które dzieci będą musiały wykonać po dotarciu do konkretnego zabytku czy miejsca. Za wykonane zadanie możecie wręczać im słodycze. Żeby było jeszcze bardziej intrygująco, zamiast słodyczy wręczajcie im cyfry. Na koniec zabawy, niech zsumują wszystkie zdobyte cyfry i tak zdobędą kod do otwarcia kłódki zamykającej kuferek pełen słodyczy. Zobaczcie jak my wykorzystaliśmy ten pomysł i bawiliśmy się w halloweenowe zwiedzanie Wrocławia, kiedy to na ulicę wyległy duchy miasta 🙂 Zobacz: Gra miejska – Duchy Wrocławia. Upiornej zabawy na Halloween!