Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Włochy > Rzym > 10 rzeczy, które trzeba zrobić w Rzymie

10 rzeczy, które trzeba zrobić w Rzymie

Dzisiaj nietypowe spojrzenie na Rzym. Podpowiemy Wam co musicie zrobić w Rzymie, by wypad do Wiecznego Miasta był uznany za najfajniejszy  Szykujcie kartki i długopis, zapisując 10 TOP rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Rzymie!

Znajdź i policz fontanny w Rzymie

Rzym słynie z dużej ilości fontann. Można ich znaleźć aż 280. Podołacie wyzwaniu i znajdziecie wszystkie? Jesteśmy ciekawi czy komuś się to uda 🙂 

Wrzuć centa do Fontanny di Trevi

Fontanna Di Trevi to jeden z najbardziej popularnych i znanych zabytków w Rzymie. Przygotujcie tylko garść monet. Tradycja mówi, że jeśli chcecie wrócić do Rzymu to wrzucacie jedną monetę,  jeśli chcecie mieć gorący romans to dwie, a jeśli wziąć ślub to trzy. Tylko od Was zależy ile ich wrzucicie  I uwaga, trzeba jeszcze odpowiednio ten pieniążek wrzucić… A robi się to przez ramię i od tyłu. Powodzenia!

Zjedz pizzę z widokiem na Forum Romanum

Forum Romanum inaczej Forum Magnum to miejsce, które trzeba zobaczyć w Rzymie. Najstarszy plac, będący centrum starożytnego miasta. Jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie by go spokojnie oglądać zajadając się jedną z najsłynniejszych włoskich potraw czyli pizzą. W Rzymie jest jeszcze dużo rzeczy do zrobienia, więc najedzcie się dobrze, bo będziecie potrzebować dużo sił. Proponujemy zamówić pizzę xxl na wynos 😉 

Zrób sobie zdjęcie z Gladiatorem przy Koloseum

Selfie z Gladiatorem przy jednym z Siedmiu Cudów Świata? Brzmi nieźle. Gladiatorzy kręcą się wokół Koloseum i za kilka euro chętnie pozują do zdjęć z turystami. Tylko uważajcie, bo czasem bywają upierdliwi.

Znajdź symbol Rzymu – Wilczycę Kapitolińską

Wilczyca karmiąca Romulusa i Remusa, była symbolem starożytnego Rzymu. W dodatku wilczyca była świętym zwierzęciem boga wojny Marsa. Do dziś można ją znaleźć w Rzymie. Trzeba się tylko dobrze rozglądać.

Włóż dłoń w Usta Prawdy

Usta Prawdy znajdują się w przedsionku bazyliki Santa Maria in Cosmedin. Usta Prawdy inaczej Bocca della Verita przedstawiają brodatego boga, który ma otwarte usta i czeka na Waszą dłoń. Nie po to by ją zjeść, ale by sprawdzić czy przypadkiem nie kłamiecie. Jeśli ktoś ma na sumieniu drobne kłamstewka to radzimy szybko wyjąć swoją rękę, bo usta się zamkną.

Znajdź “Maszynę do Pisania”

Maszyna do pisania… nie wiecie co to takiego? Już Wam idziemy z pomocą. To nic innego jak ogromny pomnik Vittorio Emanuele II. Dlaczego taka dziwna nazwa? Ponieważ z daleka wygląda jak wielka maszyna do pisania. Pomnik jest wielki i nie będziecie mieć większego problemu by go dostrzec.

Przejdź się po Schodach Hiszpańskich

Te schody są piękne same w sobie. Możecie się po nich przejść jak po wybiegu mody. Dlaczego ? Ponieważ to właśnie na nich co roku odbywa się pokazy mody. Wiosną zdobią je kwiatowe dekoracje na festiwal kwiatów, a w Boże Narodzenie ustawiona jest tu szopka. Ciekawostką jest przesąd, który mówi, że na tych schodach nie należy jeść. Więc proponujemy się tylko po nich przejść lub usiąść i pooglądać tętniące życiem miasto.

Zobacz freski Michała Anioła

Przepiękne freski można oglądać w Kaplicy Sykstyńskiej, czyli papieskiej kaplicy w Watykanie. Nacieszcie oczy ich pięknem, bo nie można im robić zdjęć. Znajdziecie je na ścianach bocznych oraz na suficie. Miłego oglądania i życzymy by Was szyja nie bolała od patrzenia w górę.

Spójrz na Rzym z lotu ptaka

Na sam koniec  przyszedł czas by spojrzeć na całe miasto. Rzym możecie zobaczyć z pięknej kopuły Bazyliki św. Piotra. To jeden z najlepszych punktów widokowych w Europie. Gorąco polecamy! Widok na pewno zostanie Wam w sercu i zapamiętacie go na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *