Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Campingi > Włochy > Tuscia Tirrenica

Camping Tuscia Tirrenica we Włoszech

ADRES:

viale delle Nereidi snc

01016 Tarquinia Lido

WŁOCHY

KONTAKT:

Telefon: +39 076 686 4294

e-mail: info@campingtuscia.it

Camping Tuscia Tirrenica położony jest na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, tuż przy pięknej plaży. To fajna baza wypadowa do zwiedzania perełek Lazio.

Dojazd i położenie campingu Tuscia Tirrenica

Camping Tuscia Tirrenica  położony jest 100 km na północ od Rzymu. Z Wrocławia mamy tu do przejechania 1600 kilometrów. Inną opcją jest przylot na jedno z rzymskich lotnisk – Fiumicino lub Ciampino, wynajem auta i przyjazd na kemping. Kemping nie jest duży, Tuscia Tirrenica znajduje się tuż przy plaży i idealnie nadaje się na włoskie, leniwe wakacje. W czasie zameldowania cała ekipa otrzymuje bransoletki, które trzeba nosić w czasie całego pobytu.

Domki i parcele na campingu Tuscia Tirrenica

Na Tuscia Tirrenica sporo jest domków do wyboru. Są dwa rodzaje bungalowów – 2 i 4 osobowy. Bungalowy to murowane domki położone blisko plaży, z aneksem kuchennym, łazienką i tarasem. W cenie wynajmu macie pościel, łóżeczko turystyczne i do dyspozycji dwa leżaki i parasol na plaży.

Jest też kilka rodzajów domków mobilnych. Są to domki dla 2, 3, 4, 5 lub 6 osób. Mają dwie lub trzy sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię, jedną lub dwie łazienki, salon i taras. Niektóre z nich – z serii VILLA mają nawet jacuzzi na tarasie. W cenie wynajmu domków macie pościel, koce i poduszki, do dyspozycji są dwa leżaki i parasol na plaży.

Jeśli podróżujecie kamperem, z przyczepą lub własnym namiotem to możecie wynająć parcelę. Na tym kempingu parcele są przestronne – mają 90 m2 i fajnie zacienione przez rosnące tu drzewa. Każda parcela ma przyłącze do prądu.

Atrakcje na campingu Tuscia Tirrenica

Niewątpliwie dużym plusem kempingu jest piękna, piaszczysta plaża do której z każdego miejsca na kempingu będziecie mieć blisko. Na plaży jest serwis plażowy (płatny dla parceli) i oraz część bezpłatna, gdzie możecie rozłożyć się na własnym kocu. Plaża jest piaszczysta, a wejście do wody bardzo łagodne. Na plaży organizowane są zajęcia w wodzie – aquafitness czy gry w piłkę, a na piasku rozgrywają się mecze w siatkówkę plażową, piłkę nożną, fresbee czy bule. Organizowane są także zajęcia z jogi.

Na kempingu jest także niewielki basen z wydzielonym brodzikiem.

Nam bardzo podobają się animacje organizowane przez tutejszą ekipę animatorów. Szczególnie lekcje gotowania włoskiej kuchni! Dla dzieci są zajęcia plastyczne, eksperymenty, turnieje sportowe. Całe rodziny bawią się na święcie kolorów czy party pianie. Wieczorami są kabarety i imprezki przy muzyce na żywo.

Dla sportowców dostępny jest kort tenisowy, boisko do piłki nożnej, miejsce do jazdy na rolkach oraz stoły do ping ponga.

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Bary, sklepy, restauracje na campingu

Co ciekawe, Tuscia Tirrenica oferuje możliwość wykupienia posiłków w wersji FB (pełne wyżywienie) i HB. Za dodatkową opłatą możecie zamówić ręczniki – za zestaw trzech sztuk zapłacicie 4,00 €.

Na kempingu jest strefa handlowa, restauracja, a nawet fryzjer. Możecie zamówić płatną opiekę nad dziećmi. W niedzielę odprawiane są msze. Na terenie kempingu, na plaży i basenie dostępne jest limitowane Wi-Fi. Psy nie są akceptowane.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Mając 100 kilometrów do Wiecznego Miasta ciężko nie skusić się na wycieczkę do Rzymu czy Watykanu  Zaś w bezpośredniej okolicy sporo jest perełek, które czekają na odkrycie przez Polaków tj. Tarquinia czy Cerveteri – miasta etruskie w całości wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także wulkaniczne jezioro Bracciano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *