Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

SUNTAGO Park of Poland – film, zdjęcia, opinie

Suntago Park of Poland to największy wodny park w Polsce i w Europie. To miejsce, gdzie szaleństwom wodnym nie ma końca  Zobacz naszą relację z uroczystego otwarcia i przetestowanych przez nas atrakcji.

Dojazd i parking w Suntago

Suntago znajduje się w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, 60 km od Warszawy i 100 km od Łodzi. My z Wrocławia mamy tu 320 km, z czego 300 pokonujemy drogami szybkiego ruchu (S8 i A2). Dojazd jest bardzo prosty, bo park leży zaledwie 18 km od zjazdu Wiskitki na autostradzie A2, choć droga w większości jest jednojezdniowa, co może powodować korki na dojeździe.

Do parku możecie dojechać również autobusem Suntago, który odjeżdża z przystanku Suntago w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 56. Zobacz rozkład jazdy TU. Przejazd jest płatny u kierowcy – 25 zł w obie strony. Autobus kursuje również ze stacji kolejowej w Żyrardowie – 10 zł.

Przed parkiem znajduje się ogromny, bezpłatny parking który pomieści 2500 aut. W przypadku, gdy parking cały się zapełni, przygotowany jest dodatkowy parking terenowy. Miejsca dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są przy wejściu do parku. Jest też parking dla autokarów. Wkrótce pojawią się stojaki dla rowerów i miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.

Na parkingu można zaparkować kamperem, jednak nie ma tutaj żadnych udogodnień (przyłącza do prądu, wody i zrzutu szarej wody). Nie można także zostawać kamperem na noc, gdyż parking należy opuścić 30 minut po zamknięciu parku, a przyjazd jest możliwy na pół godziny przed otwarciem.

Trzy strefy Suntago

W parku znajdują się trzy strefy. Największa z nich to Jamango ze zjeżdżalniami, wodnym placem zabaw i basenami dla dzieci i dorosłych. Pozostałe 2 strefy dostępne są dla osób powyżej 16 roku życia. To strefa Relax z basenami, hydromasażami i strefą relaksu. Trzecia strefa to Saunarium. Jest też wydzielona część poświęcona zabiegom Wellness i SPA. Ceny biletów uzależnione są od wybranej strefy, a zabiegi są dodatkowo płatne. O cenach biletów piszemy w dalszej części tekstu.

Zjeżdżalnie w strefie Jamango

W Suntago są 32 zjeżdżalnie umieszczone na 6 piętrach. Kilka z nich jest podwójnych, a nawet jest i taka z 8 torami, więc samych rodzajów zjeżdżalni jest 17. Jest tu m.in. Jungle Eclipse najdłuższa kryta zjeżdżalnia w Europie. Ma 320 metrów długości i śmiga się na niej na dwuosobowych pontonach. Poza nią sporo tutaj jest innych zjeżdżalni z dmuchanymi łódkami m.in. Green Mamba – hardcorowy przejazd o długości trzystu metrów w 4 – osobowym pontonie.

Naszą ulubioną zjeżdżalnią jest Rainbow Race, gdzie 8 osób jednocześnie ściga się na specjalnych matach, a elektryczne zegary odliczają czas. Jest moc! Ci którzy lubią sporą dawkę adrenaliny muszą spróbować Crazy Drive – to zjeżdżalnia “zapadnia”, w której pędzi się prawie pionowo w dół.

Są też spokojniejsze zjeżdżalnie tj. Pink Serpentin o długości 100 metrów, czy krótsza, czarna Shark Bowl. Wszystkie zjeżdżalnie w tej strefie, poza zjeżdżalniami na wodnym placu zabaw, są przeznaczone dla osób powyżej 120 cm wzrostu. Na części z nich są ostrzeżenia dla osób chorych na serce czy kobiet w ciąży, dlatego zawsze zapoznajcie się z opisem i regulaminem danej atrakcji.

Wodny plac zabaw “Pirates playground”

Dla dzieci przygotowano kapitalny, wielki wodny plac zabaw, gdzie woda leci zewsząd i z każdej strony znajduje się zjeżdżalnia. Sporo tu psikających urządzeń, fontann i wiader z wodą. Zjeżdżalnie na placu są dla dzieci powyżej 100 cm.

Baseny w Suntago

W Suntago jest 18 basenów, których łączna powierzchnia wynosi 3500 metrów kwadratowych. Część z nich składa się dwóch części, więc rodzajów basenów jet 11. Większość z nich jest w strefie Jamango. Jest tu m.in ponad 400 metrowa powolna rzeczka, wewnętrzny basen z barem, basen z bąbelkami czy ogromny basen ze sztucznymi  falami. Do tej strefy należy również zewnętrzy basen termalny z dziką rzeką. Pozostałe baseny znajdują się w strefie Relax. Jest tu m.in. zewnętrzy basen termalny z hydromasażem, basen siarkowy i kilka basenów solankowych.

Wokół basenów znajduje się 4000 bezpłatnych leżaków, ustawionych pod 740 palmami sprowadzonych z różnych zakątków świata m.in. z Malezji, Kostaryki, Florydy czy Miami.

Saunarium i SPA

Saunarium to raj dla fanów tej formy wypoczynku. Znajduje się tu kilkanaście różnych saun m.in. sauny suche, aromatyczne czy łaźnia turecka. Jest Koreańska Sala Wypoczynku, grota solna czy Mont Blanc – miejsce, gdzie możecie się natrzeć śniegiem. Saunarium jest przeznaczone dla osób 16+ i obowiązuje tu brak stroju kąpielowego.

Zabiegi upiększające na ciało, twarz, dłonie czy stopy oraz masaże możecie zamówić w strefie Wellness &SPA. Zabiegi są dodatkowo płatne. Np. cena masaży zaczyna się od 150 zł (masaże krótkie, relaksacyjne czy sportowe -25 minut). Najdroższy jest 80 minutowy masaż gorącymi kamieniami – 360 zł. Manicure hybrydowy to koszt 120 zł, a pedicure hybrydowy – 150 zł. Ciekawe są też rytuały na ciało w cenie od 290 do 410 zł.

Jedzenie w Suntago

Na terenie parku wodnego działa 5 restauracji i 4 bary koktajlowe. W Jamango serwują kuchnię polską w restauracji Poleczka i włoską w Va Bene. Jest tu też Pirat Snack Bar. W strefie Relax możecie skosztować sushi serwowanego w Nori Sushi Bar czy kuchni amerykańskiej w Arizona American Steak Burger. Za potrawy i napoje płaci się opaską, którą otrzymuje się przy wejściu na baseny. Rachunek reguluje się przy wyjściu z parku.

Do parku, zgodnie z regulaminem, nie można wnosić własnego jedzenia, poza jedzeniem dla dzieci do lat 3 i daniami dla alergików.

Szatnie, toalety, prysznice, przebieralnie w Suntago

W Suntago jest 8500 szafek, w tym duże szafki rodzinne. Podzielone są na kilka stref, które rozróżniane są kolorami. Szafki zamykacie bransoletką, którą otrzymacie prze wejściu do parku. Nie musicie zapamiętywać numeru szafki czy robić mu zdjęcia. Przy wejściu do szatni są specjalne czytniki, które po przyłożeniu bransoletki wyświetlą Wam numer szafki. Toalet jest dużo i umieszczone są na różnych piętrach. Mylące może być tylko ich oznaczenie, bo damskie i męskie przedstawione są symbolami dziewczynki i chłopca i sama myślałam, że to toalety dziecięce. Przebieralnie znajdują się wzdłuż szafek, a przy lustrach zamontowane są suszarki do włosów.

Noclegi w Suntago Village

Przy parku wodnym przygotowano wioskę noclegową z 92 całorocznymi domkami, wyposażonymi w aneks kuchenny, łazienkę, grilla, ogrzewanie, klimatyzację i sejfy. Są Bungalowy dla 4 osób i Bungalowy Duo dla 8 osób. W wiosce funkcjonuje sklep, całodobowa recepcja, plac zabaw i klub z animacjami dla dzieci. Śpiąc w Suntago Village macie 10% zniżki na bilety do Suntago.

Suntago – godziny otwarcia, porady i wskazówki praktyczne

Suntago Park of Poland otwarty jest codziennie, w dni powszednie od 10.00 do 22.00, a w weekendy od 9.00 do 22.00. Możecie filmować i robić zdjęcia, poza strefą saun, gdzie obowiązuje zakaz fotografowania. Nie możecie korzystać z selfie sticków w czasie zjazdów na zjeżdżalniach czy trzymać telefonów w ręce, a kamery muszą być na specjalnych uchwytach.

Nie można opuszczać parku po wejściu do środka. Dlatego pamiętajcie, by zabrać wszystko z samochodu! Jeśli będziecie musieli opuścić budynek, to aby do niego powrócić zmuszeni będziecie zakupić nowy bilet. Wyjątek stanowią osoby mieszkające w Suntago Village.

Dzieci do 13 roku życia muszą przebywać pod opieką osób dorosłych w czasie korzystania z atrakcji.

W Suntago jest bardzo ciepło, a woda ma 32 stopnie, więc jeśli nie planujecie kąpieli, a jedynie relaks na leżaku to weźcie sobie letnie i przewiewne ubrania.

A na koniec film z Suntago Park of Poland

Noclegi w pobliżu SUNTAGO

Jeśli szukacie noclegu w hotelu – skorzystajcie z oferty promocyjnej na Booking.com 🙂 

Booking.com

4 replies on “SUNTAGO Park of Poland – film, zdjęcia, opinie”

My też się bardzo cieszymy! Mamy świetny, zadaszony park wodny, Energylandia się rozrasta 🙂 Trzymamy kciuki za takie inwestycje.

A czy dla maluszków poniżej 100m są tam jakieś atrakcje? Baseny, zjeżdżalnie itp?

Jest niewielki brodzik i wodny plac zabaw, na którym maluszki mogą zjeżdżać razem z rodzicami.

Comments are closed.