Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Suncamp Polska - opinie

Suncamp działa na europejskim rynku od 55 lat! To holenderska marka, która w Polsce pojawiła się kilka lat temu, ale nie była zbyt widoczna na rynku touroperatorów. 

Ponowne uruchomienie Suncampu z zupełnie nową ekipą spowodowało, że od stycznia 2024 o Suncampie zrobiło się głośno. Z chęcią więc ruszyliśmy przetestować zarówno zakwaterowanie touroperatora jak i jeden z kempingów  z oferty Suncampu.

Suncamp - ACSI i 55 lat doświadczenia

Firma Suncamp została założona pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku i od tego czasu konsekwentnie rozwija swoją ofertę, dostosowując ją do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów. Początkowo Suncamp koncentrował się na rynku holenderskim, jednak z biegiem lat rozszerzył swoją działalność na całą Europę, stając się jednym z wiodących dostawców wakacji na kempingu. W tej chwili ma swoje biura w m.in. we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii.

Niewiele osób wie, że Suncamp to marka ACSI – organizacji założonej w 1965 roku, która specjalizuje się w ocenie i certyfikacji kempingów. Karty ACSI znają właściciele kamperów i przyczep kempingowych, gdyż to karta zniżkowa na parcele na wybranych kempingach poza sezonem wysokim. Kempingi umieszczone w bazie ACSI są co roku sprawdzane i oceniane przez pracowników stowarzyszenia, a oceny znajdują się na stronie ACSI.

Suncamp - opinie o domkach i namiotach

Bazując na wieloletnim doświadczeniu ACSI Suncamp wybrał do swojej oferty najlepsze kempingi w 13 europejskich krajach tj. Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Słowenia, Węgry i Włochy.  Możecie więc zarezerwować wakacje zarówno na najpopularniejszych kempingach wśród Polaków tj. Union Lido, Zaton czy Park Albatros, ale są w ofercie również kompletnie nie znane w Polsce tj. np. Santa Marina. Możecie wynająć za pośrednictwem Suncampu domki wakacyjne – zarówno mobile homy jak i drewniane czy murowane domy oferowane przez kempingu, namioty willowe, glampingowe oraz parcele.

Suncamp ma swoją markę zakwaterowań, która nazywa się SunLodge – to kapitalne domki mobilne i namioty glampingowe. Możecie wybierać pośród domków premium tj. SunLodge Catalpa czy BigLeaf, jak i tańszych, prostych, ale wygodnych domków Aspen czy Maple. Oryginalne nazwy domków nawiązują do drzew i krzewów. Suncampowe domki są przeznaczone dla 5 lub 6 osobowej rodziny, mają 2 lub 3 sypialnie, jedną lub dwie łazienki i toalety, w pełni wyposażoną kuchnię oraz zadaszony taras.  

Na szczególną uwagę zasługują namioty glampingowe SunLodge, których jest aż 7 różnych rodzajów. Przeznaczone są dla 4/5 osób, mają 2 sypialnie, kuchnię, zadaszony taras, a większość z nich ma łazienkę z toaletą. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla rodzin z nastolatkami są osobne namioty Kambi! Obok głównego namiotu glampingowego Pamoja czy Taiga stoi niewielki sypialniany namiot z 2 łóżkami 🙂

Więcej o ofercie Suncampu możecie przeczytać tutaj: Suncamp – przyglądamy się ofercie touroperatora

My mieliśmy przyjemność, w ramach współpracy z Suncampem przetestować domek Catalpa na campingu Cisano San Vito nad Gardą. Nasz pobyt związany był z finałem konkursu „Testuj z nami Suncamp” w którym nagrodą główną był tygodniowy pobyt na majówkę!  

Gdy dotarliśmy na camping i dokonaliśmy formalności w recepcji przyjechał po nas rezydent Suncampu i zaprosił do naszego domku.

Domek Catalpa jest 5 osobowy i stylizowany jest na styl afrykański. Juz od progu witało nas wielkie zdjęcie żyrafy czy kanapa w tygrysie pasy. To co jest genialne w tym domku to ogromna weranda z leżanką, roletami przeciwsłonecznymi i zabezpieczeniem zejścia z tarasu w przypadku wakacji z małymi dziećmi. W środku, w części kuchennej jest duża wyspa z wysokimi stołkami, przy której gotowaliśmy, rozmawialiśmy, spotykaliśmy się ze znajomymi i graliśmy w planszówki. Na wyposażeniu mieliśmy ekspres Nespresso na kapsułki, ekspres przelewowy, dużą lodówkę z zamrażalnikiem i zmywarkę! Każda sypialnia miała swoją łazienkę i osobną toaletę. I to co bardzo nam się podobało – wygodne łóżka z bardzo grubymi materacami i do tego komplet pościeli z egipskiej bawełny. Cały domek dokładnie pokazujemy Wam na filmie z campingu Cisano San Vito 🙂

A wnętrze domku Catalpa na zdjęciach 360 zobaczysz tutaj:  https://www.facebook.com/groups/CampingiwEuropie/posts/4117195621840724/ 

Wakacje z Suncampem - opinie osób z naszej grupy Campingi w Europie

My jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu z Suncampem, ale ponieważ byliśmy tam w ramach współpracy, więc postanowiliśmy zapytać osoby z grupy Campingi w Europie o opinię odnośnie wakacji z tym touroperatorem. Oto kilka z nich:

Magda z Suncampem byłam na dwóch kempingach – na Union Lido i na Parku Albatros. Na pierwszym kempingu byłam w domku Aspen, zaś na Albatrosie w domku Stay, który wynajęłam za pośrednictwem Suncampu. Za każdym razem domek był zgodny z opisem, posprzątany. Przed przyjazdem dostałam z biura Suncampu komplet dokumentów i dokładne informacje odnośnie zameldowania.

Małgorzataz oferty Suncampu skorzystałam ze względu na promocję first minute. Byliśmy na majówkę na hu Altomincio Village w domku Maple, a cena za tygodniowy pobyt była bardzo atrakcyjna. Nie nastawialiśmy się na kąpiele w basenie,  choć wyglądał super 😀 Cały tydzień zwiedzaliśmy okolicę. Domek był bardzo ok, a kemping świetny jako baza wypadowa do zwiedzania Gardy. 

Tomaszw zeszłym roku korzystaliśmy z namiotu glampingowego Suncampu na campingu Lanterna. Mieliśmy mały problem z łóżkiem, ale jak zgłosiliśmy do osób z obsługi, to w ciagu 2 godzin została usterka naprawiona. Bardzo dobry kontakt z pracownikami na miejscu, z biurem w Polsce nie miałem do czynienia, bo wszystko załatwiałem online. 

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Zasady rezerwacji i anulowania wyjazdów w Suncamp Polska

Rezerwacji dokonujecie onlinowo na stronie www.suncamp.pl lub telefonicznie. Pamiętajcie, że główna osoba rezerwująca musi mieć min. 18 lat, a na niektórych kempingach m.in. 21 lat. 

Opłatę za pobyt dokonujecie w ratach – zaliczka wynosi 15%, do tego doliczana jest opłata rezerwacyjna i opcjonalnie ubezpieczenie. Pozostałą kwotę możecie spłacać w ratach wynoszących 15%, a brakujące środki należy dopłacić nie później niż 5 tygodni przed przyjazdem.

Rezygnacja z wyjazdu wiąże się z poniesieniem kosztów anulowania, które wynoszą od 0 zł do 100% wartości wakacji – wszystko zależy od czasu kiedy dokonujecie anulowania – im bliżej wyjazdu tym koszt wyższy.

Jeśli wakacje spędzacie w domku lub namiocie w trakcie zameldowania zostaniecie poproszeni o wpłacenie kaucji – od 100 do 350 euro w zależności od zakwaterowania.  Dodatkowo w czasie zameldowania dokonujecie opłaty klimatycznej, która uzależniona jest od miejscowości, w której wypoczywacie.

Jeśli marzycie, by zabrać czworonoga na wakacje, przejrzyjcie ofertę Suncampu dla osób podróżujących z psami. Pamiętajcie, że psy muszą być szczepione, mieć paszport oraz mikrochip lub tatuaż. Nie we wszystkich zakwaterowaniach psy są dopuszczalne, dlatego warto dokładnie czytać warunki rezerwacji.