Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Campingi > Czechy > Camp Lodin

Camp Lodin

ADRES:

Lodín 99

503 – 15 Nechanice

CZECHY

KONTAKT:

Telefon: +420 495 445 152

e-mail: koupalisteakemplodin@centrum.cz

Camping Lodin - dojazd i położenie

Camp Lodin położony jest w miejscowości Lodin, około 20 km od Hradec Kralove i 60 km od przejścia granicznego w Kudowie. Kemping jest sezonowy i działa od maja do września. W sezonie (lipiec – sierpień)  recepcja czynna jest od 8:00 do 21:00.

Kemping podzielony jest na dwie części – nowszą i starszą. W tej starszej znajduje się recepcja, bar, plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu oraz mniejsze domki i free zona dla kamperów, przyczep i namiotów.

W nowszej – nowoczesny blok sanitarny, większe domki i parcele. Kemping jest ogrodzony i monitorowany. Ze względu na bliskość fajnego aquaparku to świetny kemping na weekendowy, letni wypad.

My byliśmy na campingu Lodin w pierwszej połowie czerwca, więc basen nie był jeszcze czynny. Ale to nie znaczy, że się tu nudziliśmy. Wręcz przeciwnie! Lodin to dla nas „wystrzałowy” kemping. I to dosłownie!

Domki i parcele na campingu Lodin

Camp Lodin oferuje zakwaterowanie w dwóch rodzajach drewnianych domków. Mniejsze mają zadaszony taras z ławką i stołem, a w środku znajdziecie 2 łózka piętrowe, szafę, lodówkę, czajnik elektryczny i podstawową zastawę stołową. Auta parkuje się przy domkach. Większe domki są nowocześniejsze i znajdują się w drugiej części kempingu.

Na kempingu jest też oczywiście miejsce pod kampery, przyczepy i namioty. Na starszej części – jest free zona, dostępne jest przyłącze do prądu. W nowszej części są wydzielone parcele, z przyłączem do prądu, wodą oraz kanalizacją.

Na obu częściach kempingu są sanitariaty, a prysznice działają na żetony lub inteligentny zegarek kredytowy. W blokach sanitarnych dostępne są w pełni wyposażone wspólne kuchnie, jest też pralka i pokój zabaw z telewizorem i piłkarzykami. 

Atrakcje na campingu Lodin

Zdecydowanie największą atrakcją kempingu jest kompleks zewnętrznych basenów.

Jest tu brodzik dla dzieci z małą zjeżdżalnią, duży basen podzielony na trzy sekcje o różnej głębokości oraz dwie duże zjeżdżalnie. Woda jest podgrzewana za pomocą paneli słonecznych. W dużym basenie znajdują się także bicze wodne i miejsca z hydromasażem. Oczywiście przewidziano także tor do pływania. 

Można tu spróbować aqua zorbingu – biegania po powierzchni wody w kuli. Na terenie basenów można zagrać w siatkówkę plażową. Basen jest publiczny, a goście kempingu płacą za bilety 50% ich ceny.

Wokół kempingu są dwa boiska – jedno trawiaste do piłki nożnej, drugie – wielofunkcyjne do piłki nożnej czy koszykówki. Na terenie kempingu jest niewielki plac zabaw, ale w bliskiej okolicy jest świetne miejsce do zabawy dla dzieci – nowoczesny plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią.

Można tu wypożyczyć rowery, pograć w mini golfa czy ping ponga. Jeśli macie ochotę na grila opalanego węglem drzewnym, to na terenie kempingu jest specjalna pergola do tego stworzona. Drewno można zakupić w recepcji.

Na terenie kempingu popołudniami działa pub z szybkimi daniami, a sklep znajduje się w centrum Lodina. Tuż za kempingiem jest niewielki staw, idealny dla wędkarzy. 

Akurat w czasie naszego pobytu tutejsze Koło Łowieckie zorganizowało na terenie kempingu zawody strzeleckie. Udział mógł wziąć każdy, więc Michał zgłosił jako chętny do spróbowania swoich sił w strzelaniu do celu.  Na koniec zawodów każdy uczestnik otrzymał dyplom z ilością zdobytych punktów.

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Obejrzyj nasz film z campingu Lodin

Co warto zobaczyć w okolicy?

30 km od kempingu znajduje się kapitalne Zoo Safari w Dvur Kralove. To kawałek Afryki północnych Czechach , a do największych atrakcji tego miejsca należy safari wśród lwów. Wasze dzieci będą zachwycone i spędzą tutaj niesamowity dzień.

Koniecznie wybierzcie się również na wycieczkę do Hradec Kralove. Rynek w Hradec Kralove to spory plac z licznymi zabytkami dookoła i Kolumną Mariańską na środku. To tutaj znajdziecie najsłynniejsze zabytek miasta – Białą Wieżę. Hradec Kralowe to klimatyczne brukowane uliczki, kolorowe kamienice oraz sporo restauracji serwujących czeskie regionalne danie. Spacerując wzdłuż Łaby natkniecie się na bardzo charakterystyczną elektrownię wodną.

My z campingu Lodin wybraliśmy się również na wycieczkę pospacerować w koronach drzew. Karkonoska Ścieżka W Koronach Drzew to jedna z najnowszych atrakcji Karkonoszy. Położona w Jańskich Łaźniach wysoka, 45 – metrowa wieża widokowa to jednocześnie świetne centrum edukacyjne o faunie i florze lasu karkonoskiego. Dla odważnych po drodze czekają tzw. kąciki adrenaliny – zamiast tradycyjnej trasy możecie zrobić kilka kroków nad przepaścią. Poza widokami na okolicę najbardziej podobał nam się zjazd zjeżdżalnią z samego szczytu. Przy ścieżce znajduje się sklep z pamiątkami, restauracja oraz świetny plac zabaw, gdzie Wasze dzieci mogą spożytkować nadmiar energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *