Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Campingi > Włochy > Lago Idro

Lago Idro Glamping Boutique

ZAREZERWUJ PRZEZ VACANCESELECT

ZAREZERWUJ PRZEZ BOOKING

Lago Idro Glamping Boutique to jeden z najpiękniej położonych kempingów w północnych Włoszech. A co ważne, w regionie mało odkrytym przez turystów. ! Chodźcie z nami na Lago Idro z sieci Vacanze col Cuore, właściciela takich kempingów jak Weekend Glamping Resort, Vacanze Glamping Boutique czy Orlando in Chianti Glamping Resort.

Lago Idro Glamping Boutique – dojazd i położenie

Lago Idro znajduje się w miejscowości Anfo nad jeziorem Idro. Jezioro Idro to  urocze miejsce otoczone przez naturę, idealne na włoskie wakacje. Co ważne, Idro oddalone jest od popularnego jeziora Garda  o zaledwie 40 kilometrów. Dojazd jest prosty, a droga łatwa i przyjemna. Nie musicie się obawiać – nie prowadzi krętymi serpentynami. Sam kemping jest niewielki, najmniejszy ze wszystkich z sieci Vacanze col Cuore.

Domki, namioty i inne cuda na Lago Idro Glamping Boutique

Pomimo tego, że kemping nie jest duży, to ma zatrzęsienie przeróżnych domków i namiotów glampingowych. Od 3, 5 do 6 osobowych domków wakacyjnych, w tym takich, w których możecie zamieszkać z psami. Do tego aż 6 rodzajów namiotów glampingowych! Namioty są różnej wielkości – od 2, przez 4 aż do 6 osobowych. Są tu też parcele położone przy jeziorze z boskim widokiem na okolicę.

Szczególny rodzaj zakwaterowania to school bus! Koniecznie zobaczcie nasz filmik, na którym dokładnie go pokazujemy.

Atrakcje na campingu Lago Idro

Zdecydowanie największym plusem kempingu jest bliskość jeziora Idro, które macie dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wzdłuż kempingu przebiega niewielki deptak,  przy którym są kamieniste, małe plaże.

Do większej, publicznej plaży będziecie mieli jakieś 5 minut wolnym krokiem ? Nie zapomnijcie butów do wody, znacznie ułatwią wejście. Przy plaży publicznej możecie wypożyczyć rowerek wodny, SUPy czy deski windsurfingowe.

Na kempingu jest też basen, ale jest on mikroskopijnych rozmiarów, raczej do popluskania dla dzieci. Są tu też niewielkie zjeżdżalnie i jacuzzi. Do tego mały plac zabaw, restauracja z pysznym, włoskim jedzeniem, niewielki sklep i Spotty Mini-Club, gdzie maskotka całej sieci Vacanze col Cuore – pies Spotty wyczarował zadaszoną salę zabaw i animacje. 

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Co warto zobaczyć w okolicy?

Lago Idro jest stworzone dla miłośników windsurfingu, żeglarstwa, jazdy rowerem czy wędkowania. Idro ma niewiele ponad 10 km2, a kształtem przypomina odwróconą do góry nogami Gardę. Bardzo ważne jest to, że Idro nie jesteście w stanie objechać autem czy rowerem, gdyż ze względu na skaliste wzniesienia nie przeprowadzono tam drogi. Za to po całym jeziorze pływają statki, które docierają do większych miejscowości. Jak wspominaliśmy, Idro w porównaniu do Gardy jest malutkie, więc rejs z jednego końca na drugi, z przystankami po obu stronach jeziora trwa niecałą godzinę. W Anfo, około 15 minut spacerem od jeziora jest przystań, gdzie docierają statki. Na recepcji kempingu dostaniecie ulotkę z godzinami i trasą rejsów. Bilety kupuje się na pokładzie. Warto wybrać się na wycieczkę czy też na plażowanie do innej miejscowości. My popłynęliśmy sobie na lody.

Obejrzyj nasz film z campingu Lago Idro

ZAREZERWUJ PRZEZ VACANCESELECT

ZAREZERWUJ PRZEZ BOOKING

Inni oglądali również:

SAN FRANCESCO

WEEKEND

EUROPA SILVELLA

HU ALTOMINCIO VILLAGE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *