Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Campingi > Słowenia > Kamp Menina

Kamp Menina w Słowenii

ADRES:

Varpolje 105,

3332 Rečica ob Savinji

SŁOWENIA

KONTAKT:

Telefon: +386 51 219 393

e-mail: info@campingmenina.com

Kamp Menina to genialne miejsce na wakacje dla tych rodzinek, które kochają góry, rzeki, jeziora i wszechobecną przyrodę! Zabieramy Was do Słowenii 🙂

Dojazd i położenie campingu Menina

Kamp Menina położony jest w północnej Słowenii, około 70 kilometrów od stolicy kraju – Lublany. Z Wrocławia mamy na kemping zaledwie 850 kilometrów. Jeździmy autem, a droga zajmuje nam około 10 godzin (z przerwą na kawę i tankowanie). Co ważne – kemping położony jest w dolinie i otoczony szczytami Alp, dlatego aby wybrać dobrą i bezpieczną drogę, szczególnie dla kamperów i zestawów z przyczepami, zjedźcie z autostrady na zjeździe Sentrupert – Mozirje. Wtedy dojedziecie dobrą, prostą drogą. Nie kierujcie się za na przełęcz ČERNIVEC. Piszemy o tym, bo czasem nawigacja może Was źle poprowadzić.

Kemping położony jest na płaskim, mocno zadrzewionym terenie. Prowadzony przez dwoje pasjonatów –  Katję i Jurija. Ma przytulną atmosferę i przesympatyczny personel. Serce włożone w tworzenie tego miejsca widać na każdym kroku.

Domki i parcele na campingu Menina

Na kempingu jest mnóstwo różnych modeli domków wakacyjnych, a każdy kolejny lepszy od poprzedniego  Możecie wynająć tu typowy domek wakacyjny czyli 6-osobowego mobile homa. Jest też świetna chata z bali zwana Glamping Lodge z tarasem z jacuzzi i leżakami. Co ciekawe chata ozdobiona jest rzeźbami niedźwiedzia, stąd też nazwa chaty – Bear Lodge  Są tu też trzy duże chaty alpejskie dla większych ekip – 6 lub 10 osobowych. Chaty są w pełni wyposażone, mają sypialnie, kuchnię, toalety, taras, ogrzewanie, leżaki i pościel. Są też mniejsze drewniane domki EKO LODGES, wszystkie zbudowane z lokalnego drewna – świeżego lub z odzysku. Są też czteroosobowe chaty zwany TREKKER HUTS, zwane w Skandynawii Hutte.

Jest tu też motel-schronisko, zwykle wykorzystywane przez grupy zorganizowane oraz dwie przyczepy kempingowe na wynajem. Łóżka w domkach mobilnych, drewnianych chatkach i domkach mają pościel, ale trzeba przywieźć własne ręczniki.

Jeśli podróżujecie z namiotem lub kamperem to możecie wynająć jedną z 200 parceli. Wszystkie działki mają przyłącze do prądu, blisko punkty wody i trawiaste podłoże. Niektóre stanowiska kempingowe mają własne miejsce na wieczorne ognisko. Goście z parceli korzystają ze wspólnych bloków sanitarnych, które na Meninie są czyste i nowoczesne. Istnieje również możliwość wynajęcia łazienki rodzinnej.

Rzeka Savinja i kempingowe jezioro

Camping położony jest nad czystą, alpejską rzeką Savinją, z mnóstwem lasów dookoła i własnym jeziorem. Zarówno w rzece jak i jeziorze kąpiele są jak najbardziej wskazane. Jezioro ma 100 x 100 m, a w najgłębszym miejscu nieco ponad 2 metry. Jezioro jest czyste i świetnie nadaje się do wodnych szaleństw. Można po nim również popływać na kajakach. Wiele dzieci lubi bawić się też w rzece, w wyznaczonym miejscu przy plaży. Rzeka to też raj dla wędkarzy.

Atrakcje na kempingu Menina

Nie lubicie nudy? Nie ma problemu! Na kempingu zarezerwujecie wszystkie atrakcje wodne tj. rafting na rzece oraz wypożyczycie sprzęt – kajaki czy SUPy.

W koronach drzew rozwieszony jest park linowy z mega długą tyrolką i dwoma poziomami trudności – żółta przeznaczona jest dla dzieci, które z wyciągniętą ręką sięgną 140 cm, a pomarańczowa dla osób, które sięgną 170 cm. Wszystkie atrakcje znajdują się w FUN PARK MENINA.

Ktoś potrzebuje odrobiny relaksu? Można skorzystać z masaży, zabiegów czy sauny fińskiej. Na terenie kempingu plac zabaw, a obok boiska. Poza wymienionymi atrakcjami sporo tu innych rozrywek, o które dba zespół animatorów. Dzieci mają zajęcia w mini klubie, a rodzice często proszeni są na degustację wina czy piwa, lekcję języka słoweńskiego czy wieczorki taneczne.

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Udogodnienia na campingu Menina

Macie ochotę na regionalny obiad? Lepiej trafić nie mogliście. Restauracja Menina działająca na kempingu serwuje specjały kuchni słoweńskiej  i międzynarodowej. Do tego pyszne lokalne winko! Palce lizać  🙂 W restauracji organizowane są również lekcje gotowania. Na kempingu działa wypożyczalnia rowerów i wózków dla dzieci. Na kempingu jest też pralnia, a kilkadziesiąt metrów od bramy wjazdowej – niewielki sklep, gdzie kupicie podstawowe produkty.

Aktywny wypoczynek w okolicy

Szlaki górskie Alp Kamniško-Savinjskich są zróżnicowane – są łagodne trasy idealne dla rodzin jak i ekstremalne dla wprawionych wędrowców. Jest tu 888 kilometrów górskich tras rowerowych, są via ferraty i trasy wspinaczek skałkowych. Wszystkie mapy, proponowane trasy i wskazówki otrzymacie w recepcji.

Więcej zdjęć z campingu Menina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *