Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Camping Lopari w Chorwacji

ADRES:

Lopari 1

51554 Nerezine

CHORWACJA

KONTAKT:

Telefon: +385 51 237 127

e-mail: info@losinia.hr

Wakacje na chorwackich wyspach w rejonie Kvarneru różnią się od tych spędzanych na kontynencie. Warto znaleźć sobie swój własny skrawek na wyspie i rozsmakować się w wyspiarskim wypoczynku. Jednym z takich kempingów jest camping Lopari w Chorwacji.

Camping Lopari – położenie

Kemping znajduje się na wyspie Losinj, jednej z wysp wchodzących w skład zachodnich część wysp w zatoce Kvarner. Rozdzielają one Istrię od Dalmacji. Wyspa Losinj jest jedenastą największą wyspą na Adriatyku, ma 33 km długości, w najszerszym miejscu ma 4,75 m, a w najwęższym zaledwie 250 metrów. Najwyższy szczyt Losinj znajduje się na zalesionej górze Osorscica (588 m) i to właśnie u stóp góry przycupnął camping Lopari. Dokładnie kemping znajduje się między miastem Osor, a wioską rybacką Nerezina.  Na wyspę Losinj można dotrzeć z lądu promem, katamaranem, autobusem lub samolotem.

Zakwaterowanie na campingu Lopari

Na kempingu znajdują się parcele na których możecie rozbić namiot lub zaparkować kampera / przyczepę. Wyróżnia się trzy rodzaje parceli – Comfort, Superior i Premium. Wszystkie mają przyłącze do prądu, ta ostatnia również do wody. W 2021 roku dla gości strefy Premium przygotowano nowoczesny sanitariat.

Możecie też wynająć na kempingu domki wakacyjne. Jest tu kilka rodzajów mobile homów – niektóre w konfiguracji 4+1, inne 4+2. Domki mają dwie sypialnie, jedną lub dwie łazienki, kuchnię , jadalnię i taras. Możecie również wybrać apartament dla 2-4 osób lub namiot glampingowy dla max. 4 osób. Namiot jest klimatyzowany, ma łazienkę, toaletę, kuchnię i jedną sypialnię z dużym łóżkiem. W salonie stoi sofa, która również może służyć za łóżko.

Nowością są domki w strefie Surf Beach Village z których rozpościera się genialny widok na morze.

Plaża campingu Lopari

Camping położony jest tuż przy plaży, która ciągnie się na 800 metrów. Plaża jest kamienista, więc buty do wody obowiązkowe. Sama plaża zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie! Fajnie pływa się tu z maską, obserwując podwodne życie.  Woda w słońcu mieni się wszelkimi odcieniami błękitu, więc nie zapomnijcie okularków słonecznych. Na plaży do Waszej dyspozycji są prysznice. Na terenie kempingu znajduje się plaża dla psów.

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Atrakcje na campingu

Na kempingu znajduje się plac zabaw, stół do ping-ponga oraz boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę. Jest tu nowe pole do minigolfa z 12 dołkami oraz tereny sportowe z multiboiskami. Znajdziecie tu również szkółkę windsurfingową i kręgielnię. Możecie też wypożyczyć rower, kaski i foteliki dla dzieci i ruszyć na odkrywanie wyspy Losinj na jednośladzie.

Bary, sklepy, restauracje na campingu Lopari

Na kempingu znajduje się sklep, restauracja serwująca lokalne dania z ryb i mięsa, wyznaczone miejsce do grillowania oraz sanitariat z prysznicem, wc, w tym wc dla osób niepełnosprawnych, miejscem do przebierania dzieci oraz pralkami. W pobliżu głównego bloku sanitarnego znajduje się również toaleta chemiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *