Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Campingi > Chorwacja > FKK Park Koversada

Camping FKK Park Koversada

ADRES:

Koversada 1
52450 Vrsar

CHORWACJA

KONTAKT:

Telefon: +385 52 800 200

e-mail: hello@maistra.hr

Camping FKK Park Koversada to jeden z najstarszych parków naturystycznych w Europie. Jeśli macie ochotę zrzucić z siebie ubranie i cieszyć się nieskrępowaną wolnością to jest to kemping dla Was.

Co to jest camping FKK?

Camping ze skrótem FKK oznacza kemping dla naturystów, a samo FKK to skrót od niemieckiego słowa Freikörperkultur co można przetłumaczyć jako Kultura Swobodnego Ciała. Na takim kempingu golasów spotkasz nie tylko na plaży, ale i w kempingowym sklepie, na korcie tenisowym czy na spacerze. Często zdarza się tak, że “tekstylni” nie są mile widziani na kempingach FKK. Dlatego jeśli macie opory przed zrzuceniem ubrania to raczej nie będziecie czuć się dobrze w takim miejscu. To co warto wiedzieć, to największa liczba naturystów spędzających wakacje w Chorwacji pochodzi z Niemiec i Włoch.

Dojazd, położenie i mapa campingu FKK Park Coversada

Kemping otwarty jest od połowy kwietnia do końca września. Najczęściej naturyści  z Polski dojeżdżają na camping Amarin własnym autem, a to dlatego, że kemping oferuje wyłącznie parcele pod namioty, przyczepy lub kampery.  Kemping położony jest nad morzem, teren jest płaski i porośnięty drzewami, które dają cień. Do kempingu należy również niewielka wyspa położona przy brzegu. 

Parcele na campingu FKK Park Koversada

1700 w pełni wyposażonych stanowisk na kempingu  może pomieścić aż 5000 gości. Każda parcela ma przyłącze do prądu, a wielkość terenu do Waszej dyspozycji wynosi od 80 do 120 m2. Dla gości przygotowano 17 sanitariatów, rozmieszczonych na całym kempingu. Są tu prysznice, toalety, umywalki, pralki i suszarki. Sanitariaty przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. W niektórych znajdują się prysznice dla psów.

Plaża na campingu Koversada

Kempingowa plaża jest żwirowo-kamienista, więc koniecznie zabierzcie buty do wody. Część plaż, przeznaczonych dla dzieci jest piaszczysta, więc przydadzą się łopatki i wiaderka.  Przy plaży można wynająć leżaki i parasole, są tu też prysznice. Plaża została odznaczona Błękitną Flagą, tytułem przyznawanym plażom spełniającym wygórowane wymagania dotyczące czystości, bezpieczeństwa i wyposażenia. Osobno wydzielona jest plaża dla psów.

Atrakcje na campingu Koversada

Na kempingu możecie spróbować swoich sił w tenisie, piłce nożnej, siatkówce, badmintonie, mini – golfie, tenisie stołowym lub szachach. Są zajęcie sportowe i wieczorki taneczne. Działa tu również wypożyczalnia rowerów, łódek, rowerów wodnych oraz gabinet masażu. Dla dzieci przygotowano plac zabaw i szereg animacji.

Bary, sklepy, restauracje na campingu Koversada

Na campingu Koversada działają aż 4 restauracje – pizzeria, restauracja serwująca ryby i grillowane mięso. Przygotowywane są również posiłki dla wegan, wegetarian i osób na diecie. Zimne napoje, drinki czy lody serwują bary umieszczone na całym kempingu. Zakupy możecie zrobić w supermarkecie, warzywniaku, piekarni czy kiosku. Internet wliczony jest w cenę pobytu i dostępny w wybranych punktach. 

Co warto zobaczyć w okolicy?

Z kempingu do Vrsaru kursuje kempingowa ciuchcia. Warto wybrać się na wieczorny spacer uliczkami miasta. Będąc na Istrii nie możecie nie pojechać do Rovinja.  Innym miastek, które świetnie nadaje się na popołudniową wycieczkę jest Pula i Porec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *