Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Camping Adria Ankaran w Słowenii

Camping Adria Ankaran w Słowenii.

Słowenia często pomijana jest w wakacyjnych planach Polaków. Niektórzy wybierają wakacje w graniczących ze Słowenią Włoszech, a inni przecinają ten niewielki kraj tranzytem jadąc do Chorwacji. A szkoda. Słowenia oferuje sporo atrakcji. Zobacz camping Adria Ankaran położony na wybrzeżu Morza Adriatyckiego.

campingi w europie

Dojazd, położenie i zameldowanie na kempingu

Camping Adria położony jest w w Zatoce Triestu, tuż przy włosko-słoweńskiej granicy. Nieopodal znajduje się miasteczko Koper. Najbliższe lotnisko położone jest w Triescie w odległości około 40 km. Przed wjazdem na kemping znajduje się recepcja, do której musicie się udać z paszportami i voucherami. Kemping otwarty jest od kwietnia do połowy października.

camping adria położenie

Wielkość kempingu

Kemping rozciąga się na płaskim i zalesionym terenie o powierzchni 17 hektarów. Ma 430 miejsc. Położony jest tuż przy plaży.

Zakwaterowanie na kempingu Adria

Camping Adria oferuje 3 rodzaje mobile homów: 4, 5 i 6 osobowe. Wszystkie wyposażone są w klimatyzację. W domkach są dwie lub trzy sypialnie, w pełni wyposażona kuchnia, telewizor i taras. 

camping adria mobile home

camping adria domki

Na campingu znajdują się parcele, podzielone na kilka rodzajów, w zależności od wielkości, położenia czy nasłonecznienia:

  • parcele przy morzu mają wielkość od 70 m2 do 100 m2. Stanowiska są w większości nasłonecznione, tylko niektóre są częściowo zacienione. Są trawiaste. Odbiór telewizji satelitarnej jest dostępny na niektórych z nich, a WiFi jest możliwe.
  • parcele z dużą ilością cienia lub stojące całkowicie w cieniu sosen i cedrów mają wielkość od 60 m2 do 100 m2. Wszystkie stanowiska mają nawierzchnię trawiastą, przyłącze elektryczne 10 A i opcjonalnie wi-fi, a odbiór telewizji satelitarnej jest dostępny tylko na niektórych z nich.
  • parcele XL mają wielkość od 80 m2 do 120 m2 znajdują się na piaszczystej powierzchni (zaznaczone są na mapie szarym kolorem). Posiadają podłączenie elektryczne 10 A, dobry odbiór telewizji satelitarnej i  opcjonalnie wifi.
  • standardowe stanowiska znajdują się w różnych miejscach i mają różne rozmiary. Posiadają podłączenie elektryczne 10 A i i  opcjonalnie wi-fi. Gdy przyjedziecie na kemping będziecie mieć możliwość wskazania, którą parcelę chcecie. Oczywiście wybór jest spośród aktualnie wolnych.

Kemping oferuje również możliwość wynajęcia 4 osobowego namiotu wyposażonego w materace i rozbitego już na parceli. Nie są to jednak namioty willowe, tylko zwykłe, turystyczne. My spaliśmy w namiotach Navajo 🙂

navajo vacansoleil

Baseny na kempingu i plaże

Na campingu Adria są dwa baseny. Jeden zewnętrzny o głębokości 1.60 metra i jeden wewnętrzny o głębokości 1.35 m. Przy każdym jest brodzik. To co istotne to fakt, że w basenach jest słona woda, a leżaki i parasole przy basenach są płatne. Czepki są nieobowiązkowe, a szorty dozwolone. Baseny na kempingu mają przerwy w godzinach otwarcia związane ze sjestą.

Plaża jest kamienista. W morze wchodzi długi pomost. Na plaży możecie wypożyczyć rowerki wodne. Jest też plaża dla psów.

camping adria basen

 

 

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Największą atrakcją dla dzieci jest JUMPYLAND Family Park, w którym dzieci mogą szaleć na dmuchańcach ile wlezie, a rodzicie spokojnie obserwować zabawę swoich małych skarbów. Dla najmłodszych są organizowane gry, zabawy oraz mini dyskoteki w Mini Clubie. 
Starsi mogą pograć w boule, mini golfa, tenisa, siatkówkę lub bilard, kręgle i lotki. Oprócz tego jest tu wypożyczalnia rowerów, kryta siłownia, boisko wielofunkcyjne, szkółka jazdy na kucykach oraz wypożyczalnia kajaków, SUPów i rowerów wodnych. Organizowane są również zajęcia sportowe tj. pilates, zumba czy aqua aerobic. W centrum wellness jest sauna, łaźnia parowa, solarium, masaże, manicure i pedicure.

camping adria mini golf

camping adria gry

camping adria place zabaw

Udogodnienia na kempingu

Garden Restaurant znajduje się na parterze hotelu Convent, z wyjściem do uroczego zacienionego ogrodu. Spróbować tu możecie pizzy, makaronów, a także dań mięsnych i rybnych oraz szerokiej gamy sałatek i deserów.W Convent Restaurant możecie spróbować pysznej kuchni śródziemnomorskiej. Taverna Restaurant jest przy recepcji i oferuje grillowane dania mięsne i rybne oraz kuchnię śródziemnomorską. W pobliżu basenów znajdziecie Self-Service Restaurant z gotowymi już daniami. Oprócz tego są tu jeszcze bary i lodziarnia.
Na zakupy możecie się wybrać do supermarketu. Na campingu jest płatne WiFi i tylko w części centralnej możecie za free posurfować w internecie lub udać się do bezpłatnej kafejki internetowej. W recepcji zapłacicie kartą American Express, Diners, Mastercard i Visa. Na campingu jest również sejf. Jeśli chcecie pogrillować możecie skorzystać z grilli gazowych i elektrycznych. Na Adrii jest również wydzielone specjalne miejsce na grille. Sanitariaty posiadają pralki i suszarki.

camping adria restauracja

4 replies on “Camping Adria Ankaran w Słowenii. Atrakcje, położenie, opinie.”

Hej! Znacie jeszcze jakieś fajne kempingi w Słowacji? Zależy nam na kempingu w okolicach gór, bo uwielbiamy wędrówki górskie 😀

Znamy 🙂 5 kilometrów od Bledu. Genialny kemping Sobec. Zerknij na naszą grupę na FB – CAMPINGI W EUROPIE. Tam sporo dyskutowaliśmy o tym kempingu.

Powiedźcie mi proszę, dla dzieci wybrać lepiej ten kemping przy morzu czy Terme Catez? On nie ma plaży ale widziałam, że są na nim fajne baseny, a moje chłopaki (4 lata i 6 lat) uwielbiają wodę i nie mogę się zdecydować. 😀

Oba są świetne 🙂 To co my polecamy to podzielić wyjazd na dwa kempingi. Pierwszy to Terme Catez – na kilka dni szalonej wodnej zabawy, a potem nad morze 🙂

Comments are closed.