Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Wyspa Pag

Pag to piąta co do wielkości chorwacka wyspa, która posiada najdłuższą linię brzegową z pięknymi plażami ukrytymi pomiędzy skalistymi zatoczkami. Wyspa Pag nazywana jest księżycową wyspą ze względu na to, że znaczna część wyspy jest jałowa i skalista. Faktycznie sprawia to kosmiczne wrażenie  Dlatego wyspę polecamy tym, którzy znają już zieloną Istrię czy górzystą Riwierę Makarską. Bo na Pagu czekają na Was trochę inne krajobrazy niż te znane z folderów. 

Wyspa Pag Chorwacja

Na Pag można się dostać drogą lądową przez Paški Most (droga 106) lub promem samochodowym na trasie Prizna – Žigljen.  Dziś porwiemy Was na wycieczkę objazdową po wyspie. Trasa nie jest trudna, bo na wyspie są tylko dwie główne drogi   Zajrzymy do najfajniejszych zakątków Pagu. Na wycieczkę zarezerwujcie sobie cały dzień. Zabierzcie też rzeczy potrzebne na plażę. 

Miasto Pag

Miasto Pag jest największe na wyspie. Wygrywa też w kategorii najbardziej urokliwe  Ma wąskie uliczki, niewielki plac i lodziarnie z pysznymi deserami. Symbolem miasta jest most Katine, który łączy starówkę z magazynami soli. W Pagu jest też spora plaża i mały port jachtowy.  Miasteczko słynie również z rękodzielnictwa. Mieszkanki wyspy przodują w tworzeniu pięknych koronek, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pag Island View

To punkt widokowy przy drodze 106 prowadzącej z miasta Pag w stronę miasta Novalja. Gwarantuje genialne widoki na miasto Pag i całą okolicę. 

Wytwórnia sera w Kolan

Paški Sir to kulinarny symbol Pagu. Ser produkowany jest z mleka owiec wypasanych na Pagu. Jest twardy, ostry i pachnie ziołami. Ser zdobył wiele międzynarodowych nagród. Produkowany jest w rodzinnej serowarni w miejscowości Kolan. Można podejrzeć proces produkcji i zakupić sery w filmowym sklepie. Adres: Figurica 22/A, Kolan.

Gaj oliwny w Lun

To niesamowite miejsce. Można je określić jako gaj oliwny na końcu świata. Niektóre drzewa mają 2000 lat! Przez gaj poprowadzono blisko 2 kilometrową ścieżkę. Jeśli  macie ochotę się nią przejść to koniecznie zabierzcie ze sobą spory zapas wody i wygodne buty.

Novalija na Pagu

To centrum turystyczne wyspy. To właśnie tutaj spotkacie najwięcej turystów spragnionych słońca, plaż i morza. W okolicy miasteczka znajduje się najbardziej imprezowa plaża na Pagu, przez którą cała wyspa nazywana jest chorwacką Ibizą. To plaża Zrće, oblegana głównie przez młodych ludzi i fanów całonocnych (i całodziennych) imprez. Wzdłuż plaży stoi sporo barów, klubów i dyskotek, a muzyka gra 24 godziny na dobę. My wpadliśmy na plażę popołudniu, kiedy część imprezowiczów odsypiała poprzednią noc, a inni szykowali się na kolejne szaleństwa, więc plażę mieliśmy praktycznie tylko dla siebie

Noclegi na Pagu

Podpowiemy Wam genialną miejscówkę, idealną na rodzinne wakacje. To camping Strasko na Pagu. To jeden z naszych ulubionych kempingów. Camping z przepiękną plażą, niesamowitą atmosferą, świetnymi animacjami i ukwieconymi domkami.

A tutaj kilka fotek z Pagu 🙂

4 odpowiedzi na “Wyspa Pag”

Zobaczcie Nin albo właśnie Pag. Cudnie, spokojnie i trochę kosmicznie 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.