Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Wioski Mikołaja w parkach rozrywki

Wioski Mikołaja w parkach rozrywki

Czas świąteczny zaczynamy celebrować coraz dłużej. Rozpoczynamy go już nawet od połowy listopada. W sklepach pojawiają się ozdoby, w miastach otwierane są jarmarki świąteczne, z głośników płyną świąteczne piosenki.  W  tym czasie świat staje się piękniejszy i rozświetlony światełkami. Na pewno jest to wyczekiwany okres przez każdego malucha. Dzieci uwielbiają czas przedświąteczny i kochają też wesołe miasteczka. Dlaczego więc tego nie połączyć i spędzić dzień w świątecznej wiosce jednego z lunaparków Europy? 😀 Jeśli chcecie zrobić na Mikołajki swoim pociechom oryginalny prezent, a nie macie pomysłu to zabierzcie je do parku rozrywki!

Wioski Mikołaja w parkach rozrywki

Poszperaliśmy trochę, popytaliśmy i przygotowaliśmy ściągawkę, co fajnego będzie się działo w grudniu w europejskich parkach rozrywki.

Mikołajki w Gardalandzie

W parku rozrywki nad włoską Gardą świąteczne atrakcje czekają na Was w wybrane dni od 8 grudnia do 6 stycznia, głównie w weekendy i w okresie świątecznym, w godzinach 10.30 – 18.00. Będą tematyczne występy, maskotka parku – sympatyczny smok Prezzemolo będzie pozować do zdjęć w stroju św. Mikołaja, a cały park będzie zdobiony tysiącami świątecznych dekoracji oraz kolorowych światełek. Bilet kosztuje 24 euro.

Winter Europa – Park

Zimowe atrakcje czekają na Was również w niemieckim Europa Parku. Tutaj również będą się odbywać ciekawe wydarzenia związane ze świętami. Wiele atrakcji i rollercoasterów zaprezentuje się w zimowej odsłonie. Będą liczne pokazy i zimowa parada, którą trzeba zobaczyć na własne oczy. Oprócz tego  jarmark świąteczny, tysiące choinek, ozdób i światełek. Na terenie parku rozrywki będą serwowane świąteczne specjały, np. kasztany czy grzane wino serwowane w lodowym barze. Zimowy sezon startuje w Europa Parku 24 listopada i potrwa do połowy stycznia, park otwarty będzie w godzinach 11 – 19. Bilet dla osoby powyżej 12 lat kosztuje 44 euro, 4-11 lat – 37 euro, a poniżej 4 lat wejście gratis.

Zimowa Port Aventura

Również i w tym parku rozrywki święta Bożego Narodzenia będą hucznie obchodzone. Cały park będzie pięknie przystrojony, by oddać ten niezwykły świąteczny klimat. Jakie atrakcje i kiedy na Was tutaj czekają? Wszystko rozpoczyna się od 24 listopada 2018 roku, a kończy  6 stycznia 2019 roku. W Port Aventura przejdzie świąteczna parada, w której wszystkie postacie parku dołączą do Świętego Mikołaja i tancerzy. Oprócz parady będzie dużo przedstawień, świątecznej muzyki i tańców. A 5 stycznia  Królowie ze Wschodu odwiedzają Port Aventura, by zbierać listy od dzieci i rozdawać słodycze wszystkim maluchom, które były grzeczne w ciągu roku 🙂 Bilet wstępu kosztuje 55 euro dla osoby dorosłej i 47 euro dla dzieci.

Mikołajki w Disneyland Paris

Oj będzie się działo u Myszki Miki i spółki w Disneylandzie pod Paryżem! Oni również z niecierpliwością czekają na święta 😉  Z tej okazji przygotowali wiele imprez i atrakcji, które rozpoczęły się już 10 listopada i potrwają do 6 stycznia. Zacznijmy od tego, że cały park rozrywki będzie świątecznie udekorowany oraz pojawi się ogromna choinka. W Disneylandzie odbędzie się świąteczna parada, a Święty Mikołaj pojawi się u boku Mikiego i Minni. Zobaczyć będziecie mogli jego sanie i usłyszeć dźwięk świątecznych dzwonków. Oprócz tego będzie można postępować do świątecznej muzyki. Minnie zaplanowała wyjątkową świąteczną niespodziankę dla Mikiego. To największa na świecie impreza Mouse Party.  Wieczorem park będzie jeszcze bardziej magiczny i spektakularny. Wszystko będzie cudownie oświetlone. Ceny biletów zaczynają się od 49 euro, a kończą na 79 euro. Cena zależy od dnia pobytu, przy czym najdrożej jest w weekendy i w okresie świątecznym.

Mikołajki w Tivoli 

W duńskim Tivoli mikołajkowe szaleństwo trwa od 17 listopada do 31 grudnia. W parku rozrywki czekać będzie na Was świąteczna ciuchcia, a na bożonarodzeniowym bazarze może spotkacie Świętego Mikołaja! Ogrody i cały teren Tivoli będzie świątecznie udekorowany. Świąteczną muzykę usłyszycie z daleka, a w powietrzu usłyszeć będzie można poczuć zapach okazjonalnych smakołyków. Dzieci do lat 7 płacą za bilet 50 koron. Osoby powyżej 7 lat – 110 koron.

Wyjątkowy, okołoświąteczny czas fajnie spędzić z bliskimi. Parki rozrywki zapewniają dużo atrakcji i wspólnej zabawy. Nie dość, że poczujecie magię świąt, przeżyjecie wspólną przygodę, to jeszcze sami poczujecie się jak dzieci 😉 Udanej zabawy! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *