Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Ustka – Atrakcje dla dzieci

Ustka to jedna z najpopularniejszych miejscowości nad Bałtykiem. Dzisiaj podrzucamy garść inspiracji dla osób wypoczywających nad polskim morzem. Wybraliśmy najciekawsze atrakcje jakie warto zobaczyć oraz miejsca w których będzie się dobrze bawić.

Ustka – co warto zobaczyć? 

Ustka świetnie nadaje się na popołudniowy rodzinny spacer. Warto wybrać się do portu. To na pewno będzie duża atrakcja dla dzieci, ponieważ można pooglądać tutaj cumujące i wypływające jednostki czy wybrać się w rejs statkiem pirackim.

Tutaj też spotkacie syrenkę, mniej znaną siostrę syreny z Warszawy czy Kopenhagi.  Syrena to symbol Ustki. Znajduje się w jej herbie i na pamiątkach z miasta. Pomnik syreny wpatrującej się w morze w oczekiwaniu na powrót lokalnych rybaków znajdziecie tuż przy wejściu na molo. Legenda mówi, że syrena potrafi spełnić marzenia. Trzeba ją tylko złapać za… pierś.

Latarnia morska w Ustce

Latarnia morska to obiekt wart obejrzenia. Warto go też zwiedzić z dzieckiem, ponieważ nie jest bardzo wysoki i nikt nie dostanie zadyszki  Latarnia ma wysokość 19,5 metra wysokości. Leży blisko centrum, więc będziecie mieć widoki na morze i na miasto.

Atrakcje w okolicy Ustki

W promieniu kilkunastu kilometrów znajdują się też rodzinne atrakcje warte Waszej uwagi.

Atrakcje w Słupsku – Leśny Kot i Aquapark

Ustka położona jest zaledwie 20 km od Słupska . Dla fanów zabawy na świeżym powietrzu polecamy Leśnego Kota. To ciekawy kompleks, w którym znajduje się wszystko czego potrzebują pełne energii dzieci  Jest park linowy z tyrolką i ścianką wspinaczkową, zwierzyniec, labirynt i chata czarownicy, ptaszarnia, fikolandia, pump track czyli pagórkowaty tor przeszkód dla rowerzystów oraz tramwaj konny. Szczegóły TUTAJ

Park Wodny Redzikowo

To fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu w pochmurne dni, kiedy jeszcze chcecie się nacieszyć kąpielą wodną. W aquaparku znajdziecie basen sportowy, basen rekreacyjny, podświetlany basen zewnętrzny, bicze wodne, rwącą rzekę, gejzery wodne, leżaki wodne z masażem, jacuzzi, plac zabaw dla dzieci i zjeżdżalnię, która mierzy czas Waszego przejazdu. Możecie na niej bić rekordy dnia!  Oprócz basenów i atrakcji wodnych możecie skorzystać z kręgielni, siłowni, sauny, solarium oraz kriokomory. Link do strony Aquaparku TU.  

Atrakcje w Darłowie – Zamek Książąt Pomorskich

40 km od Ustki znajduje się Darłowo. Tutaj znajdzie się coś dla fanów rycerzy i księżniczek. To Zamek Książąt Pomorskich.  Zwiedzić można dziedziniec zamku, jego komnaty, wejść na wieżę oraz zobaczyć dwie wystawy, jedna pod nazwą “Izba Tortur Czarownic”. My polecamy Wam grę w rycerzy i uwięzioną przez smoka księżniczkę. Bawiliśmy się tak w Carcassonne, ale to zabawa idealna do każdego zamku. 

Latarnia morska w Darłowie

Latarnia morska  z czerwonej cegły nie tylko wskazuje drogę statkom, ale jest też świetnym pomysłem na wycieczkę. Można na nią wejść i z wysokości 22 metrów oglądać morze oraz okolice. Warto również przepłynąć się tramwajem wodnym kursującym w porcie pomiędzy Darłowem a Darłówkiem.

W chłodniejsze dni można skorzystać z oferty Aquaparku Panorama Morska i pomoczyć się całą rodzinką w basenach, rwącej rzece czy poszaleć na zjeżdżalniach.

Muzeum Bursztynu i latarnia morska w Jarosławcu

Jedno z ciekawszych muzeów na Pomorzu, które warto zobaczyć to Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. Nawet Ci którzy nie przepadają za biżuterią z bursztynu, nie mogą zaprzeczyć, że jest to fascynujący materiał. W muzeum można zobaczyć “Bursztynowy las” obrazujący genezę bursztynu bałtyckiego, odmiany i formy brył, “Kopalnie” , gdzie są przedstawione złoża i samo wydobycie bursztynu oraz “Inkluzje”, czyli fauna i flora zamknięta w bursztynie bałtyckim. Strona muzeum TUTAJ. Latarnia morska góruje nad centrum miasteczka. Ma 33 metry wysokości i zapewnia świetny widok na okolicę.

Gdzie spać w Ustce?

Zerknijcie na ofertę hoteli z booking.com – zawsze można wyszperać tu fajne oferty 🙂 

Booking.com

Udanych wakacji w Ustce!

2 replies on “Ustka – Atrakcje dla dzieci”

Super artykuł, bardzo fajnie mi się go czytało 🙂 Też jestem rodzicem, dlatego odkąd na świecie pojawiły się dzieciaki musieliśmy z żoną przeorganizować nasze podróżnicze stardardy. Teraz stawiamy głownie na to, aby miejsce w którym się zatrzymamy było przyjazne dzieciom. W Ustce naszym faworytem jest Grand Lubicz. SUper hotel, ma wszystko co mieć powienien 🙂 grandlubicz.pl

Comments are closed.