Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Gry planszowe

Gra Sagrada

Gra, którą dzisiaj Wam prezentujemy nawiązuje do jednego z naszych ulubionych i zdecydowanie jednego z najbardziej niesamowitych zabytków Barcelony. Chodźcie z nami pograć w „Sagradę".

Gra Sagrada

Sagrada nawiązuje do Sagrady Familii – jednego z najbardziej niezwykłych kościołów na świecie. Polega na tworzeniu witraży z kolorowych kostek. Każdy z graczy otrzymuje własną ramkę witrażu w którą wkłada wybraną kartę wzorów. Witraże mają swoje nazwy takie jak np. Wieczny lód, Triumf słońca czy Światłość świata. Karty różnią się poziomem trudności, od łatwych do ułożenia aż po skomplikowane układy.

sagrada planszówka

Karty wskazują kolory jakie powinny się znaleźć w witrażu oraz jakie wartości kostek należy na nim umieścić. Podstawowa zasada, która mocno komplikuje rozgrywkę to fakt, że kostki tego samego koloru lub wartości nie mogą stykać się bokami. W grze pomagają narzędzia znane z pracy witrażysty tj. nóż szklarski, cyrkiel tnący, pędzle do topnika czy młotek witrażowy, za użycie których płaci się znacznikami uznania. Grę wygrywa osoba, która uzyska najwięcej punktów. Punkty można zdobyć za ułożenie całego witrażu, wykonanie wyznaczonych celów grupowych i indywidualnych. 

gra sagrada

Sagrada Familia 

Sagrada Familia to jeden z symboli Barcelony oraz największe i niedokończone dzieło Antonio Gaudiego. Budowa kościoła trwa już ponad 135 lat! W czasie budowy Antonio Gaudi uległ wypadkowi. Architekt wpadł pod tramwaj i po trzech dniach pobytu w szpitalu zmarł. Szkice i plany budowy uległy zniszczeniu w wyniku pożarów i aktów wandalizmu. Od ponad stu lat wielu architektów próbowało dokończyć budowlę. Według najświeższych informacji uda się to w 2026r. Sagrada Familia to obowiązkowy punkt wycieczki każdego turysty przybywającego do Barcelony. Więcej o Sagradzie pisaliśmy tu:

https://www.globtroterek.com/sagrada-familia-w-barcelonie/

Gra Sagrada – recenzja 

Sagradę lubimy z kilku powodów – ciekawej koncepcji, porządnego wykonania, bogactwa kolorów no i oczywiście nawiązania do Barcelony. Rozgrywka trwa ok. 30 minut, a gra według wydawcy jest dla osób powyżej 13 lat. Wiek ten wydaje nam się sporo zawyżony, gdyż spokojnie dzieci 9-10 letnie ogarną zasady Sagrady. Do tego gra świetnie sprawdza się dla małych dzieci pod warunkiem, że bardzo uprościcie zasady. Możecie wysypać kostki i poprosić dzieci by wybierały te które pasują kolorem czy wartością do witrażu. Jak mamy się do czegoś przyczepić to nam trochę brakuje w Sagradzie interakcji z innymi graczami i przeszkadzania sobie nawzajem albo podbierania kostek 😉 W naszej 5 punktowej skali dajemy Sagradzie 4 z plusem.

sagrada gra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *