Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Holandia > Park rozrywki Duinrell

Park rozrywki Duinrell w Wassenaar

Park rozrywki Duinrell znajduje się w Wassenaar, uroczym miasteczku położonym pomiędzy Hagą a Amsterdamem.  Nie jest duży, ale za to idealny na spędzenie z dziećmi całego dnia na zabawie. Do dyspozycji macie ponad 40 atrakcji! Większość z nich przygotowana jest dla maluchów i dzieci od 120 cm wzrostu. Jest rodzinny rollecoaster, karuzele, samochodziki, atrakcje wodne czy koło młyńskie. Ale młodzież i dorośli też nie będą się tu nudzić!

Co więcej, park rozrywki znajduje się na terenie campingu Duinrell! Często wpadamy tu na majówkę. Wtedy mamy te wszystkie zakręcone atrakcje w zasięgu ręki 🙂  

Park rozrywki Duinrell to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych miejsc w Holandii. To raj dla miłośników przygody i zabawy, oferujący niezapomniane przeżycia dla rodzin, przyjaciół i poszukiwaczy emocji.

Rollercoastery i atrakcje pełne adrenaliny w parku rozrywki Duinrell

Falcon to zdecydowanie jedna z najbardziej odjechanych atrakcji Duinrella! Pędzi 70 km na godzinę przez pętle, korkociągi i ostre zakręty, ma ponad 360 metrów długości, a cała przejażdżka trwa ponad 40 sekund. Wymagany wzrost na Falcona wynosi 120 cm.

Genialny Dragonfly czyli Ważka to rodzinny rollercoaster dla dzieci od 100 cm, śmigający 50 km na godzinę po torze o długości ponad 360 metrów. 

Wild Wings to szalone „Dzikie skrzydła” czyli podniebna mucha pozwalająca na akrobacje w powietrzu! Dostępna dla dzieci od 125 cm wzrostu. Kultowa Kikkerachtbaan to kolejka idealna dla dzieci pow. 120 cm wzrostu – kolorowa, z Żabą Rickim na przodzie śmiga po torach z prędkością 40 km na godzinę. Ta kolejka górska to idealny początek kariery na rollercoasterach. Jeździ szybko, ale nie jest straszny dla dzieci z odrobiną odwagi. 

Szlaony Młyn czyli Mad Mil to propozycja dla tych fanów parków rozrywki o stalowych nerwach 😀 65 km na godzinę, 20 metrów – Ta spektakularna mega atrakcja kołysze i kręci Cię na dużej wysokości. Atrakcja dla prawdziwych śmiałków. W naszym przekonaniu jeszcze gorszy jest Waterspin :D 40 osób siedzących na szalonej ławce, która przewraca się do góry nogami nad fontannami. Obie te atrakcje dostępne są dla osób o wzroście min. 140 cm.

Atrakcje wodne

Splash to to co fani rollercoasterów lubią najbardziej 😀 Czyli rollercoaster wodny! Tor o długości 228 metrów i łódka poruszająca się 55 km/h. Ale jeśli nie lubicie moknąć to możecie wybrać łódkę z zadaszeniem 🙂 Inną mega ciekawą opcją jest Aqua Shute czyli zjeżdżalnia wodna w ubraniu 😀 Zjeżdża się na sankach po wodzie 😀 Szaleństwo 😉 Dzieci uwielbiają zaś Playfountain – czyli zabawę pomiędzy psikającymi słupami wody. Prześmieszna jest wodna zjeżdżalnia w łódce – Catapulta – z której wyskakuje się w górę 😀

Karuzele w parku rozrywki Duinrell

Tobbe danger to najnowsza atrakcja Duinrella – kultowe filiżanki tym razem w beczkowej odsłonie! Do beczki mogą jednocześnie wsiać 4 osoby, ta atrakcje dla dzieci pow. 110 cm.

My uwielbiamy Aqua Swing czyli karuzelę łańcuchową nad pryskającą wodą 🙂 

Kolorowe koło młyńskie Kikkerrad to symbol parku. Z jego pokładu możecie obserwować Duinrell z lotu ptaka. Ship Ahoj to bardziej huśtawka niż karuzela – szalejący jak na falach statek zabiera na pokład dzieci pow. 120 cm.

Samochody i pociągi

De Oude Lijnbaan to wyjątkowe stare pojazdy, które poruszają się wyznaczoną trasą z prędkością 6 km na godzinę. To świetna opcja dla dzieci, które mogą zaprosić na przejażdżkę rodziców, a sami zostać kierowcami.

Ci bardziej szaleni mali kierowcy wyżyją się zaś na Bumper Cars czyli tradycyjnych autkach zderzeniowych 🙂  Maluchy do 120 cm mają dwie urocze ciuchcie.

Gry i zabawy w parku rozrywki Duinrell

W umieszczonym w uroczym budynku Arcade znajduje się ponad 80 futurystycznych automatów zręcznościowych, na których upolujecie przeróżne nagrody. Są symulatory wyścigów, paintball czy cymbergaj. 

Do tego kapitalne place zabaw! Wauwels Nest to drewniany plac zabaw, składający się z kilku wież wspinaczkowych, siatek wspinaczkowych na różnych wysokościach oraz zjeżdżalni. 

Toboggan to tor bobslejowy po którym śmiga się z prędkością 25 km/h, a jednoosobowe wagoniki dostępne są dla osób pow. 140 cm. 

Monorail to zaś urocze wagoniki naziemne poruszane siłą pedałów, które mają postać Rickiego Żaby na froncie. Tradycyjna Candle czyli świeca, na szczyt której wjeżdża się ławeczkami siłą własnych rąk 🙂 Są zjazdy w workach, animacje, bajkowy lasek, pływanie łódkami czy trampoliny. W razie niepogody możecie skorzystać z Rick’s Fun Factory czyli wewnętrznym placu zabaw.

Bary i restauracje

Na terenie parku rozrywki Duinrell jest sporo lokali gastronomicznych. Jest restauracja serwująca tradycyjne obiady, naleśnikarnia, bary z fast foodem, pizzeria, pub czy stoiska z owocowymi sałatkami. Jak to w parku rozrywki – również sklep ze słodyczami.

Na teren parku oczywiście możecie wnieść własny prowiant i napoje.

Ceny 2024 w parku rozrywki Duinrell

Jeśli macie nocleg na terenie campingu Duinrell, wstęp do Parku Rozrywki macie w cenie pobytu. Dla gości z zewnątrz bilet kosztuj 24,50 euro, do tego parkin za 15 euro. Na teren parku możecie wejść z psem, za którego zapłacicie 6,50 euro.

Możecie również zakupić bilet łączony z Tiki Bad – aquaparkiem o którym piszemy w poście o kempingu.