Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Polska > Międzyzdroje

Międzyzdroje - co warto zobaczyć?

Międzyzdroje to  popularna miejscowość turystyczna na Pomorzu. Jeśli jeszcze tam nie byliście, zachęcamy do odwiedzenia tego uroczego miasteczka.  Fani morza i szumu fal z chęcią wybiorą się na piękne, szerokie i piaszczyste plaże w okolicy. Dla spragnionych rozrywki znajdą się tu skutery wodne, banany czy dmuchane zjeżdżalnie. Po wschodniej stronie plaży znajdziecie przystań rybacką, gdzie można zjeść smaczną rybkę. Ale co oprócz morskich atrakcji warto zobaczyć w Międzyzdrojach? Spójrz na naszą listę.

Molo w Międzyzdrojach

Międzyzdroje mają przepiękne molo. Jedno z naszych ulubionych. Wbija się w morze na blisko 400 metrów. Pierwsze molo stało w tym miejscu już pod koniec XIX wieku. Przez kolejne dziesięciolecia był na przemian odbudowywany i niszczony przez sztormy, huragany oraz wojnę. Obecne molo zostało rozbudowane w 2004 roku i stało się przystanią morską dla statków wycieczkowych. Przed molem znajduje się pasaż handlowy ze sklepami i restauracjami.

Planetarium w Międzyzdrojach

Planetarium w Międzyzdrojach to miejsce, które potrafi rozbudzić ciekawość dzieci i dorosłych. Znajduje się blisko molo, więc po odprężającym spacerze możecie się udać na edukacyjną wycieczkę  W planetarium zobaczycie m. in. projekcję objaśniająca działanie teleskopu, prezentację możliwości sondy IBEX czy poznać tajemnice Gwiazdy Betlejemskiej. Bilety to koszt około 10 zł – ulgowy, 15 zł – normalny. 

Kawcza Góra – punkt widokowy Międzyzdroje

Kawcza Góra to idealny punkt widokowy w Międzyzdrojach. Można podziwiać z niej panoramę na Zatokę Pomorską. Na górę wchodzi się z plaży wybudowanymi drewnianymi schodami. Podobno uchodzą za najdłuższe i najwyższe na wybrzeżu (51 m). Trochę trzeba będzie się natrudzić dla widoków, ale warto! Kawcza Góra znajduje się niedaleko bramy do Wolińskiego Parku Narodowego.

Woliński Park Narodowy i Zagroda Żubrów

Woliński Park Narodowy to miejsce, w którym zaprzyjaźnicie się z fauną i florą Pomorza oraz wyspy Wolin. Park posiada najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, którym prowadzą szlaki turystyczne. Cały odcinek ma blisko 20 km, ale wystarczy przejść się niewielki kawałek by zobaczyć piękno tego miejsca. Poza plażą, na terenie Parku możecie podziwiać latarnię morską czy Jezioro Turkusowe. Z dziećmi warto podejść do zagrody żubrów. W którym jak się okazuje mieszkają nie tylko żubry, ale też jelenie czy dziki.  Przy zagrodzie zbudowano punkty widokowe, dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi w wózkach.

Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Na świecie jest wiele muzeów figur woskowych. Nie mogło takiego też zabraknąć w Międzyzdrojach. Jeśli chcecie zobaczyć Asterixa i Obelixa, bohaterów Epoki Lodowcowej, polityków, gwiazdy show, sportu czy też Shreka to koniecznie tu zaglądnijcie. Dzieciom na pewno się spodoba  Bilet normalny to koszt 20 zł, a ulgowy 15 zł. 

Muzeum Muszli i Minerałów

Jeśli lubicie bursztyny to warto zobaczyć eksponaty tego muzeum. Jest tu kopia największego bursztynu na świecie oraz kopia największej muszli świata. Pozostałe eksponaty to głównie muszle, minerały i kamienie. Piękne i interesujące przedmioty.  Muzeum znajduje się w galerii przy Amfiteatrze. 

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Na wzór hollywoodzkiej, a przynajmniej tej z Cannes i w Polsce mamy Aleję Gwiazd, która znajduje się właśnie w Międzyzdrojach. To główna atrakcja dla miłośników  kina i teatru, ponieważ w Alei Gwiazd można zobaczyć odciski dłoni aktorów, reżyserów i osób związanych z branżą filmową. Obecnie jest około 100 odcisków, a każdego roku podczas Festiwalu Gwiazd dochodzą kolejne. Turyści chętnie pozują do zdjęć z odbiciem dłoni swojego idola.

Dom do góry nogami czyli “Domek na dachu”

Ostatnio zapanowała moda na domki do góry nogami. Wchodząc do środka zapewniacie swojemu błędnikowy niezłą rozrywkę.  W domu panuje ciekawy klimat… wszystko jest do góry nogami. Sam domek jest śliczny, biało-czarny, stoi na dachu. Znajduje się pomiędzy amfiteatrem, a hotelem Amber Baltic.

Gdzie spać w Międzyzdrojach?

Zerknijcie na ofertę hoteli z booking.com – zawsze można wyszperać tu fajne oferty 🙂 

Booking.com

Jak sami widzicie w Międzyzdroje mają do zaoferowania dużo więcej atrakcji niż tylko plażowanie. Warto zaglądnąć w te ciekawe miejsca. Życzymy miłego wypoczynku!