Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Polska > Jarmarki Bożonarodzeniowe

Wioska i hotel Legoland w Niemczech

Już wkrótce zacznie się świąteczne szaleństwo. Aby jeszcze bardziej poczuć ten cudowny nastrój w wielu polskich miastach są organizowane są świąteczne jarmarki. Zrobiliśmy krótką ściągę zawierającą Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce w 2018 roku. Zobaczcie!


Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu w 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu organizowany jest od kilku lat i już na stałe wpisał się do kalendarza miejskich imprez. W tym roku otwarcie zaplanowano na 23 listopada, a trwać będzie wyjątkowo długo, bo aż do Sylwestra! To pierwszy raz, kiedy jarmark nie kończy się przed Świętami. Dlatego Ci którzy nie zdążą zajrzeć na wrocławski Rynek przed 24 grudnia, będą mogli to zrobić jeszcze po Bożym Narodzeniu.

Jarmark z roku na rok zajmuje większy obszar. Brama przez którą można przejść do zimowej krainy stoi na ulicy Świdnickiej i to właśnie tu najlepiej zacząć spacer po wrocławskim jarmarku. Idąc prosto od bramy dojdziecie do Rynku. Możecie okrążyć ratusz, dzięki temu nie przegapicie nic z jarmarku. Nie zapomnijcie  o Placu Solnym. Gdy jarmark zaczął się rozrastać, to nawet tam można zobaczyć stojące budki z pamiątkami, rękodziełem, bombkami, jedzeniem i wieloma innymi rzeczami. Spróbujcie różnych smaków grzanego wina podawanego w charakterystycznym kubeczku. Czas umili Wam świąteczna muzyka. Oprócz bramy, innym charakterystyczną atrakcją jest świąteczny wiatrak, sanie z reniferami (sztucznymi dla wyjaśniania), wielka, świecąca choinka i Bajkowy Las pełen atrakcji dla dzieci. Więcej o Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu i informacjach praktycznych znajdziecie TUTAJ.

jarmark bożonarodzeniowy we wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie w 2018

W 2018 roku krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy wystartuje 30 listopada, a zakończy się drugiego dnia Świąt. Jarmark odbywa się na Rynku Głównym. Na 80 stoiskach możecie zakupić rękodzieło, ozdoby świąteczne, biżuterię czy wyroby ceramiczne. Nie zabraknie lokalnych specjałów tj. staropolskie pierogi, chleb ze smalcem, oscypki z grilla czy grzańce. Podczas Jarmarku zaplanowano kilka imprez dla dzieci tj.np. wizyta św. Mikołaja. Jarmark w Krakowie to najstarszy polski jarmark. Kilkukrotnie wyróżniony w plebiscytach na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku w 2018

Gdański jarmark startuje w 2018 roku 1 grudnia. Potrwa 23 dni. Na gdańskim jarmarku w okresie Adwentu sporo się będzie działo. Co warto zobaczyć? Jedną z atrakcji jest Anielski Młyn. To czteropoziomowa budowla z obracającymi się na szczycie się figurkami aniołów i świętych. Przy Anielskim Młynie można napić się anielsko dobrego grzańca w ceramicznym kubeczku. Może ktoś ma ochotę pojeździć na karuzeli? Znajdziecie też i karuzelę! Gdańska karuzela ma dwa poziomy i jednocześnie może zakręcić aż 78 konnych jeźdźców.  Zakochanym radzimy udać się na Przystań pod Jemiołą i i dać sobie gorącego buziaka w zimowy dzień. Co jeszcze znajduje się zazwyczaj na jarmarku w Gdańsku? Lodowisko i Zaczarowana Kareta, która jest pięknie oświetlona. Na pewno spodoba się małym i dużym księżniczkom. Można sobie zrobić przy niej pamiątkowe zdjęcie. W dodatku nie zabraknie pyszności, związanych ze świętami, ale również tych, pochodzących z innych części świata. Może macie ochotę spróbować alzackie podpłomyki albo soki z tropikalnych owoców aceroli i gravioli ? Jeśli jesteście fanami hand made to koniecznie zajrzyjcie do zabytkowych wnętrz Wielkiej Zbrojowni ASP (wejście od ul. Piwnej i od Targu Węglowego). Jarmark zaczyna się od bramy Wyżynnej, a kończy przy Wielkiej Zbrojowni. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie w 2018

W stolicy Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa wyjątkowo długo! Zacznie się 24 listopada, a zakończy w Święto Trzech Króli. Na warszawskim Jarmarku czekać będą na Was budki z szeroką ofertą jedzenia, grzanym winem, rękodziełem i ozdobami świątecznymi. Poczujecie tu świąteczną atmosferę dzięki cudownie przystrojonym budkom, choinkom i świecidełkom. W poprzednim roku można było odwiedzić chatkę Mikołaja oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką Jarmarku. Jarmark zlokalizowany jest  na Starym Mieście, a dokładniej od międzymurza Piotra Biegańskiego do Placu Zamkowego.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie

Jarmark w Poznaniu w 2018

W stolicy Wielkopolski również szykuje się Jarmark przed świętami. A nawet dwa!  Pierwszego znajdziecie na Starym Rynku. Ten Jarmark potrwa od 1 do 21 grudnia. Wcześniej, bo 17 listopada, startuje Betlejem Poznańskie na Placu Wolności. Ten Jarmark również kończy się 21 grudnia. Na Betlejem Poznańskim będą odbywać się różnego rodzaju warsztaty oraz koncerty. To właśnie tam rozbłysnąć ma tegoroczna poznańska choinka. Nie możecie przegapić też Świąteczne Parady. Tak jak w poprzednich latach na Placu Wolności stanie 33-metrowa karuzela-Młyńskie Koło, odbędzie się Festiwal Rzeźby Lodowej i przyjedzie ciężarówka Coca-Coli.

W Toruniu w 2018

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy w 2018 roku będzie otwarty od 30 listopada do 21 grudnia. Znajdować się będzie na Rynku Staromiejskim, a do jego centrum prowadzić będą dwie Bramy – jedna od ul. Szerokiej, a druga od Chełmińskiej. Z czym najbardziej kojarzy Wam się Toruń? Nam z piernikami oczywiście! Jeśli chcecie poznać jak robi się najsmaczniejsze pierniki na świecie, musicie odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu. Odbywać tam się będą warsztaty w robieniu pierników. Na stoiskach będziecie mogli zakupić lokalne rękodzieło czy wyroby. Będą stoiska z ozdobami świątecznymi, biżuterią czy jedzeniem. 

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce organizowane są z roku na rok z coraz większym rozmachem. Jakie miasto dopisalibyście do naszej listy? A jeśli macie ochotę wybrać się na jarmark do Niemiec, Czech, Austrii czy na Węgry to zobaczcie jakie atrakcje czekają na Was na największych świątecznych jarmarkach w Europie – Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *