Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Halloween w parkach rozrywki

Halloween w parkach rozrywki

Halloween to zabawa, która od kilku lat staje się coraz bardziej popularna i wzbudza sporo kontrowersji. Jedni uznają, że nie pasuje do polskich tradycji, a inni przebierają się za maszkary i zbierają cukierki. My lubimy duchy, strachy i psikusy. Uważamy, że każda okazja jest dobra do rodzinnej zabawy 😀 A najlepiej w halloween bawimy się w parkach rozrywki! W tym czasie miejsca te zamieniają się w przerażające domy wszelkich potworów. Sprawdziliśmy dla Was jak lunaparki w tym roku będą obchodzić święto duchów 😀

Halloween w parkach rozrywki – Energylandia

W parku rozrywki w Zatorze będziecie mogli uczestniczyć w dwóch wydarzeniach,  w Halloween Time oraz w Halloween Night. Pierwsze wydarzenie będzie trwać od 18 do 28 października. W tym czasie w Energylandii będziecie mogli zobaczyć i odczuć niepowtarzalny nastrój. Spotkać będziecie mogli czarownice, czarne koty, duchy czy zombiaki. Przygotowane będą zabawy, konkursy  i oczywiście niespodzianki. Każdy, czy to mały czy duży poczuje na sobie gęsią skórkę 😛
Natomiast drugie wydarzenie odbędzie się dokładnie 27 października. Jak możecie przeczytać na wydarzenie, będzie to “prawdziwe święto potworów”, czyli jest się czego bać 😀 Istnie straszną zabawę będziecie, mogli przeżywać wtedy równo do północy. Nie zabraknie spektakli i ciekawych widowisk. Bilet na Halloween Night kosztuje 59 zł dla osoby dorosłej, a dla dzieci 39 zł.  W zeszłym roku byliśmy na imprezie halloweenowej i było iście upiornie 😀 Relację możecie zobaczyć TUTAJ – Halloween w Energylandii.

Halloween w Legendii

Legendia również szykuje halloweenowe niespodzianki. W weekend 27 i 28 października do parku zawitają czarownice i potwory. Z tej okazji odbędzie się pokaz teatru ognia zatytułowany  „Czarnoksiężnik". Dodatkowo w każdy weekend odbywają się warsztaty wycinana dyni. Bilety w halloweenowy weekend kosztują 79 PLN (dzieci w wieku 3-12 lat) i 99 PLN (osoby od 12 lat). Dzieci do lat 3 płacą 1 zł.

 

Halloween w Gardalandzie

We włoskim Gardalandzie, nad jeziorem Garda również szykuje się imprezka z okazji Halloween. Halloweenowe party odbędzie się 31 października, od godziny 18 do północy. Magic Halloween trwać będzie dłużej, od 31 października do 4 listopada. W tym czasie spotkacie w parku duchy, dynie, wampiry, czarownice i potwory. Bez strachu i dobrej zabawy się tu nie obejdzie 🙂 A jeśli sami chcecie wyglądać jak duchy, proszę bardzo! Jeśli przyjdziecie przebrani za potwory, możesz wejść do Gardalandu po specjalnej cenie 15 €! Ta oferta ważna jest w sobotę, 6 października.  Na Halloween party za wejście musicie zapłacić 25 euro.

Święto duchów po niemiecku czyli impreza w Europa Park.

Jak niemiecki lunapark obchodzi halloween? Tu też będzie się działo. W Europa Parku możecie cieszyć się halloween od 22 października do 4 listopada. Zobaczyć będziecie mogli ponad 180 000 dyń, którymi przystrojony będzie park. Oprócz tego nie zabraknie dużych bel słomy, pająków i przerażających iluminacji. Upiory, duchy i ząbiaki będziecie mogli spotkać na paradzie. Ciekawych pokazów będzie pod dostatkiem, również będzie można pooglądać film 4D. Dla najbardziej odważnych czeka ciekawy event czyli Horror Nights – Traumatica. 31 października, bawić będziecie się mogli na Halloween Party, gdzie DJ będzie rozkręcał upiorną imprezkę 🙂

Ceny biletów: 49,50 euro dorośli i dzieci powyżej lat 12,  42,50 euro dzieci do lat 11.

Tivoli Gardens w Danii

W Kopenhadze nie zapomniano o święcie duchów. W Halloween dzieciaki będą mogły poszukać skarbów, a Rasmus Klump będzie tworzył Halloweenową zabawę na scenie. Starszaki mogą przeżyć upiorne chwile jeżdżąc na Roller Coasterze. Chcecie zobaczyć kto w okresie Halloween zadomowił się pod kolejką? A może wolicie zrobić sobie selfiaka z zombi? W sobotę 27 października, zobaczyć możecie straszną paradę potworów. To nie będzie jeden zombi, ale cała masa przeróżnych upiorów! Strachu nie zabraknie 😉 To wszystko możecie tu przeżyć od 12 października do 4 listopada. Cena biletów – 120 koron duńskich.

Halloween w Disneyland Resort Paris

W Disneylandzie również nie zapomnieli o Halloween. Przebranego Mikiego i jego przyjaciół zobaczycie tylko tutaj! Oni również świętują Halloween. Tak niepowtarzalny wystrój parku zdarza się tylko raz w roku. Nie zabraknie tu ciekawych atrakcji z okazji święta duchów! 31 października odbędzie się od  20.30 do 2:00 w nocy Halloweenowe Party. Nie zabraknie spektakli i parady. Uważajcie też na złe postacie Disneya, które w święto duchów również będą się bawić na całego, nie pozwólcie się im złapać 😛 Bilety kosztują 79 euro.

Hiszpański Port Aventura

To następny park rozrywki, gdzie będziecie mogli bawić się w atmosferze Halloween.  Od 22 września do 18 listopada przeżyć można tu niezwykłą przygodę. Parada strachów, show, piosenki i tańce, to coś czego nie zabraknie w tym lunaparku. Bilety kosztują 55 euro (dorośli) i 47 euro (dzieci).

Jeśli chcecie naprawdę poczuć odrobinę gęsiej skórki i fajnie spędzić czas w Halloween to koniecznie odwiedźcie któryś z parków rozrywki – polski lub zagraniczny 🙂 Na pewno nie będziecie żałować, a zdjęcie z zombi czy duchem na tle rollercoasterów to świetna pamiątka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *