Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Podróże > Polska > Wrocław > Gdzie na sanki

Gdzie na sanki? Wrocław i Dolny Śląsk

Szukasz pomysłu gdzie zabrać dzieci na sanki? Dobrze trafiłeś. Zdradzamy nasze ulubione, przetestowane miejsca do szalonej, zimowej zabawy. Zobacz gdzie się wybrać na sanki we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.Ostatnie zimy nie rozpieszczają dzieci. Śniegu w mieście jest jak na lekarstwo, a jak spadnie to nie trzyma się długo. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką naszą ściągę z najlepszymi miejscami do zimowych szaleństw.

Gdzie na sanki we Wrocławiu?

Oto lista miejsc we Wrocławiu, gdzie warto wykorzystać opady śniegu:

 • Wzgórze Andersa –  na sanki można pójść na wzgórze, które znajduje się przy Aquaparku. Jest to spora “górka”, która w niektórych miejscach jest dość stroma, dlatego musicie dokładnie “wybadać teren” gdy Wasza pociecha ma zjechać pierwszy raz.
 • Górka w Parku Tołpy przy ul. Nowowiejskiej – szeroka i bezpieczna górka w fajnym parku
 • Górka Popowicka robi furorę na Popowicach. Czasami jest tu duży tłok, dlatego dzieci zamiast zjeżdżać na sankach przy ul. Rysiej idą do położonego niedaleko parku Popowickiego. Tam również jest górka (przy placu zabaw) oraz przy wejściu do parku kilka wzniesień z których można spokojnie zjeżdżać.
 • Wzgórze Gajowickie  przy ul. Pretficza, zwane potocznie górką Pafawagu.  Choć nie jest bardzo strome to zjazd ma długość około 150 metrów.
 • Park Szczytnicki – w okolicy placu zabaw przy ul. Mickiewicza jest kilka fajnych wzniesień, z których latem zjeżdżamy na rowerach, a zimą na sankach
 • Dla dzieci z Psiego Pola polecamy osiedlową górkę przy szkole na Inflanckiej

Gdzie na sanki na Dolnym Śląsku?

A dla wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w śniegu po pas polecamy udać się w góry. I choć zdecydowanie w nich więcej miejsc dla narciarzy i snowboardzistów, to i dla saneczkowiczów też coś się znajdzie. Oto fajne miejsca na sanki na Dolnym Śląsku:

 • sanki w Sobótce – do 2011 roku na Ślęży można było jeszcze jeździć na nartach, ponieważ działały wtedy, zdemontowane już wyciągi orczykowe Janosik i Radunia. Teraz można się udać tam tylko na sanki. Sugerujemy by wcześniej sprawdzić teren, ponieważ od kiedy nie ma wyciągów teren zarasta. Kiedyś dużo wrocławian wyjeżdżało na weekend na sanki właśnie tam. Stoki nie były strome i bezpieczne dla dzieci.
 • sanki w Karpaczu – W Karpaczu nie może oczywiście zabraknąć górki dla sanek. Pierwsze fajne miejsce to “Saneczkowa górka”. Jest to specjalnie przygtowane miejsce do zjazdu na sankach, niestety płatne, ale warte swojej ceny. Koszt to około 20 zł za dziecko, natomiast jest tu dużo atrakcji i nie ma limitu czasowego.  Saneczkowa góra znajduje się na ul Myśliwskiej. Na Parkowej zaś, koło placu zabaw jest górka miejska, bezpłatna. W Karpaczu jest też kompleks Żółwik, przy ul. Szkolnej. To prawdziwy tor pontonowy! Fajniejszy nawet niż sanki 🙂 Możecie aktywnie spędzić czas zjeżdżając na dmuchanych pontonach po śniegu. To też świetne miejsce jeśli Wasze dzieci są w różnym wieku i jedno z nich chce jeździć na sankach a drugie na nartach. Znajduje się tu bowiem szkółka do nauki jazdy na nartach.
 • sanki w Zieleńcu – W Zieleńcu jeździć na sankach można tylko w wydzielonych miejscach. Takie miejsce znajdziecie pod ośrodkiem Hanka, obok wyciągu M2.  Następne miejsce jest koło Nartoramy, przy starej 10tce.
 • schronisko Andrzejówka koło Mieroszowa (okolice Wałbrzycha) – Przy schronisku działają 3 wyciągi i jest to miejsce dla narciarzy. Ale tuż obok jest świetna górka do zjeżdżania na sankach  A jak zmarzniecie to możecie wpaść na gorącą herbatę do schroniska.
 • Trzebnica – Nowy stok Snow & Ski w Machnicach koło Trzebnicy.  Świetny dla początkujących narciarzy i fanów sanek! Za 10 zł (cena z 2018 roku) możecie poszaleć na świetnej górce. Minus jest taki, że przyjeżdża tu pół Wrocławia.

Teraz trzeba tylko przyszykować sanki do śnieżnej zabawy! Zapakować termos z gorącą herbatą, nieprzemakalne ubrania i dobry humor!  Życzymy Wam fajnej zabawy i długich zjazdów na sankach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *